کانادا سیاستمداران مانده اند بیشتر سکوت در مورد یک موج ضد اسلامی و خشونت در هند

این ترودو دولت بی سر و صدا چیزی ابلاغ به دولت هند این هفته که در مورد کشور آخرین تشنج ضد اسلام خشونت است. اما آن سخت است برای چه این پیام بود.

قطعا یک مقام رسمی دولت کانادا “بازخوانی” گفتگو میان وزیر امور خارجه فرانسوا-Philippe شامپاین و هند همتای Subrahmanyam Jaishankar ارائه می دهد بینش کمی.

پس از لمس کردن در مسائل دیگر مانند COVID-19 شیوع و آینده نشست های بازخوانی می رسد با این جمله کوتاه: “وزیر شامپاین مطرح حوادث اخیر در دهلی نو و ابراز نگرانی در طول زندگی از دست داده است.”

این بیانیه را عبارت می تواند اعمال می شود به زندگی از دست داده و به یک طوفان یا گلرود — به جای یک موج از اراذل و اوباش با خشونت است که شواهد نشان می دهد بود سوخت در بخشی از بی تفاوتی دولت در دهلی نو اگر نه آشکار تشویق اعضای حزب حاکم.

و نه بازخوانی ارائه هر گونه پیشنهاد که کانادا در مورد عبور از قوانین است که هند 200 میلیون مسلمان و احزاب مخالف گفته اند طراحی شده به مسلمانان از خود شهروندی است.

“ما نمی شنیدن خیلی از ترودو گفت:” هند و کانادا سکولار Gurpreet سینگ بریتیش کلمبیا از بنیانگذاران سرخپوستان خارج از کشور برای تکثرگرا هند است. “ما نمی شنوایی بسیار حتی از جنوب آسیا اعضای کابینه یا پارلمانی. و این بسیار مایه تاسف است.”

سینگ گفت: مودی دولت است از بین بردن دموکراتیک مدنی, دید از هند برای همه مردم آن — هند گاندی و نهرو — و “پاسخ از کانادا تا کنون بسیار ضعیف بوده است بسیار ولرم و کاملا بی معنی است.”

بازخوانی تاخیر

این عمل عادی برای دولت کانادا برای قرار دادن یک اطلاعیه یا “بازخوانی” از هر گونه مکالمه بین نخست وزیر و یا وزیر امور خارجه و همتایان خارجی خود.

روز سه شنبه زمانی که CBC News تماس امور جهانی برای پرسیدن در مورد آن سکوت حوادث در هند, رسمی صحبت کردن در پس زمینه نشان داد که گفتگو به حال رخ داده در روز قبل از. وقتی پرسیده شد که در مورد یک بازخوانی, CBC News گفته شد این گروه تا به حال صادر نشده یکی.

این مقام گفت: هدف از این تماس بود که به بحث در مورد نگرانی ها در مورد خشونت و حقوق اقلیت ها در هند است.

روز چهارشنبه امور جهانی صادر شده خود را بازخوانی. آن را اشاره به مرگ و میر در هند تنها در پایان ساخته شده و هیچ اشاره ای به قوانین تبعیض آمیز.

کارکنان برای چهار هند و کانادا وزرای کابینه اشاره CBC News که به بازخوانی به عنوان دولت رسمی و موقعیت.

امور جهانی و دفتر نخست وزیر را صادر کرد ده ها تن از خروجی تا کنون در سال 2020 است. جستجو توسط CBC تنها یکی است که صادر شد دو روز پس از اصلی گفتگو آن را توصیف.

تابعیت در معرض خطر

آخرین دور از خشونت در دهلی نو آغاز شد و پس از یک ناسیونالیست هندو سیاستمدار مرتبط با نخست وزیر نارندرا حاکم Bharatiya Janata Party (BJP) صادر شده التهابی تهدید علیه یک گروه از زنان مسلمان برگزاری تحصن در اعتراض به تبعیض قانون تابعیت در آورده توسط BJP.

شهروندی متمم قانون (CAA) به تصویب رسید در ماه دسامبر باز می شود یک مسیر به شهروندی برای هر غیر مسلمان است که به طور غیر قانونی مهاجرت به هند در سال های اخیر — اما به صراحت بارها مسلمانان است.

یک گروه از مردان شعار pro-هندو, شعار, ضرب و شتم محمد زبیر, 37, است که مسلمان در تظاهرات موجب جدید قانون تابعیت در دهلی نو, هندوستان, Feb. 24. زبیر جان سالم به در برد حمله. (دانمارکی صدیقی/مهر)

بسیاری از مسلمانان و سکولار سرخپوستان ببینید قانون به عنوان بخشی از یک دولت فشار به نوار بومی مسلمانان شهروندی خود. در حال حاضر دولت هند به اجرا در آن ثبت ملی شهروندان برنامه در ایالت آسام اعلام 1.9 میلیون نفر به طور غیر شهروندان است.

برخی از این افراد در حال هندوها اما آنها می توانند خود را بازیابند تابعیت از طریق کا. تعداد زیادی از کسانی که از حقوق خود محروم و مسلمان بودند و آنها را منع از اعمال زیر کا.

هند قدرتمند صفحه اصلی امور وزیر آمیت شاه اشاره است به مسلمانان مظنون بودن در این کشور به طور غیر قانونی به عنوان “موریانه” و “نفوذی” و وعده داده است BJP دولت را “پرتاب آنها را به خلیج بنگال است.”

ویدئو و عکس از شواهد به نظر می رسد به بازگشت قربانیان ادعا می کند که پلیس دهلی کنترل شده توسط دولت ملی گاهی اوقات غارتی اوباش.

حکم BJP شده است بیشتر سکوت در هند اپیدمی lynchings از مسلمانان به عنوان هندو اوباش rampaged از طریق دهلی نو است. اما آن را با صدای بلند و به شدت خواستار خروج “اقلیت مماشات” با دیگر احزاب سیاسی که درگیر نمی مسلمان-طعمه یا مقاومت در برابر قوانین تبعیض آمیز.

مرگبار تظاهرات

شهروندی متمم قانون تصویب هند پارلمان در دسامبر. 11 تحریک اعتراضات در سراسر کشور شد که اغلب ملاقات با کشنده خشونت پلیس. در دسامبر. 19 پس از حدود دو دوجین مرگ و میر در اختلالات led کانادا به موضوع مشاوره سفر شمال شرقی هند وضعیت به اندازه کافی جدی است که دولت به حالت تعلیق در قانون اساسی تضمین در پایتخت و برخی دیگر نقاط کشور ممنوعیت تجمع بیش از چهار نفر است.

بستگان و همسایگان ایستاده در نزدیکی بدن از محمد Mudasir, 31, بود که, کشته در خشونت در دهلی نو در ماه گذشته که به کشته شدن حداقل 30 نفر و مجروح شدن بیش از 200 عنوان رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در بازدید از کشور است. (آسوشیتد پرس)

اما پس از شامپاین ملاقات با خارجی وزیر امور Subrahmanyam Jaishankar on Dec. 20 وجود دارد تنها یک مرجع به طور کلی به حقوق نگرانی در کانادا بازخوانی:

“وزیر شامپاین همچنین در مورد پلورالیسم و حقوق بشر و مسائل منطقه ای و نگرانی از جمله وضعیت در جامو و کشمیر. حقوق بشر تنوع و شمول در هسته کانادا در سیاست خارجی خود اهمیت منعکس شده است در تمام بحث های ما با شرکای بین المللی.”

Gurpreet سینگ گفت: هند یک نقطه کور در کانادا تمرکز بر حقوق بشر در جنوب آسیا است.

“این دولت به وضوح خود را در که منطقه” او گفت:. “آنها باز درب برای هندوها و سیک ها مورد اذیت و آزار در افغانستان است که به اندازه کافی. آنها همچنین درب باز برای آسیا بی بی یک زن مسیحی بود که در مواجهه با حکم اعدام در پاکستان است.

“بنابراین اگر آنها در حال نگه داشتن چشم در آن منطقه چگونه آنها نادیده گرفتن آنچه که اتفاق می افتد در هند تحت نارندرا?”

‘سکوت’ از هند و کانادا نمایندگان مجلس

سینگ گفت: سکوت دولت این است که از همه بیشتر غیر معمول به دلیل آن را همیشه تا به حال نمایندگی قوی از یک جامعه است که می داند همه چیز در مورد حمایت دولت از آزار و اذیت در هند: کانادا سیک ها.

کشتار علیه سیک ها در دهلی نو در سال 1984 بود که یک حادثه در تاریخ کانادا هند در خارج از کشور پرتاب خروج از سیک ها از دهلی و پنجاب به کانادا.

وجود دارد سه سیک وزیران در ترودو کابینه — Navdeep Bains, Bardish Chagger و Harjit Sajjan — و همچنین کانادا اولین هندو وزیر کابینه, آنیتا نند.

“وقتی که می آید به جنوب آسیا نمایندگان مجلس, آنها قطعا می ترسم که آنها را رد ویزا برای بازدید از کشور خود اگر آنها آزار مودی و دولت هند گفت:” سینگ که به یاد می آورد که دو برجسته هند و کانادا سیاستمداران — رهبر NDP Jagmeet سینگ و لیبرال MP Sukh Dhaliwal — دریافت که درمان.

“این تنها توضیح پیدا می کنم” به حساب خود سکوت گفت سینگ با استناد به یک استثنا است.

“Jagmeet سینگ انجام داده است یک کار خوب,” او گفت:. “او قطعا بسیار آوازی بوده است در مورد این مسائل در گذشته است. او آوازی در موضوع سیک نسل او مطرح کا. او آوازی است در مورد خشونت در برابر به اصطلاح نجس.”

یک سخنگوی دولت فدرال کاهش یافته است به نظر چرا آن را پوچ و نه صحبت کردن publicly.

آشنائی مودی

چندین کانادا سیاستمداران باید کشت روابط به BJP و به مودی و با استفاده از این روابط برای افزایش حمایت خود را در کانادا جامعه هندو.

نخست وزیر استفن هارپر اهرمی خود مودی اتصالات زمانی که مودی بازدید کانادا هارپر در طول زمان در دفتر پرواز با رهبر به تورنتو که به ظاهر با هم در یک تجمع.

هارپر مبارزه کرد و در سال 2011 در کنار یکی از مودی بزرگترین مشهور حامیان بالیوود ستاره آکشی کومار که بعدها با توجه ویژه اعطای شهروندی کانادا. هارپر بازدید مودی در سفر خود به هند در سال گذشته ستایش او “شجاع (و) رویایی رهبری است.”

دولت های غربی نادیده گرفته شد

دولت کانادا است که نه تنها دولت های غربی است که تمایلی به تماس هندی, سوء استفاده.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در دهلی نو به عنوان شورش گشوده — او تا به حال کمی در مورد آنها می گویند. اما دولت ایالات متحده کمیسیون بین المللی آزادی مذهبی را در محکوم کردن این حملات از سوی دولت هند برای محافظت از تمام شهروندان است. فردی انگلیسی, نمایندگان مجلس و احزاب مخالف نیز سخن گفته است.

اوباش خشونت در هند نیز منجر به تظاهرات در خارج از کشور, در خارج از هند کنسولگری ها و سفارتخانه ها. Gurpreet سینگ گفت: دهلی اقدامات ایالات مردم از سنت های مختلف در دفاع از یک مشترک ایده آل از هند است.

“افرادی که واقعا هند در قلب ايمان سکولاریسم و تنوع این چیزی است که همه ما در مورد نگران است.”

 

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>