چین اخراج ما روزنامه نگاران در افزایش آزادی رسانه ها ردیف

پکن اخراج 13 خبرنگاران از سه مرکز عمده ما روزنامه در یکی از بزرگترین سرکوب مطبوعات خارجی. این تصمیم پس از چین و آمریکا رهبران feuded بیش از coronavirus بیماری همه گیر.

چین اخراج حداقل 13 ما روزنامه نگاران در روز چهارشنبه.

پکن گفت: تصمیم خود را به اخراج خبرنگار نیویورک تایمز, واشنگتن پست و وال استریت ژورنال بودند تلافی واشنگتن تصمیم به کاهش در تعدادی از اتباع چینی اجازه کار برای چین رسانه دولتی در ایالات متحده است.

“آنها مشروع و توجیه دفاع از خود در هر حس” چین وزارت امور خارجه گفت: از اخراج.

ادامه مطلب: آزادی مطبوعات می پردازد قیمت در ایالات متحده-چین رسانه های مرحله نهایی مسابقات

پکن هشدار داد که اگر آمریکا همچنان به اعمال تحریم های جدید علیه, چینی, رسانه یا روزنامه نگاران چینی, چین راه اندازی خواهد شد بیشتر تلافی. همچنین گفت که چین همیشه استقبال رسانه های خارجی رسانه ها و روزنامه نگاران برای انجام کار روزنامه نگاری اما در همان زمان مخالف هر گونه تلاش برای “تولید اخبار جعلی به نام آزادی مطبوعات.”

بیش از چند هفته گذشته چین و آمریکا شده اند برخورد بیش از موضوع آزادی مطبوعات. پکن را به حرکت در می آید و پس از واشنگتن تصمیم گرفت برای قرار دادن یک کلاه بر روی تعدادی از روزنامه نگاران مجاز به کار برای پنج وزارت امور خارجه-کنترل رسانه ها در ایالات متحده است.

رقابت برای نفوذ سیاسی بیشتری

کارشناسان معتقدند چین در آخرین حرکت است که نه تنها در پاسخ به واشنگتن تصمیم به recategorize چینی دولتی رسانه ها بلکه در نتیجه اخیر شکاف بین آمریکا و چین بیش از شیوع کروناویروس.

“روشن است که چین در تلاش است تا کنترل لفاظی های عمومی و تشدید کنترل خود را بر آزادی مطبوعات در داخل کشور در حالی که با تکیه بر تبلیغات و اخراج خبرنگاران خارجی به سکوت منتقدان و همچنین کنترل جهانی گفتگو” گفت: Chiaoning سو یک استاد روزنامه نگاری در اوکلند دانشگاه دولتی در ایالات متحده است.

سو است که چین و آمریکا در حال رقابت برای بیشتر نفوذ سیاسی به نام آزادی مطبوعات. به عنوان جهان دیوانه وار تلاش می کند برای جلوگیری از شیوع کروناویروس رهبران دو کشور همچنین می خواهم به قاب خود را به عنوان رهبران قوی. “ما انتظار می رود که این مهاجم مبادلات اتفاق می افتد اغلب در آینده نزدیک” Su گفت: DW.

این مفهوم برای هنگ کنگ و تایوان

یک چیز بی سابقه ای در چین آخرین حرکت است که آن را توقیف این روزنامه نگاران آمریکایی از کار در هنگ کنگ و ماکائو که مناطق اداری ویژه در چین است. رسانه های خارجی رسانه های اغلب پایه خبرنگاران را در این مکان به پوشش تحولات در سرزمین اصلی چین است.

Lokman Tsui یک استاد روزنامه نگاری در دانشگاه چینی هنگ کنگ معتقد است که پکن تصمیم ممکن است نقض ماده 27 از هنگ کنگ قانون اساسی که تضمین آزادی مطبوعات در این سرزمین است.

بعلاوه Tsui می گوید: این حرکت موجب بزرگتر سوال در مورد “یک کشور دو سیستم” چارچوب و هنگ کنگ استقلال. “[اگر از آنها خواسته شد برای رسیدگی به این حادثه] من انتظار دارم هنگ کنگ دولت به ارائه پاسخ های یکسان به عنوان زمانی که آنها اخراج فایننشال تایمز روزنامه نگار ویکتور پتک” Tsui گفت: DW.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>