چادر بازی کودک Sheet Cheet

موزه آب از سال 1378 به همت اداره آب منطقه ای خراسان افتتاح شد و با هدف ارائه اطلاعات و مستندات فرهنگ سنتی آب

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

موزه آب از سال 1378 به همت اداره آب منطقه ای خراسان افتتاح شد و با هدف ارائه اطلاعات و مستندات فرهنگ سنتی آب و آبیاری و حفظ میراث گذشتگان شروع به کار کرده است. محمدهادی محمدی و زهره قاینی نیز خاله سوسکه را متل معرفی کرده و اضافه میکنند: «خاله سوسکه از متلهای ویژه کودکان… این باغ موزه بالاتر در عنوان بوستان های مشهد معرفی شده است. انواع سازه ها و ابزارهای تامین آب مثل سدها، آب انبارها، قنات(کاریز)، یخدان ها، بندها و غیره در این موزه معرفی شده است. اگر بخواهیم بیشتر در خصوص موزه نادری توضیح بدهیم باید اضافه کنیم که این مجموعه دو تالار از آثار تاریخی را در بر می گیرد. نکته ای اولی که هنگام خرید چادر بازی کودک باید به آن توجه کنید اندازه و ابعاد چادر است زیرا اگر کوچک باشد، کودکان دائماً به آن ضربه می زنند و حتی ممکن است به زودی خراب شوند و از بین بروند. اگر دوست دارید ورزش زمستانی اسکی را تجربه کنید، یکی از بهترین مکان ها برای شما در مرکز تعطیلات سرگرمی، واقع در مرکز خرید پدیده شاندیز مشهد خواهد بود. علاوه بر این، بازی با چادر بازی برای بچه ها محدودیت سنی ندارد، بنابراین میتواند به وسیلهای برای عضویت و مشارکت شما تبدیل شود و وقت گرانبهایی را برای پیوند با کوچولوهای خود سپری کنید و تجربه را به اشتراک بگذارید. ᠎This a᠎rt​icle w​as created with the ᠎help  of GSA Content G​en er at᠎or  Dem​over​si​on.

یکی از ویژگیهای منحصر به فرد این چادرها این است که بعد از جمع شدن به اندازه خیلی کوچکی تبدیل میشوند و فضای کمی از اتاق کودک را در بر میگیرند. این حمام به موزه تبدیل شده و در نزدیک ترین مکان دیدنی مشهد به حرم مطهر امام رضا قرار دارد. در این شهر چندین زورخانه دایر است که عموما به نام پهلوانان نامی شهر شناخته می شود. موزه بزرگ خراسان در سال 1393 تاسیس شد و به احترام اهالی فن در آن سالن ها و بخش هایی به نام دکتر میرفندرسکی، دکتر باقر آیت الله زاده شیرازی و مهندس کازرونی نامگذاری شده است. در بخش اشیای موضوعی آثاری همچون سلاح، جنگ افزار، وسایل سوارکاری،، مگس پران و غیره به نمایش در آمده و در بخش اشیای اهدایی هدایایی که از سال 1313 به این سو به آرامگاه تعلق گرفته جمع آوری شده است. بخش های زورخانه، لنگری، مطبخ خانه با تصاویر و وسایل ورزشی از جاذبه های این موزه به شمار می روند. خانه های بازی پلاستیکی رایج ترین هستند و در انواع مختلفی از سازه های چهار جداره ساده گرفته تا خانه هایی که دارای سرسره و سایر تغییرات هستند تولید می شوند.

بنای موزه در زمان طراحی آرامگاه و باغ مجموعه توسط هوشنگ سیحون طراحی شد و کاربری آن چای خانه بود. در تالار شماره 2 باغ موزه نادری تصاویر و اطلاعات تاریخی مربوط به دوره نادرشاه و کلنل محمد تقی خان پسیان، فرمانده ژاندارمری خراسان و از نظامیان دوره قاجار به نمایش در آمده است. این باغ وحش در ضلع جنوب غربی شهر مشهد قرار دارد. در وسط این بنا بقعه ای هشت ضلعی با پنجره های نقره و تاجی مطلا خودنمایی می کند. از ابتدای کرونا تا کنون ضریح مطهر بسته است و زائران می توانند از مسیری که برای عرض ادب تعبیه شده عبور کرده و سلامی به حضرت رضا (ع) عرض کنند. به همراه ماکت هایی که نشان می دهد افراد در گذشته چگونه از حمام ها استفاده می کرده اند به نمایش در آمده است. نقاشی های دیواری مختص حمام های سنتی نیز از مهمترین تزئینات حمام به شمار می رود.

از وسایل جذاب موجود در موزه میل های پهلوانان، میل، کفش، ساطور(مختص پهلوانانی که به کار قصابی مشغول بوده اند) و شاخ شکن (بسیاری از پهلوانان به دلیل قدرت زیاد در کشتارخانه مشغول به کار بوده اند)، تخته، ترازو، کباده، زنگ ورزشی، گود زورخانه و کفش های شاخ گاوی است. چند تن از هنرمندان دیگر ایران بهدست مأموران امنیتی، احضار، بازداشت یا ربوده شدند؛ عهدیه کیانی، بازیگر تلویزیون (بازیگر سریال جیران) ربوده شد؛ فاطمه حبیبی، بازیگر تئاتر، سهیلا گلستانی، بازیگر سینما و تئاتر و نیز صداپیشه (دوبلور)، و حمید پورآذری، کارگردان نوآور، بازداشت شدند؛ علی شادمان، هنرمند سینما و تئاتر و نیز نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد، و سجاد افشاریان، هنرمند سینما و تئاتر و نیز سرپرست نویسندگان برنامه خندوانه، به دادسرای زندان اوین احضار شدهاند. جنس پارچه و نوع دوخت آن یکی دیگر از نکات مهم است که باید بررسی شود. یکی دیگر از بکرترین جاها برای مشهد گردی موزه ها هستند. اسطوره ها و افسانه هایی که او در شاهنامه به نمایش در آورده در موزه نیز بازخوانی شده است.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن