گسترش coronavirus در چین است که بسیاری مجبور به قفل خود را در خانه. کسانی که سفر به منطقه ووهان و موفق به خارج قبل از اینکه این شهر تعطیل هستند و تحت نظارت است.

ده روز پیش کلر قفل شده است و خودش را در خانه پس از یک فرار دراماتیک از ووهان. او تا به حال سفر به شهرستان که در آن coronavirus سرچشمه به صرف سال جدید چینی با او در قوانین. پس از آن اخبار را شکست که ووهان خواهد بود قفل شده است. کلر و دوست پسر او فرار کرد فقط چند دقیقه قبل از آن اتفاق افتاده است.

از آن پس آنها را قرنطینه خود را در خانه. “در آغاز آن خود ما تصمیم به ماندن در,” او گفت: DW طریق videochat. اما بعد از آن حزب دولت وزن در. “ما شروع به گرفتن تماس های تلفنی از محله کمیته و ایستگاه پلیس محلی اصرار ما را به ماندن در.” آنها برای اندازه گیری و گزارش خود را متوسط به مقامات در هر روز است. کلر یک نام مستعار برای محافظت از خانواده اش و نمی خواهید به فاش کردن نام زادگاه او.

چین شده است هر دو انتقاد و ستایش خود را برای پاسخ به بحران است. زمانی که اولین مورد از این بیماری را در ماه دسامبر مقامات محلی آن را پوشش داده است. پزشکان که گزارش موارد مرموز از ذات الریه در گروه های چت احضار شدند توسط پلیس و تهدید به مجازات است.

آهسته پاسخ

مقامات در ابتدا رد انسان به انسان انتقال coronavirus حتی پس از دانشمندان تا به حال شواهد به خلاف. در آن زمان این ویروس را قادر به گسترش بدون کنترل. سپس در نوبه خود چشمگیر, مقامات تصمیم به قفل کردن کلان شهر ووهان یک هاب حمل و نقل با جمعیت 11 میلیون. همسایه شهرها و شهرستانها در هوبئی استان به دنبال کت و شلوار.

همانطور که در حال حاضر حدود 56 میلیون نفر باقی می ماند قفل شده در داخل استان هوبئی — نزدیک به جمعیت ایتالیا. “ما می بینیم بسیاری از موارد در خارج از چین و احتمالا مرگ اگر نبود تلاش های دولت و پیشرفت” نوشت Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر سازمان بهداشت جهانی در حساب توییتر خود را.

برخی از عامه محققان هشدار داده اند که اقدامات شدید ممکن است اثر مخالف یا رانندگی بیماران به پنهان کردن و یا ایجاد وحشت در میان جمعیت. در روز اول از این مستند تصاویر نشان داد مردم با عجله به بیمارستان برای چک آپ.

بیشتر بخوانید: آن است که یک آنفولانزا یا coronavirus? چگونه به تفاوت

تصاویری از مردم کهنه هم در انتظار مناطق از بیمارستان رفت و ویروسی در, چینی, شبکه های رسانه های اجتماعی. “من تو را دیدم چندین جسد در بيمارستان گفت:” شهروند روزنامه نگار چن Qiushi آنها DW تماس از طریق ویدئو در ووهان. وکیل سفر کرده به شهر به سند این وضعیت است. “و من تو را دیدم بسیاری از مردم که تا به حال تب و سرفه برای چند روز اما نمی دانم که آیا آنها آلوده شدند به این دلیل که بیمارستان فاقد کیت های آزمایش.”

Infografik Karte Coronavirus Verbreitung Feb 2020 EN

نمایشی فرار از ووهان

کلر بود که در قوانین خانه هنگامی که او شنیده ام در مورد برنامه ای برای تعطیل کردن شهر است. او تا به حال وارد شب گذشته و آماده شدن برای جشن سال نو چینی از مهم ترین تعطیلات خانواده در چین است.

روز بعد در ساعت 9 صبح او را دیدم یک پیام منع مردم از ترک این شهر از ساعت 10 صبح “من دست پاچه و گفت: دوست پسر من ما نیاز به ترک بلافاصله,” او گفت:. آنها به سرعت بسته بندی شده و به خارج. هیچ تاکسی و هیچ Didis (چین Uber-مانند سوار نقطه خدمات) در دسترس بودند به طوری که آنها راه می رفت تا به یک ماشین انتظار در نور ترافیک و راننده گفت: آنها می پرداخت او هر کاری که می خواهد اگر او آنها را در زمان خارج از شهر است. برای 800 یوان (€103, $114) او آنها را سوار به شهرستان خارج از ووهان. وجود دارد که آنها قادر به هیئت مدیره یک قطار است که آنها را در زمان بازگشت به زادگاه خود را.

Two taxi drivers in protective clothing in Wuhan

اکثر تاکسی و دیگر خدمات حمل و نقل عملیات خود را متوقف کرده اند

از آن پس آنها مانده اند در داخل آپارتمان خود را. آنها تنها ترک خانه را انتخاب کنید تا مواد غذایی که ارائه خدمات ترک در دروازه خود را ترکیب و یا به سطل زباله در شب. “ما صبر کنید تا زمانی که همه خواب است. سپس ما قرار داده ما ماسک و سطل زباله پایین” کلر گفت.

چینی شهرستانها در حال ترسناک خالی این روز است. مردم با عجله از گذشته یکدیگر اجتناب از تماس نزدیک. راه رفتن در پیاده رو مقابل یک بیمارستان در پکن یک زن نگاه بیش از حد مضطرب است. سه نفر در حال انتظار برای یک چک آپ در خارج از درمانگاه. “نه بیش از حد بسیاری از مردم به نظر می رسد که پکن نشده است ضربه سخت” او گفت:. او فقط رفته به خرید چند سبزیجات و راه رفتن به خانه. “ما بیشتر ماندن در این روز” او ادامه داد. “مردم باید واکنش سریع تر از دولت است.”

ادامه مطلب: چرا coronavirus قیام می تواند ویرانگر برای جنوب آسیا

مقامات مبارزه برای به دست آوردن کنترل

یک مرد جوان که در انتظار بود در کنار جاده برای یک تاکسی گفت که هیچ چیز به ترس از زمانی که مردم را به اقدامات احتیاطی. “ما نیاز به اجتناب از مکان های شلوغ پوشیدن ماسک و شستن دست ما به طور منظم. دولت به ما داده است.”

دولت اولیه unresponsiveness به این بیماری تبدیل به یک سراسیمگی از فعالیت در تمام سطوح. در پکن محله کمیته در حال رفتن از درب به درب به پخش اعلامیه و بپرسید که آیا کسی در حال تجربه مسائل مربوط به سلامت.

بلندگو اطلاعیه ها و تابلوهای تبلیغاتی یادآوری ساکنان به ثبت نام با مقامات اگر آنها به تازگی به شهر بازگشت. هتل ها و ساختمان های اداری و مراکز خرید را راه اندازی ایستگاه های بازرسی برای اندازه گیری دما از بازدید کنندگان.

در سراسر کشور, مقامات ردیابی کردن افرادی که به تازگی بازدید هوبئی استان و سفارش آنها را به ترک آپارتمان خود را برای مدت دو هفته. در سراسر کشور مردم از هوبئی می گویند که آنها تلاش کرده اند برای پیدا کردن یک اتاق هتل. برخی از گزارش که مردم را آزار و اذیت آنها.

ادامه مطلب: نظر: رها کردن تاج-نژاد پرستی در برابر مردم چین

در زادگاه او در چین مرکزی کلر است که به شمارش روز تا دو هفته قرنطینه به پایان می رسد. او به دنبال به جلو به رفتن برای اجرا و از سرگیری زندگی روزمره کارهایی مانند خرید مواد غذایی اگر چه او هنوز هم برنامه ای برای محدود کردن زندگی اجتماعی او را تا زمانی که این بیماری تحت کنترل است.

او انتظار دارد که او تجربه لازم را داشته باشد در زندگی خود در آینده نزدیک است. “مقامات دوستان نزدیک من و خانواده من می دانم که ما شده اند به ووهان, اما من نمی خواهد افراد دیگر بگویید,” او می گوید. “من فقط می خواهم آنها را احساس می ترسم.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im