نگرانی از رشد است که ایران را با استفاده از سیم پرواز 752 به بازگشایی روابط با کانادا

تلاشهای ایران برای از سرگیری روابط دیپلماتیک با کشور کانادا — در حالی که کشور تحت فشار بین المللی به انتشار اطلاعات پرواز و انجام شفاف تحقیقات مربوط به سقوط پرواز 752 — برخی نگران است که ایران با استفاده از این فاجعه به عنوان یک ابزار چانه زنی.

“در این لحظه آنها نیاز به نشان دادن برخی از سطح از همکاری … قبل از شروع به بحث در مورد یک رابطه دیپلماتیک” گفت: رضا اکبری رئیس جمهور ایران Heritage Society of Edmonton.

“این کاملا نامناسب است.”

ایران, شات پایین خطوط هوایی بین المللی اوکراین پرواز PS752 در ماه ژانویه و کشته شدن همه ی 176 نفر در هیئت مدیره از جمله 55 کانادایی. ایران در ابتدا تکذیب کرد مسئولیت این حادثه اما بعدها نقش آن در داونینگ jetliner.

کشور شده است از آنجایی که متهم به تاخیر انداختن تلاش های بین المللی برای انجام یک شفاف تحقیقات به کانادا مقامات همچنان به فشار برای کشور به انتشار ضبط پرواز درگیر در تصادف.

کانادا در قطع روابط دیپلماتیک با ایران در سال 2012 بیش از نگرانی در مورد نقض حقوق بشر که توسط رژیم ایران اخراج دیپلمات ایرانی از کانادا با بستن سفارت خود در تهران است. وزیر امور خارجه جان بیرد گفت: در آن زمان که او مشاهده شده ایران را به عنوان جهان “مهم ترین تهدید برای صلح و امنیت جهانی.”

هفته گذشته یک سخنگوی ایران در وزارت امور خارجه گفت: کشور سخن گفته بود به آن, کانادا به همتایان در مورد از سرگیری روابط دیپلماتیک بین دو کشور.

در یک ایمیل به CBC News, امور جهانی کانادا تایید کرد که ایران مطرح کرده بود “موضوع برقراری دوباره روابط کنسولی” با مقامات کانادا هر چند بخش آن می گوید: “تمرکز و اولویت در ساخت پیشرفت در مسائل مربوط به PS752.”

ایران با بهره گیری از تراژدی مادر قربانی می گوید:

روز جمعه خانواده از دانشگاه آلبرتا, دانش آموز کشته و سرنشین این هواپیما جمع آوری شده در ادمونتون به مناسبت زندگی از امیر حسین Saeedinia — و به درخواست دولت کانادا برای برگزاری ایران برای اقدامات خود پاسخگو.

Saeedinia مادر لیلا Latifi گفت که او امیدوار کانادا نمی خواهد به ایران اجازه بازگشایی سفارت این کشور در اتاوا. خانواده او از ایران گریخت و پس از پرواز 752 بیش از نگرانی برای ایمنی خود را و در حال حاضر در زمینه پناهندگی در ادمونتون.

صحبت به CBC اخبار فارسی از طریق یک مترجم Latifi گفت که او احساس کردند که ایران با استفاده از این تراژدی به “استفاده” از آن بهبود بین المللی روابط است.

لیلا Latifi از ایران گریخت و پس از او می گوید: نظامی تحت فشار او را به صحبت علنی در مورد سقوط پرواز 752 که او را کشته است. در روز تولد او روز شنبه, Latifi به نام برای دولت کانادا برای اطمینان از قربانیان دریافت عدالت است. (پیتر ایوانز/CBC)

اکبری که او نیز از حضور در یاد Saeedinia به نام هر گونه مذاکره برای برقراری روابط دیپلماتیک “و روده غم انگیز”. ادمونتون از دست داده و بیش از ده نفر در سقوط هواپیما.

“ایران باید تحت پیگرد قانونی قرار در دیوان بین المللی دادگستری برای غم انگیز و جنایت هایی که آنها انجام داده اند به بسیاری از سوالات پاسخ داده نشده است.”

کانادا اهرم با ایران

توماس جونو یک استاد امور بین الملل در دانشگاه اتاوا گفت: آن را غیر معمول نیست برای دو کشور به بحث در مورد وضعیت خود روابط دیپلماتیک.

“هر دو طرف گفته اند که آنها باز به چشم انداز راهاندازی این بحث در برخی از نقطه” جونو گفت. “پس فقط صحبت کردن در شرایط عمومی آن است نه لزوما تعجب آور است.”

اما این امر می تواند یک قدم اشتباه به پیشبرد آن بحث جونو هشدار داد قبل از تامین انتشار هواپیما به اصطلاح جعبه سیاه گرفتن غرامت برای خانواده های قربانیان و حصول اطمینان از که به طور کامل و شفاف بررسی انجام خواهد شد.

“در حال حاضر انگیزه در نهایت داشتن که سطح نمایندگی دیپلماتیک یکی از تنها منابع اهرم که ما با ایران است. بنابراین دادن که دور … من فکر می کنم احتمالا تضعیف ما دست است.”

کانادا است فشار را به طور کامل شرکت در تحقیقات مربوط به سقوط پرواز 752. (دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین از طریق آسوشیتد پرس)

جونیو گفت که اگر چه جزئیات مذاکرات میان کانادا و ایران شناخته شده نیست به احتمال زیاد نیست که هر دو کشور خواهد رفت تا آنجا که بازگشایی سفارتخانه های خود را هر زمان به زودی.

وجود دارد بیشتر قابل قبول جایگزین جونو گفت: از جمله میزبانی یک دفتر در سفارت کشور به منظور رسیدگی به مسائل مانند خدمات کنسولی.

این کارشناس روابط بین الملل گفت: از آن تعجب آور نیست که ایران خواهد بود stoking گفتگو در مورد بهبود روابط خود در این زمان با توجه به این که آن را در حال حاضر تحت “عظیم” اقتصادی دیپلماتیک و فشار داخلی.

اما کانادا باید بسیار محتاط در مورد مرور چنین مذاکرات جونو گفت.

“برای حرکت به سمت هر شکل دیپلماتیک نامزدی مجدد قبل از این مسائل [هستند] به طور کامل حل و فصل شود — و یا حداقل در راه بودن حل و فصل — سیاسی است که خواهد بود بسیار دشوار است برای کشور از دیدگاه خانواده های قربانیان.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>