رئیس جمهور چین روز دوشنبه خواستار بررسی مستقل از واکنش جهانی به این بیماری همه گیر کوروناویروس تحت سازمان بهداشت جهانی هنگامی که ویروس تحت کنترل است و در دفاع از پکن را از دست زدن به این بیماری همه گیر.

در یک پیام ویدئویی به یک جلسه مجازی از این که تصمیم سازمان بهداشت جهانی, رئیس جمهور چین همچنین متعهد $2 میلیارد دلار بیش از دو سال برای کمک به با COVID-19 پاسخ.

در طول دو روز نشست وزرای بهداشت از سراسر جهان انتظار می رود به بازگشت تماس برای یک ارزیابی مستقل از این که عملکرد, انتقاد, از, است که به رهبری رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

در این جلسه همچنین می تواند تحت تنش بین چین و ایالات متحده که به شدت مورد انتقاد قرار پکن پاسخ در مراحل اولیه این بیماری همه گیر.

تماس همه گیر “جدی ترین جهانی بهداشت عمومی اورژانس پس از پایان جنگ جهانی دو” یازدهم گفت: “همه همراه ما عمل کرده با باز بودن و شفافیت و مسئولیت.

“ما باید تبدیل جزر و مد بر روی ویروس,” او گفت:.

قوچاننژاد که غیر قابل تعویض’

سازمان بهداشت جهانی انتظار می رود که به بحث در مورد قطعنامه ارائه شده توسط اتحادیه اروپا که خواستار یک ارزیابی مستقل از این است که عملکرد خود را تحت مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus.

نام در پیش نویس قطعنامه ای که توسط رویترز نشان داد حمایت از 116 از 194 کشور جهان در که.

دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ به نام این که “غیر قابل تعویض” و گفت: آن نیاز به منابع بیشتر برای ارائه پشتیبانی برای کشورهای در حال توسعه.

سوئیس رئیس جمهور Simonetta Sommaruga متعهد کشور را “از حمایت و همکاری کامل” به Tedros به عنوان این که هماهنگی واکنش جهانی به این بیماری همه گیر کوروناویروس که به کشته شدن بیش از 300 ، 000 نفر در سراسر جهان.

که و اکثر کارشناسان می گویند این ویروس است که اعتقاد به ظهور در یک بازار فروش حیات وحش در مرکز چینی ها در شهر ووهان در اواخر سال گذشته. وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت: در این ماه وجود دارد “مقدار قابل توجهی از شواهد” این ویروس از یک آزمایشگاه در ووهان چین شارژ رد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im