چین به کانادا PM: توقف ‘اظهارات غیر مسئولانه’ در مورد

چین گفته نخست وزیر جاستین ترودو در روز دوشنبه به “توقف ساخت اظهارات غیر مسئولانه” پس از او گفت که پکن تصمیم به اتهام دو کانادایی با ایران در ارتباط بود به کشور دستگیری یک چینی با تکنولوژی اجرایی است.

جاسوسی اتهامات “کاملا متفاوت” از مورد Huawei اجرایی Meng Wanzhou یک سخنگوی وزارت امور خارجه گفت:. Meng دستگیر شد و در آمریکا به اتهام متصل به نقض احتمالی تحریم های تجاری در ایران.

مایکل Kovrig و مایکل Spavor بازداشت شدند در آنچه که به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان تلاش برای فشار کانادا پس از Meng دسامبر 2018 دستگیری در ونکوور. اتهامات عنوان شده علیه آنها اعلام شد جمعه پس از کانادا, قاضی حکومت Meng را استرداد مورد می توانید به مرحله بعدی خود را در حال حرکت او نزدیک بودن به دست مقامات آمریکایی.

ترودو صحبت با خبرنگاران در اتاوا گفت: مقامات چینی “به طور مستقیم” موارد Kovrig و Spavor با Meng. به نام او در پکن به پایان خود “بازداشت خودسرانه.”

“وجود دارد هیچ چیز مانند بازداشت های خودسرانه گفت:” سخنگوی وزارت ژائو Lijian.

“چین خواستار مربوطه کانادا به رهبر صادقانه احترام به روح قانون احترام چین قضایی حاکمیت و جلوگیری از ساخت غیر مسئولانه اظهارات” ژائو گفت.

Meng رئیس امور مالی Huawei Technologies Ltd. و دختر موسس آن است که متهم از دروغ گفتن به بانک ها در هنگ کنگ در مورد Huawei معاملات با ایران ممکن است نقض تحریم های ایالات متحده.

Meng مورد است “به طور جدی سیاسی حادثه” و بخشی از ایالات متحده به تلاش برای “سرکوب چینی شرکت های با تکنولوژی بالا و Huawei” ژائو گفت. او گفت: کانادا “نقش همدست است.”

“ما به شدت اصرار کانادا به تصحیح اشتباهات خود را به عنوان به زودی به عنوان ممکن است بلافاصله انتشار Meng Wanzhou و اطمینان از امن او بازگشت به خانه گفت:” ژائو.

Meng است که زندگی در یک عمارت او صاحب در ونکوور جایی که او بنا به گزارش ها در حال کار بر روی یک فارغ التحصیل. Kovrig و Spavor برگزار شد در محل نامعلومی شده اند و دسترسی به وکیل یا اعضای خانواده.

چین نیز محکوم دو کانادایی دیگر به مرگ و به حالت تعلیق واردات از کانادا کلزا پس از Meng بازداشت.

ژائو گفت: بازدید دیپلمات های خارجی به زندانیان معلق به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>