کنگو و شبه نظامیان کمین, کشته شدن 12 پارک رنجرز که گارد نادر کوه گوریل

مشکوک به شبه نظامیان هوتو کشته شدن 16 نفر از جمله 12 رنجرز که به کمک گارد برخی از جهان باقی مانده و زمان آخرین گوریل های کوهی در طبیعت در روز جمعه در شرق کنگو پارک ملی ویرونگا یک مقام دولتی گفت.

این مرگبارترین چنین حمله ویرونگا در تاریخ اخیر.

حدود 60 نفر از جنگجویان از نیروهای دموکراتیک برای آزادی رواندا (FDLR) کمین یک کاروان غیر نظامی بود که در حال محافظت از 15 رنجرز گفت: Cosma Wilungula مدیر کنگو موسسه برای حفاظت از طبیعت (ICCN). بسیاری دیگر به شدت مجروح شدند, او گفت:.

ویرونگا نشسته در جنگل پوشیده از آتشفشان کنگو, همچنین شناخته شده به عنوان کنگو-کینشاسا است که بیش از نیمی از جمعیت جهانی از گوریل های کوهستانی. آن است که آفریقا در قدیمی ترین پارک های ملی و بزرگترین جنگل های استوایی رزرو پوشش 7,800 کیلومتر مربع.

پارک خانه را به برخی از جهان آخرین گوریل های کوهی. (روبرتو اشمیت/خبرگزاری گتی ایماژ)

“نگهبانان بودند و نه هدف و درگذشت در حالی که کمک های غیر نظامی نقلیه که تا به حال گرفتار شده در زیر آتش از حمله” ویرونگا واقع در پارک ملی در بیانیه ای گفت.

این FDLR برپا کرده تناوبی جنگ با دولت کنگو و شبه نظامیان رقیب پس از آن تاسیس شد در سال 2000 توسط هوتو مقامات که فرار رواندا در پایان نسل کشی است.

این گروه درگیر شده است در درگیری با ارتش در نزدیکی محل کمین در Rumangabo از اواسط ماه مارس و اغلب retaliates با حمله به شهروندان گفت: کیوو امنیت ردیاب یک طرح تحقیقاتی که نقشه های ناآرامی در منطقه است.

تقریبا 200 ویرونگا رنجرز فوت کرده اند در گذشته حملات شبه نظامیان. دو سال پیش پنج تن از آنها کشته شدند مای مای شبه نظامیان در مرگبارترین حمله در زمان.

در ماه مه سال 2018 پارک بسته شد پس از گردشگران خارجی ربوده شدند و راهنمای خود کشته شدند. این بازگشایی در فوریه 2019.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>