چرنوبیل آتش سوزی هنوز سوزش در سالگرد حادثه

آتش فروزان نزدیک به جایی که بدترین فاجعه هسته ای صورت گرفت دقیقا 34 سال پیش. رئيس جمهور اوکراین ولدیمیر Zelens

توسط PATRIS-FUN در 8 اردیبهشت 1399

آتش فروزان نزدیک به جایی که بدترین فاجعه هسته ای صورت گرفت دقیقا 34 سال پیش. رئيس جمهور اوکراین ولدیمیر Zelensky بازدید آتش نشانان هنوز در تلاش برای خاموش کردن شعله های آتش.

بیش از 1000 آتش نشان مشغول به کار بودند در روز یکشنبه برای مهار آتش سوزی در تابش آلوده به منطقه ممنوعه چرنوبیل در اوکراین است. یکشنبه علائم 34 سال سالگرد فاجعه هسته ای چرنوبیل.

"در این روز ما تعظیم سر ما به برکت حافظه از این قهرمانان که ذخیره آینده از خطر تابش" رئیس ولدیمیر Zelensky که بازدید آتش نشانان روز یکشنبه در بیانیه ای گفت: به مناسبت سالگرد.

او همچنین با بیان "احترام عمیق" برای آتش نشانان و دیگران در حال حاضر در منطقه برای حفاظت از زمین از حوادث جدید.

آتش نشانان شده اند و مبارزه با آتش سوزی جنگل ها و پس از آنها آغاز شد در آغاز ماه آوریل است. آنها شده اند به خشم آمده تا حد زیادی در اطراف مهر و موم کردن منطقه در نزدیکی نیروگاه چرنوبیل.

ادامه مطلب: چرنوبیل در اوکراین: آتش نشانان مبارزه رادیواکتیو جنگل

کارشناسان محیط زیست می ترسید آتش سوزی می تواند هم بزنید تا خاکستر رادیواکتیو و به طور بالقوه ضربه آلوده به دود به پایتخت, کیف -- در حدود 100 کیلومتر (62 مایل) به دور از نیروگاه. اما مقامات باید مطمئن باشید که سطح تابش در شهرستان ها در محدوده قابل قبول.

روز یکشنبه آتش نشانان شد با تمرکز بر "مهار دو سلول" از smouldering درختان و برس دولت خدمات اورژانس در بیانیه ای گفت.

حدود 11.5 هزار هکتار نابود شده اند این آتش سوزی گفت: Zelensky در یک توییت در روز یکشنبه. آسیب شد "وحشتناک" او اضافه شده است.

صدای جیر جیر همراه بود یک عکس از رئیس جمهور جلسه یک آتش نشان در محل در حالی که رعایت coronavirus بهداشت پروتکل — آنها تصویر با پوشیدن ماسک و تداوم مشت و نه از دست دادن.

سالگرد فاجعه

چرنوبیل سایت از بدترین فاجعه هسته ای که شماره 4 راکتور منفجر شده در تاریخ 26 آوریل 1986. انفجار ناشی از مقادیر زیاد از مواد رادیو اکتیو برای پراکنده در جو است. ابری از گرد و غبار رادیواکتیو فرستاده شد بیش از حد از اروپا است.

تابش از حادثه است که هنوز هم در حال حاضر در 2,600-کیلومتر مربعی (1,000-مایل مربع) منطقه ممنوعه بود که راه اندازی در سراسر سایت.

دهها هزار نفر از مردم مجبور به نقل مکان و در پی فاجعه و چندین نفر کشته شدند. آتش سوزی در منطقه در حال وقوع منظم.

مقامات اوکراین بر این باورند که زمان آتش سوزی ممکن است به عمد روشن.

kmm/aw (dpa AP)

هر شب DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب