کامرون در انتخابات پارلمانی رای مشخص شده توسط خشونت و ممتنع

کامرون آرا در فوریه 9 در انتخابات شده اند که دو بار به تعویق افتاد. اما آنچه در مخالفت با تحریم های تجزیه طلب ارعاب و ترس از خشونت وجود دارد فقدان شور و شوق برای رای دادن.

تحلیلگر سیاسی استفان Akoa شگفت زده است که پیش از انتخابات جو در کامرون پایتخت یائونده.

“زمانی که من به اطراف نگاه من ببینید مردم در کافه تراس خوردن و نوشیدن — اما هیچ پوستر و هیچ فعالان با بوق ماشین. این همه بسیار آرام گفت:” DW.

Erick Essousee مدیر کامرون در انتخابات هیئت مدیره Elecam اصرار داشت که انتخابات را در سراسر کشور است. مواد مورد نیاز برای آنها — صندوق های رای و رای گیری مقالات — در حال حاضر توزیع شده در سراسر کشور گفت: DW. و او گفت: اقدامات امنیتی در محل در مناطق که در آن وضعیت متشنج است.

ادامه مطلب: نظر: چرا اتحادیه آفریقا باید نادیده کامرون

تجزیه طلب و خشونت

اما در کامرون دو جنگ زده فارسی زبان غربی و شمال غربی مناطق آن ممکن است بسیار آرام زمانی که مردم به انتخابات شهرداری ها و انتخابات پارلمانی در روز یکشنبه.

در پایان 2019 زمانی که رئیس جمهور پل بیا شروع روند جدایی طلبان که می خواهند یک دولت مستقل برای کامرون را به طور کلی به حاشیه رانده شده انگلیسی زبان به نام جمعیت به صورت کامل تحریم انتخابات و آشکارا تهدید کسانی که آرزو به بخشی از. آنها عمیقا نا امید زمانی که اپوزیسیون سوسیال دموکرات جلو (SDF) را مغبون حامی Anglophone علت نیست همچنین فراخوان برای تحریم.

در ماه گذشته شبه نظامیان جدایی طلب را آشکارا هدف ایستاده نامزد برای SDF حتی اگر فارسی زبان منطقه به طور سنتی یک دژ حزب.

پس از پایان 2019 حدود 40 SDF کاربرانی که ابراز علاقه در حال اجرا در انتخابات ربوده شده توسط جدایی طلبان که می گویند که آنها نمی خواهد آنها را آزاد کند تا بعد از انتخابات.

سه کمپین دفاتر نیز سوزانده است.

Security forces patrol along a street in Buea, Cameroon (Getty Images/AFP/Stringer)

مبارزه برای مشارکت سیاسی تبدیل شده است به طور فزاینده ای خشونت آمیز در آذربایجان غربی استان

نامزد برداشت

این SDF رئیس جمهور جان Fru Ndi کرده و حتی مجبور به ترک محل اقامت خود را در بمندا پایتخت از شمال غربی منطقه برای یائونده به دلیل تهدید به مرگ شده به او با توجه به هفته, مجله خبری, Jeune Afrique.

بسیاری از SDF نامزدها نیز اعلام کرد خروج خود را از انتخابات.

“من از دست عزیزان در این بحران است. من توصیه شد به اجرا نمی, بنابراین من نمی. من دیگر یک عضو از SDF یا هر حزب سیاسی” Jeune Afrique به نقل از سابق شهرداری نامزد Awabeng دانیل Babila عنوان کرد و گفت.

با توجه به مجله SDF تنها 61 ایستاده نامزد برای انتخابات آینده — کاهش قابل توجه نسبت به 103 نامزدها از فرار برای حزب در سال 2013. پس از آن تاسیس شد 1990s SDF تا به حال برای مقابله با متعدد spinoffs با تشکر از مناقشات سیاسی داخلی. اما وضعیت فعلی به طور جدی آسیب حزب عضویت.

ادامه مطلب: کامرون: شورشیان گوشت گاو تا تاکتیک برای جلوگیری از انتخابات منطقه ای

حدود 400 نیروی امنیتی اعضای فرستاده شدند و به شمال غربی منطقه برای تضمین امنیت در انتخابات است.

اما آنها به نظر می رسد به حفاظت از تنها فعالان حاکم CPDM (کامرون جنبش دموکراتیک و مردمی) ، کارلوس Ngoualem یک SDF نامزد در دوالا, گزارش ها وجود دارد که وجود داشته اند تکرار حملات شبه نظامیان علیه SDF حامیان.

ادامه مطلب: کامرون بحران: ‘فدرالیسم راه حل’ می گوید: رهبر مخالفان موریس Kamto

مخالفت مشکلات

تا حدودی با توجه به خشونت در زبان انگلیسی بخش هایی از کشور دیگر عمده مخالفت حزب MRC (کامرون جنبش رنسانس) نمی خواهد در انتخابات شرکت کنند.همه در همه ،

موسس آن موریس Kamto می گوید: او می خواهد در اعتراض به بی عدالتی در نظام انتخاباتی است.

“از 180 کرسی اختصاص داده تنها 46 اهدا می تواند به احزاب اپوزیسیون” Kamto گفت: DW. “این بدان معناست که حزب حاکم این است که مطمئن شوید که برای نگه 154 کرسی حتی بدون یک انتخابات.”

Cameroonian opposition leader Maurice Kamto speaks during a press conference (Reuters/Z. Bensemra)

رهبر مخالفان موریس Kamto می گوید کامرون را در سیستم انتخاباتی ناعادلانه است برای احزاب مخالف

اما Akoa می خندد هنگامی که او این را می شنود. آن را که ساده نیست او می گوید.

“درست است که مخالفان نمی تواند قرار داده تا داوطلبان در 17 حوزه در که در مجموع 35 عضو انتخاب شدند,” او توضیح می دهد. این نیز درست است که وجود دارد در حوزه است که مخالفان را به اندازه کافی منابع برای اجرای یک انتخابات آغاز خواهد شد. اما این لزوما به این معنی نیست که حاکم RDPC حزب برنده در این مناطق با توجه به Akoa.

Members of Stand Up For Cameroon (DW/F. Muvunyi)

بسیاری از مردم احساس نمی کنند ارائه شده توسط رئیس جمهور پل بیا — به خصوص در منطقه Anglophone

بیشتر زنان بیشتر افراد جوان

در اجرا تا انتخابات رئیس جمهور پل بیا به آمده تا با یک راه جدید برای احیای حزب خود را. لیستی از موقعیت های به تقسیم به طور مساوی میان زنان و مردان — ترجیحا پر شده توسط افراد جوان که هنوز برگزار چندین حکم. این منجر به ایجاد خشم در حزب خود صفوف.

“بسیاری از تعجب که چرا آنها باید اتاق را برای آنهایی که جوان زمانی که رئیس خود است نه حاضر به اجازه دیگران را رهبری می گوید:” Akoa. بیا تا حکومت این کشور پس از سال 1982.

علاوه بر این نیازهای جدید را اجرا نمی شود در همه جا و است که می تواند هدف خود را با توجه به Akoa: “بسیاری از زنان جوان و بسیاری از کسانی که خسته از دیدن همان چهره ها در همه زمان ها می تواند تصمیم بگیرد در برابر RDPC.”

احزاب کوچکتر مانند PCRN (Parti Camerounais pour la آشتی ملی) از مخالفت با نامزد, Cabral Libii قطعا می تواند بهره مند شوند. اگر این را به حساب گرفته شده است که انتخابات می تواند تبدیل به بسیار جالب می گوید Akoa: “که خواهد آمد, دوم, در حال حاضر که MRC در حال اجرا نیست?”

Officials count votes in the Cameroon election (Getty Images/A. Huguet)

ناظران انتظار نیست برای دیدن تغییرات بزرگ این انتخابات است, اما ممکن است چند شگفتی در فروشگاه

‘شگفتی امکان پذیر است’

یکی دیگر خوش آمدید توسعه نمایندگی های این انتخابات با توجه به Akoa است که آن را اولین بار است که شهرداران انتخاب می شوند.

دو هفته پس از انتخابات منتخب شهرداری نمایندگان را انتخاب شهرداران از شهرستانها عمده در میان خود. قبل از آنها بودند و همیشه منصوب شده توسط رئیس جمهور.

Akoa نیز انتظار ندارد برای دیدن هر گونه تغییرات بزرگ به عنوان یک نتیجه از این انتخابات است. یکی ثابت در کامرون او می گوید روزافزون ممتنع از رای دهندگان آمده در زمان انتخابات.

“اما با وجود ظاهر یک سیستم بسته و تسلط یک حزب واحد وجود دارد هنوز هم برخی از نقاط ضعف است که می تواند به نوبه خود برخی از شگفتی می گوید:” Akoa.

اریک Topana و الیزابت آسن کمک به این قطعه

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر