کاتالان استقلال جمع معترضان اسپانیایی در نزدیکی مرز در فرانسه

این تجمع برگزار شد و فقط 30 کیلومتر از مرز اجازه می دهد سابق کاتالان منطقه ای رئیس جمهور کارلس Puigdemont برای حضور در. سازمان تخمین زده است که به عنوان بسیاری از 150,000 نفر شرکت کردند.

دهها هزار نفر از کاتالان طرفداران استقلال برگزار عمده تجمع در پرپینان جنوب شرقی فرانسه در روز شنبه. تظاهرکنندگان جمع شده بودند برای حمایت از تبعید سابق کاتالان رهبر کارلس Puigdemont که به نام استقلال, طرفداران به آماده شدن برای یک “قطعی مبارزه” برای استقلال.

این تجمع صورت گرفت که 30 کیلومتر (18 مایل) از مرز اسپانیایی برگزار شد با شعار: “جمهوری در مرکز جهان” یک مرجع مورد نظر خود را جمهوری.

بیشتر بخوانید: کاتالان استقلال – آنچه شما باید بدانید

“رسیدن به استقلال نبوده است و ما آن را می دانستند نمی شود” Puigdemont گفت: کسانی که با حضور در این تجمع است. “ما می دانیم که ما نمی دهد تا و که آنها نمی خواهند ما را متوقف کند.”

جنبش سیاسی در اتحاد با هم برای کاتالونیا خواهد شد رقابت برای رای با دیگر جدایی طلبان در آینده انتخابات منطقه ای در کاتالونیا.

“ما باید آماده برای مبارزه نهایی دور زدن اشتباه و شک و تردید و ضعف” Puigdemont گفت: هواداران است. “کاتالونیا آماده. زنده باد کاتالونیا!”

او همچنین خواستار “دائم بسیج” در برابر “رژیم پادشاهی است که وارث مستقیم از Francoism” با اشاره به اسپانیا دیکتاتور سابق فرانسیسکو فرانکو.

مقامات محلی تخمین زده می شود حدود 100 ، 000 نفر است در حالی که سازمان دهندگان ثابت آن را در 150,000.

بیشتر بخوانید: چگونه عادلانه هستند محاکمه Catalan pro-استقلال سیاستمداران ؟

یک فصل جدید برای Puigdemont

در شب جمعه او همچنین با حضور در یک بازی راگبی در پرپینان شد و مورد استقبال شهردار این شهرستان, Jean-Marc پوجل. او تا به حال نه خطر سفر به فرانسه که در آن پلیس و دادگاه ها همکاری نزدیک با دولت اسپانیا. این تغییر پس از او اعطا ایمنی به عنوان یک عضو پارلمان اروپا.

جمعه و شنبه مشخص شده لحظه ای که در آن Puigdemonthas شده است نزدیک به اسپانیا پس از او فرار کرد این کشور در ماه اکتبر سال 2017 پس از تماس با یک شکست همه پرسی استقلال.

نخست وزیر فرانسه مانوئل والس نخست وزیر ساخته شده است که پیشنهاد ناموفق برای تبدیل شدن به شهردار بارسلونا, کاتالونیا اصلی شهر را محکوم کرد این تجمع خواستار Puigdemont یک “رهبر سیاسی که به اسپانیا فرار کرد.”

بیشتر بخوانید: اسپانیا: 1 میلیون نفر در ماه مارس در بارسلونا برای استقلال

اسپانیا در قانون اساسی آمده است که این کشور به هم مرتبط است. اما مانند دیگر مناطق اسپانیایی, کاتالونیا, مالی و اداری و قانونی استقلال. تقریبا نیمی از 7.5 میلیون نفر جمعیت به نفع استقلال است.

DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. برای ثبت نام آن را در اینجا.

lc/jlw (AP, Reuters, AFP)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>