نیروهای کانادایی در سقوط هلی کوپتر در نظر کامل از شاهدان متعدد نظامی را تایید

فراخوان ثبت نام ‘استاکر’ — CH-148 طوفان هلیکوپتر که سقوط کرد در هفته گذشته در دریای ایونی خاموش یونان — تنها لحظه های دور از یک برنامه ریزی فرود روی HMCS فردریکتون وقتی که می رفت پایین مشاهده کامل وحشت shipmates که در حال آماده شدن برای دریافت آن روی عرشه ناوچه.

“وجود دارد شاهدان عینی این حادثه گفت:” دن LeBouthillier سر از رسانه ها در وزارت دفاع ملی در یک ایمیل.

“به عنوان بخشی از تحقیقات خود را به ایمنی پرواز تحقیقات تیم خواهد انجام مصاحبه با شاهدان عینی این.”

کانادا ارتش اذعان کرد در هفته گذشته پنج ساله هلیکوپتر بود در راه بازگشت به کشتی بود و “در عرض دو مایل” از آن زمانی که آن را بدون توضیح را در آب فرو برد در 6:52 بعد از ظهر به وقت محلی در روز شنبه, کشته شدن شش نفر سرنشین — چهار خدمه و دو ملوانان.

آن را در واقع به اندازه کافی نزدیک دیده می شود از کشتی و آماده شد به زمین هنگامی که آن را به آب.

قربانیان سقوط هلی کوپتر (در جهت عقربه های ساعت از سمت چپ بالا): سروان. کوین هاگن زیر ستوان Sey Cowbrough, سروان. Brenden ایان مک دونالد استاد سرجوخه اد گالو) متی عموزاده Sub-سرهنگ متی Pyke و سروان. Maxime Miron-Morin. (وزارت دفاع ملی)

در آن زمان با توجه به یک سابق اسکادران فرمانده ناوچه اند “بسته تا در پرواز ایستگاه” و آماده برای دریافت این هواپیما و جلوتر از آن برنامه ریزی شده زمین نشستن کامل هواپیما در 7:00 p. m. به وقت محلی.

“پرواز ایستگاه به طور معمول به نام 15 دقیقه جلوتر از زمان و برای همه لازم است برای بازیابی [می] شود در مکان های راست و که برخی از دریچه های روشن و خاموش گفت:” سرهنگ سابق لری McWha که فرمان 423 اسکادران هنگامی که آن را پرواز CH-124 دریا پادشاهان طوفان صهردرس به تازگی جایگزین شده است.

آن شده اند که مشغول عرشه پرواز با هواپیما, نگهداری, هواپیما, گرداننده و شاید حتی یدکی aircrew در دست است. مهم ترین فرد در حال حاضر می شده اند فرود سیگنال افسر که نشسته در یک برج شیشه ای به یک طرف عرشه پرواز.

تعداد زیادی از شاهدان

فرود مامور شده اند که در ارتباط رادیویی با هلیکوپتر در آن آخرین لحظات سرنوشت ساز خواهد بود و تا به حال نمایش بدون مانع از آن رویکرد است.

“او می شده اند فرد صحبت کردن به این هواپیما پیش از بازیابی” گفت: McWha.

هلیکوپتر نیز می شده اند در ارتباط رادیویی با کشتی جنگی را از عملیات مبارزه با این مرکز به خوبی رو به جلو از عرشه پرواز به عنوان آن را در بازگشت از یک روال دریایی نظارت ورزش مربوط به دیگر کشتی های جنگی ناتو.

با توجه به اینکه این هواپیما در آینده به سوخت گیری را خاموش و دوباره و یا به زمین برای شب McWha گفته اند و یک دوجین یا بیشتر از اعضای خدمه آماده شدن برای فرود خود را. برخی ممکن است به تماشای آن رویکرد است.

و این بدان معناست که وجود دارد می تواند تعداد زیادی از شاهدان به مصاحبه با ایمنی پرواز محققان در حال حاضر در تارانتو, ایتالیا, که در آن HMCS فردریکتون لنگر انداخت بیش از آخر هفته.

تماشا کنید: نخست وزیر جاستین ترودو می گوید: تمام پروتکل ها به دنبال نظامی پس از CH-148 طوفان هفته گذشته

نخست وزیر جاستین ترودو می گوید: تمام پروتکل ها به دنبال نظامی پس از CH-148 طوفان هلیکوپتر که سقوط کرد در هفته گذشته در دریای ایونی خاموش یونان. 0:31

نخست وزیر جاستین ترودو می گویند روز سه شنبه که آیا او تا به حال گفته شده است که شاهد سقوط اما پیشنهاد این موضوع در حال رسیدگی مناسب.

“نظامی بسیار مهم پروتکل در محل هنگامی که یک حادثه غم انگیز مثل این اطراف اطلاع رسانی بعدی از قوم و خویش صحبت کردن به خانواده به عنوان سریع که ممکن است قبل از به اشتراک گذاری اطلاعات با عموم مردم” ترودو گفت: در طول روزانه خود را در رسانه های توجیهی.

این کشتی قادر به بازیابی پرواز این هلیکوپتر ایمنی ضبط طراحی شده است که برای شکستن دور و شناور به سطح پس از یک تصادف.

این دستگاه در حال حاضر در اتاوا در شورای پژوهش ملی که در آن آنها مورد بررسی قرار می گیرد گفت: LeBouthillier.

آب های عمیق

سقوط هلیکوپتر در آب تقریبا از 3000 متر عمق است که پیچیده تلاش برای بازیابی بقایای انسانی و قطعات هواپیما.

McWha گفت که بازیابی به عنوان بسیاری از هواپیماهای ممکن خواهد بود انتقادی به بررسی است. پرواز ضبط داده ها گفت: تنها می تواند عملکرد اطلاعات زیادی در مورد آنچه که قرار بود در مکانیکی با هلیکوپتر.

“ضبط خواهد شد بگویید شما چه می گذرد. خرابه را به شما بگویم که چرا چیزی را اشتباه رفت” McWha گفت.

طوفان هلیکوپتر ناوگان در چه نظامی خواستار “عملیاتی مکث” در حالی که تحقیقات مقدماتی در جریان است.

آن frat macdonald, HMCS فردریکتون و TCG Salihreis آموزش همراه با ناوچه Alpino و فدریکو Martinengo در نزدیکی ساحل ایتالیایی در آوریل 17 سال 2020 است. (facebook.com/NATOMaritimeCommand)

به پایین سقوط است رفتن به بسیار مهم برای آینده دریایی هلیکوپتر برنامه و درک عمومی گفت: دفاع تدارکات و مدیریت متخصص.

“مقدار زیادی بستگی به یافتههای تحقیقات و اگر چیزی وجود دارد که می توان به بهره برداری از هلیکوپتر گفت:” دیو پری, معاون رئیس جمهور از کانادا موسسه امور جهانی.

کشنده آتش روی HMCS Chicoutimi در سال 2004 در سمت چپ یک علامت بر روی زیردریایی برنامه در شرایط عمومی سیاسی و ادراک است.

زیردریایی آتش باید داستان احتیاطی به دلیل “هنگامی که شما یک ننگ آن طول می کشد زمان طولانی برای پراکنده” گفت: پری.

در اصل دستور داد در سال 2004 سیکلون معرفی شد به این سرویس تنها در عرض چند سال گذشته پس از تقریبا ده سال توسعه تاخیر و افزایش هزینه تخمین می زند. این برنامه بود صریحا انتقاد توسط حسابرس کل در سال 2010.

سابق دولت محافظه کار به ایده لغو این پروژه در سال 2013 اما حمایت و مذاکره تجدید نظر در قرارداد با تولید کننده Sikorsky.

نیروی هوایی است که هنوز تحویل مکش.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>