چین اخراج سه وال استریت ژورنال خبرنگاران بیش از نظر ستون

چین روز چهارشنبه گفت که آن را لغو مطبوعات اعتبار سه Wall Street Journal خبرنگاران مستقر در پکن در تلافی اخیر

توسط PATRIS-FUN در 30 بهمن 1398

چین روز چهارشنبه گفت که آن را لغو مطبوعات اعتبار سه Wall Street Journal خبرنگاران مستقر در پکن در تلافی اخیر نظر ستون زد که در نشریه است.

سخنگوی وزارت خارجه Geng Shuang گفت: در طول یک آنلاین نشست خبری که در پکن ساخته شده بود درخواست های مکرر برای مجله به موضوع یک عذرخواهی و نگه دارید "مربوط به مردم پاسخگو باشد." مقامات چینی تلقی مقاله تیتر نژادپرستانه با توجه به حزب کمونیست منادی جهانی بار.

ستون که منتشر شد در اوایل فوریه و تحت پوشش اخیر شیوع کروناویروس و چین قدرت اقتصادی عنوان شد "واقعی مرد بیمار از آسیا است." نوشته شده توسط والتر راسل مید استاد در کالج بارد در نیویورک است.

مدت کوتاهی پس از این ستون را, انتشار, سخنگوی وزارت خارجه هوآ Chunyin اعتراض به قطعه. "والتر راسل مید شما باید شرمنده از کلمات خود را, خود را از استکبار خود را از تعصب و جهل خود را," او گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی.

این مجله'معاون رییس دفتر جاش چانه و خبرنگار Chao Deng, هر دو از اتباع ایالات متحده همراه با خبرنگار فیلیپ ون شهروند استرالیا دستور داده شده است به ترک این کشور ظرف پنج روز.

این نه اولین بار است که یک مجله خبرنگار اخراج شده است از چین است. در ماه اوت سال 2019 یک سنگاپوری ملی که مشغول به کار برای این روزنامه در پکن و همكاري در گزارش رئیس جمهور چین پسر عموی اخراج شد مقامات پس از کاهش یافته است به تجدید مطبوعاتی خود را اعتبار. وزارت امور خارجه گفت: در آن زمان که چون هان وونگ اخراج شد چرا که دولت "مخالف فرد خارجی خبرنگاران که بدتر اسمير و حمله به چین است. این نوع از خبرنگاران استقبال نمی شود."

در سال های اخیر چین به طور فزاینده ای حاضر به صدور یا تجدید روزنامه نگاران مطبوعات اعتبار تحت یازدهم تنگ قاعده است.

همواره در میان بدترین مجرم در گزارشگران بدون مرز سالانه در فهرست آزادی مطبوعات چین رتبه 177th در سال 2019 از 180 کشور جهان است.

آخرین شاخص اشاره کرد که "دولت چین و متعلق به بخش خصوصی رسانه ها در حال حاضر تحت حزب کمونیست نزدیک کنترل در حالی که خبرنگاران خارجی در تلاش برای کار در چین در حال مواجهه با موانع بیشتر و بیشتر در این زمینه است."

نوشتن به امی Gunia در amy.gunia@time.com.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب