چین می اندازد آمریکا روزنامه نگاران به خارج از کشور

چین انصراف مطبوعات اعتبار از روزنامه نگاران آمریکایی در ایالات متحده روزنامه های روز چهارشنبه تشدید مبارزه تلخ بین جهان برترین اقتصادهای بیش از شیوع کروناویروس و آزادی مطبوعات.

اختلاف در ماه فوریه آغاز شد که پکن اخراج سه وال استریت ژورنال خبرنگاران — دو آمریکایی و یک استرالیایی — پس از این روزنامه یک ستون نظر که به نام چین “واقعی مرد بیمار از آسیا است.”

چین را محکوم ستون را به عنوان نژادپرست و پس از روزنامه کاهش یافته است به عذر خواهی, لغو ویزا از سه خبرنگاران در پکن. یکی دیگر خبرنگار با کاغذ مجبور به ترک سال گذشته پس از چین کاهش یافته به تمدید ویزای خود را.

سپس در اوایل ماه مارس در واشنگتن گفت که کاهش تعداد اتباع چینی مجاز به کار در ایالات متحده در دفاتر چهار چینی عمده دولتی رسانه ها به 100 از 160 قبلا. آن را با ذکر یک “تعمیق سرکوب” مستقل گزارش در داخل چین است.

به عنوان tit-for-tat نبرد تشدید پکن روز چهارشنبه اعلام کرد که روزنامه نگاران آمریکایی با مطبوعات اعتبار انقضای این سال که کار با, نیویورک تایمز, اخبار پارسیان متعلق به وال استریت ژورنال و واشنگتن پست خواهد بود نه مجاز به کار در سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ یا ماکائو. آن گفت: آنها باید دست خود را فشار دهید کارت ظرف مدت ده روز. آن را بلافاصله روشن نیست که چگونه بسیاری از روزنامه نگاران تحت تاثیر قرار گرفتند.

کارکنان امنیتی و پلیس در لباس محافظ نگهبانی خارج متمرکز تسهیلات برای غربالگری و ثبت نام در نزدیکی پکن پایتخت فرودگاه بین المللی در پکن. (توماس پیتر/فردا نیوز)

همچنین گفت: چین در شاخه های سه مقاله به همراه صدای امریکا پخش و مجله تایم باید “اعلام کرد در فرم نوشته شده است اطلاعات خود را در مورد کارکنان امور مالی عملیات و املاک و مستغلات در چین است.”

پکن گفت که برای مقابله به مثل در برابر ایالات متحده محدودیت های خبرنگاران چینی.

قابل توجه از جنبه های پکن پاسخ بود تصمیم خود را به نوار روزنامه نگاران از کار در هنگ کنگ و ماکائو دو نیمه خودمختار سرزمین چین با خود رسانه های اعتباربخشی قوانین. در گذشته خبرنگاران خارجی اخراج از چین اجازه داده شد به کار در هنگ کنگ است.

این پرسش در مورد هنگ کنگ استقلال تحت “یک کشور دو سیستم” توافق که هنوز هم غالب بین خاک و سرزمین اصلی است.

“وجود دارد هیچ سابقه برای چین دیکته که می تواند و نمی تواند گزارش از هنگ کنگ آشکارا گفت:” استیون ساقی, کمیته حمایت از روزنامه نگاران آسیا برنامه هماهنگ. “این بسیار جدی کارائی هنگ کنگ استقلال و آزادی مطبوعات است.”

‘قبر اشتباه’

آخرین توسعه به دنبال یک جنگ لفظی میان واشنگتن و پکن بیش از شیوع کروناویروس جدید است که باعث می شود گاهی اوقات کشنده و بسیار مسری تنفسی بیماری COVID-19. ویروس سرچشمه در چین در شهر ووهان در اواخر سال گذشته و تا کنون کشته از 7400 نفر در سراسر جهان و تقریبا زندگی عادی متوقف شد.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo به خبرنگاران گفت: در وزارت امور خارجه در کنفرانس خبری که پکن حرکت در جمعه محروم جهان و مردم چین از اطلاعات “فوق العاده به چالش کشیدن” بار آورده coronavirus.

“من متاسفم چین تصمیم امروز بیشتر به سلب جهان توانایی انجام رایگان مطبوعات عملیات که رک و پوست کنده خواهد بود واقعا خوب برای مردم چین,” او گفت:. “این مایه تاسف است… من امیدوارم که آنها تجدید نظر کند.”

رسانه های مدیران را محکوم کرد حرکت می کند.

“ما به صراحت محکوم کردن هر گونه اقدام چین برای اخراج آمریکا به خبرنگاران گفت:” واشنگتن پست اجرایی ویرایشگر مارتی بارون, در بیانیه ای. “چینی تصمیم دولت است به خصوص تاسف به دلیل آن می آید در این میان بی سابقه بحران جهانی زمانی که روشن و قابل اعتماد اطلاعات در مورد واکنش بین المللی به COVID-19 ضروری است.”

دین Baquet اجرایی سردبیر نیویورک تایمز نیز محکوم کرد و گفت این تصمیم است.

“این یک اشتباه قبر برای چین به حرکت به عقب و برش خود را از چندین برتر جهان, اخبار سازمان های,” او گفت:.

مت موری سردبیر در وال استریت ژورنال و داو جونز اخبار روز, گفت: “ما مخالف دخالت دولت با مطبوعات آزاد در هر نقطه در جهان است. تعهد ما به گزارش کاملا و عمیقا در چین بدون تغییر است.”

زمان سردبیر و مدیر عامل ادوارد Felsenthal گفت: “ما مخالف هر گونه تلاش توسط دولت چین و یا هر دولت دیگر به اخراج خبرنگاران و یا ارعاب کسانی که کار است که به ارائه اطلاعات دقیق به خصوص در طول این مهم دوره برای جهان است.”

یک نماینده از صدای امریکا بود بلافاصله قابل دسترسی است.

پکن روز چهارشنبه اعلام کرد که اقدامات خود را “کاملا لازم و متقابل اقدامات متقابل که چین مجبور است به را در پاسخ به دلیل ظلم و ستم چینی رسانه ها سازمان ها تجربه در ایالات متحده است.”

Pompeo گفت که او فکر نمی کنم پکن آخرین حرکت متعادل و پاسخ. “این سیب به سیب,” او گفت:, شارژ که چینی ها از روزنامه نگاران که محدودیت مواجه شدند و بخشی از “تبلیغ میکنند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>