کلمبیا دادگاه عالی فلسطين محدودیت های سقط جنین

یک چالش قانونی به این کشور محدود کننده سقط جنین موجب قانون ملی بحث بر سر تمرین. آمریکای لاتین برخی از جهان دقیقترین حقوق باروری ،

کلمبیا دادگاه قانون اساسی حکومت در روز دوشنبه به حفظ وضع موجود در این کشور قانون سقط جنین که اجازه می دهد تا یک بارداری به فسخ تحت سه شرایط خاص. تصمیم به پایان رسید هفته از بحث در مورد اینکه آیا به گسترش سقط جنین را در آمریکای لاتین ملت است.

سقط جنین غیر قانونی در کلمبیا, اما این روش می تواند انجام شود در مورد تجاوز به عنف یا زنای با محارم اگر وجود دارد منجر به مرگ جنین ناهنجاری و یا اگر بارداری به خطر می اندازد مادر در سلامت جسمی یا ذهنی. این استثنا در محل بوده است از سال 2006.

به حکم دادگاه آمد و در پاسخ به یک چالش قانونی است که به دنبال برقراری ممنوعیت سقط جنین در هر شرایطی. اما یک پیشنهاد هم واصل شده در ماه گذشته برای قضات در نظر گرفتن اجازه می دهد تمام موارد سقط در سه ماهه اول.

در هفته قبل به حاکم کلمبیا جامعه درگیر در یک بحث داغ بیش سقط جنین را با کسانی که برای و در برابر عمل برگزاری رقیب تظاهرات.

عمیقا کاتولیک ملت نظرسنجی نشان داد که اکثریت کلمبیایی خواهد بود در برابر گسترش سقط جنین.

سازمان های حقوق بشر و زنان در گروه های حمایت را محکوم کرد دادگاه تصمیم به حفظ وضع موجود.

“امروز تصمیم دادگاه قانون اساسی یک فرصت از دست رفته برای ایستادن در سمت راست از تاریخ ارائه کلمبیا زنان و دختران امن دسترسی به سقط جنین” پائولا Avila-Guillen, مدیر آمریکای لاتین, از طرح های در زنان برابری مرکز در بیانیه ای گفت.

سازمان عفو بین الملل (AI) نیز متهم به دادگاه تبدیل آن به. “ما تاسف است که دادگاه تصمیم گرفته است برای ادامه محدود کردن زنان در رابطه جنسی و حقوق باروری به جای تنظیم یک مثال مثبت برای منطقه” AI آمریکا مدیر اریکا Guevara Rosas گفت.

کلمبیا محافظه کار رئیس جمهور ایوان دوقو گفت: او راضی بود با حکم دادگاه گفت: آن را “بسیار مهم” برای کشور است.

“من یک طرفدار زندگی فرد که معتقد است که زندگی آغاز می شود در مفهوم” دوقو گفت.

آمریکای لاتین برخی از جهان دقیقترین حقوق باروری ، بسیاری از کشورها در منطقه و کارائیب را سقط قوانین است که شبیه به کسانی که از کلمبیا در حالی که شش کشور در منطقه حفظ همه جانبه بان کی مون در این روش است.

jcg/stb (dpa رویترز)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>