زمانی که Cargojet پرواز 1392 لمس کردن در همیلتون در روز شنبه آن را به ارمغان آورد با آن میلیون ها به شدت مورد نیاز N95 ماسک ماسک برای کمک در مبارزه با COVID-19.

بوئینگ 767 سوم تحویل بحرانی منابع ورود زیر ساخته شده-برای-کانادا طرح راه اندازی با کمک دیپلمات ها و مشاوران در چین یک انبار در شانگهای و دو نفر از کانادا هواپیمایی.

طرح متولد شد و از ضرورت. با بازار جهانی برای تجهیزات پزشکی غرق هرج و مرج و اعمال دزدی دریایی کانادا نیاز به گرفتن برخی از خطر از تامین امنیت همه چیز را از به شدت مورد نیاز پزشکی ماسک به لباس و دستکش.

فدرال بوروکرات و سیاسی کارکنان اداره تدارکات پزشکی تامین شد نا امید تحویل اواخر نمایش. غیر قابل اعتماد و احتکار کارگزاران رانندگی شد قیمت ها از طریق سقف. کشورهای رقیب شد خرید محموله را از زیر هر یک از دیگر.

وجود دارد حتی داستان های در گردش از unnamed کشور دولت ارسال هواپیما به چین — گذر گاه چمدان پر از پول نقد برای خرید لوازم راست بر روی آسفالته و یا در درب کارخانه.

“این واقعا یک غرب وحشی وقتی که می آید به خرید تجهیزات پزشکی در حال حاضر” معاون نخست وزیر Chrystia Freeland به خبرنگاران گفت: در تاریخ 6 آوریل.

شدید که رقابت های جهانی می آید به عنوان بهداشت حرفه ای در کانادا هشدار شدید کمبود تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) که آنها می گویند قرار است زندگی کارگران خط مقدم در خطر است.

برخی از کارکنان حتی راه می رفت خارج از کار به دلیل عدم دنده محافظ.

سفیر چین با دانش

چه کانادا امیدوار خواهد بود یک راه حل جزئی رو شروع خود را در سفارت این کشور در پکن.

دومینیک بارتون کانادا سفیر چین ممکن است جدید به دنیای دیپلماسی, اما, سابق, مدیر عامل از مدیریت شرکت مشاوره مک کینزی به ارمغان می آورد یک درک عمیق از اقتصاد چین به نقش خود.

قبل از او ambassadorship بارتون نیز در نشست مشورتی هیئت دولت-اجرای بانک توسعه چین. تجربه خود را در حال قرار دادن برای استفاده در جهانی مناقصه جنگ برای تجهیزات پزشکی.

“ما خوش شانس ما بارتون گفت:” فدرال رسمی مشغول به کار به طور مستقیم در تهیه تلاش. “او یک فرد کسب و کار برای اولین بار. او خوب لینک به چین می شود چین می شود کسب و کار چینی.”

بارتون مستقر زیادی از کارکنان در کانادا سفارت کنسولگری و دفاتر تجاری در سراسر چین است. دیپلماتیک کارکنان بدبختانه نقش خود را از فروش کانادا به چین, به چینی خرید تجهیزات پزشکی برای کانادا.

کانادا سفیر چین Dominic بارتون قرار دادن دانش خود را از اقتصاد چین به استفاده از کمک کانادا امن تجهیزات پزشکی از چین است. (پل Chiasson/کانادا مطبوعات)

“ما مشغول سفارت ما بر روی زمین در تلاش برای اطمینان حاصل شود که سفارشات ما در برنامه تحویل داده شده و آن دسته از احزاب نیز شناسایی فرصت های جدید برای ما” خدمات عمومی و تدارکات وزیر آنیتا آناند گفت: در 7 آوریل.

اما کانادا دیپلمات فاقد دانش صمیمی از چین پزشکی بخش تولید و زنجیره تامین. بنابراین کانادا استخدام چند ملیتی شرکت مشاوره مدیریت برای کمک به مقامات حرکت چه بود ناگهان تبدیل به دنیای رقابتی ترین صنعت است.

مقامات فدرال نخواهد تایید نام شرکت مشاوره ای به دلیل ماهیت حساس این عملیات. اما یک منبع با دانش مستقیم از تنظیم می گوید این است که بارتون قدیمی شرکت مک کینزی.

شرکت مشاوره است که کمک به کانادا شناسایی که کارخانه ها بیشتر قابل اعتماد از نظر ارائه کالاهای با کیفیت است که دیدار با استانداردهای کانادا. این است بشدت مهم با داستان رویه در سطح جهان از subpar ماسک و لوازم دیگر ورود از چین تنها به ارسال و یا پرتاب کردن.

اعضای چینی مهاجر در کانادا نیز با استفاده از ارتباطات کسب و کار برای کمک به دولت فدرال و دولت های استانی امن و قابل اعتماد منابع.

چالش بعدی این است که اطمینان سفارشات می رسند

کانادا طرح کمک می کند. اما آن را عاقلانه. تورنتو استار گزارش داد که کانادا به تازگی دریافت حمل و نقل به شدت مورد نیاز تست سواب تنها برای پیدا کردن آنها آلوده به آنچه که اعتقاد بر این است در قالب.

“برش معاملات و تامین منابع با کیفیت سرعت است که احتمالا بزرگترین چالش در کل این چیزی که گفت:” رسمی کار بر روی خرید.

همچنین وجود چالش تضمین این که چه کانادا سفارشات در واقع می رسد. بارتون ممکن است بدانید که کسب و کار و مشاوران ممکن است می دانیم که زنجیره تامین, اما هیچ کدام از آن تضمین تجهیزات پزشکی در واقع آن را به کانادا.

“سفارش البته تضمین نمی کند یک تحویل” آناند گفت: به تازگی. “به منظور مطمئن شوید که کالا پیدا کردن راه خود را بازگشت به کانادا, ما در حال گرفتن بسیار جدی گام بر روی زمین است.”

خدمات عمومی و تدارکات وزیر آنیتا آناند اذعان کرده است که سفارش بیشتر منابع لزوما به این معنی نیست که کسانی که دستورات وارد خواهد شد. (جاستین Tang/کانادا مطبوعات)

این مراحل عبارتند از: فرانسه استخدام بر اساس Bolloré تدارکات — جهانی حمل و نقل و لجستیک شرکت است که عمل در شانگهای از سال 1994 — برای کمک بر روی زمین از جمله حمل و نقل و دریافت کالا برای اطمینان از کانادا سفارشات تحویل داده شده به عنوان به موقع به عنوان امکان پذیر است و نه منحرف بالاتر پیشنهاد.

Bolloré تدارکات کمک می کند تا منابع از کارخانه به انبار امن در شانگهای در نزدیکی فرودگاه جایی که آنها ذخیره می شوند در حالی که این شرکت با این نسخهها کار در ترخیص کالا از گمرک.

این است که در آن نزدیکی shut-down از مسافرت های بین المللی است که فلج کننده جهانی هواپیمایی کمک می کند در واقع کشور کانادا. وجود ناگهانی پر از هواپیماها و خلبانان موجود به پرواز و حفظ هوایی و پل برای تجهیزات پزشکی.

اتاوا چیده شده برای آینده عرضه پرواز

برای اولین بار دو پرواز سازمان به عنوان بخشی از این تلاش ها وارد تورنتو در تاریخ 1 آوریل و مارس 6, ارائه عرضه مجدد از تجهیزات حفاظت شخصی. آوریل 6 پرواز وارد با حدود هشت میلیون فولاد ماسک به دستور دولت فدرال و دیگر سفارشات ساخته شده به طور مستقیم توسط دولت نوا اسکوشیا و کبک.

دولت فدرال امن یک آرایش با ایر کانادا و Cargojet برای اجرای بیشتر عرضه پروازها از چین یک بار Bolloré تدارکات به اندازه کافی منابع در انبار و آماده برای رفتن.

این Cargojet پرواز فرود آمد که در همیلتون اخیر تحویل. هوایی کانادا است که با توجه به ارسال هواپیما به شانگهای این هفته برای تحویل محموله های اضافی.

این طرح برای تعداد پروازها به رشد به عنوان زنجیره تامین در چین است که قادر به ارائه بیشتر منابع. شرکت های هواپیمایی در حال کار برای آماده برای دیدار با تقاضا.

در مارس 7, هوا, کانادا, معاون عملیات پرواز موری Strom صادر داخلی تماس برای خلبانان داوطلب به صورت ویژه پرواز تکالیف برای حمایت از این تلاش است.

“دولت کانادا درخواست کرده Air Canada ارائه اورژانس هوایی قابلیت های به کار حمل و نقل-تنها پرواز” از شانگهای به کانادا, Strom نوشت: به خلبانان خود را در یک یادداشت به دست آمده توسط CBC News.

استروم به طور خاص خواسته خلبانان آموزش دیده به پرواز بوئینگ 777s و 787s به گام — نشان می دهد وجود دارد می تواند به عنوان بسیاری از چهار پروازهای روزانه سفر به شانگهای از طریق ژاپن است.

“این عملیات نیاز به مقدار زیادی از خلبانان بعد از هفت تا 10 روز برای کمک به هر دو کشور کانادا و هواپیمایی ما این اتفاق می افتد را” Strom نوشت.

“این واقعا منحصر به فرد دوران ما در حال رفتن را از طریق, اما همه ما نیاز به مایل به انجام بخشی خود را برای کمک به ما همکار کانادایی که در حال رفتن را از طریق برخی از زمان دشوار است.”

هوایی کانادا افزایش ظرفیت باربری

در روز شنبه Air Canada علنا اعلام کرده بود که افزایش آن ظرفیت باربری سلب کرسی از سه نفر از آن عظیم بوئینگ 777 هواپیما به دو برابر ظرفیت حمل بار.

“آوردن بحرانی پزشکی و دیگر منابع حیاتی به سرعت به کانادا و کمک به توزیع آنها در سراسر کشور ضروری است برای مبارزه با COVID-19 بحران” تیم اشتراوس معاون رئیس جمهور از محموله در هوایی کانادا در بیانیه ای گفت.

آن است که قابل توجه ramping تا از حمل و نقل هوایی از ظرفیت. اما آن را backstopping هنوز شکننده زنجیره تامین در یک زمان استرس است. بیشتر به کاهش خطر ابتلا به کانادا از خرید به عنوان بسیاری از کارخانه های چینی که ممکن است پس از آن نمی شود متکی به یک اپراتور است.

ایده این است برای کاهش قرار گرفتن در معرض از داشتن یک خط تولید خریداری شده توسط یک کشور رقیب یا چپ آسیب پذیر با توجه به افت ناگهانی در کیفیت از یک منبع خاص.

“این زنجیره تامین پیچیده است” آناند گفت: در 7 آوریل. “اما ما در حال گرفتن هر تلاش برای مطمئن شوید که ما آن کالا برگشت به کانادا و در دست خط مقدم مراقبت های بهداشتی کارگران است.”

جهانی تدارکات بخشی از آنچه خدمات عمومی و تدارکات کانادا خواستار “رویکرد تهاجمی” برای گرفتن PPE برای کارگران خط مقدم از جمله فله-خرید برای استان و پوسته پوسته داخلی ظرفیت تولید. استان ها و مناطق نیز در نظر گرفتن مراحل ساخت خود را موجودی منابع.

“ما در حال بررسی همه گزینه ها برای تامین تجهیزات و منابع لازم برای مبارزه با COVID-19 از طریق هر دو داخلی و بین المللی زنجیره تامین به اطمینان حاصل شود که خط مقدم بهداشت و درمان-مراقبت از کارگران سراسر کشور مجهز شده و محافظت شده در برابر COVID-19” سخنگوی میشل لاروس گفت: در یک ایمیل.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im