کالیفرنیا به عذر خواهی برای توقیف آمریکایی ژاپنی در جنگ جهانی دوم

(ساکرامنتو, کالیفرنیا.) — Les Ouchida متولد شد و در آمریکا فقط در خارج از کالیفرنیا, شهرستان پایتخت, اما از ح

توسط PATRIS-FUN در 27 بهمن 1398

(ساکرامنتو, کالیفرنیا.) — Les Ouchida متولد شد و در آمریکا فقط در خارج از کالیفرنیا, شهرستان پایتخت, اما از حق شهروندی خود اهمیت کمی پس از ژاپن به پرل هاربر را بمباران و ایالات متحده اعلام جنگ کرد. صرفا بر اساس ژاپنی خود را اصل و نسب 5 ساله و خانواده اش گرفته شد از خانه خود را در سال 1942 و زندانی دور در آرکانزاس است.

آنها در میان 120,000 ژاپنی با آمریکایی ها برگزار می شود در 10 اردوگاه های اقامت اجباری در طول جنگ جهانی دوم تنها به خطا بودن "ما تا به حال اشتباه گذشته نام و اشتباه چهره" گفت: Ouchida در حال حاضر 82 و زندگی یک درایو کوتاه از جایی که او بزرگ شده و گرفته شده به عنوان یک پسر بچه به دلیل ترس که آمریکایی ها خواهد جانبی با ژاپن در جنگ.

روز پنج شنبه در کالیفرنیا مقننه است انتظار می رود به تصویب یک قطعنامه ارائه یک عذرخواهی به Ouchida و دیگر توقیف قربانیان برای نقش دولت در کمک به دولت ایالات متحده سیاست و محکوم کردن اقدامات است که به کمک فن ضد ژاپنی تبعیض است.

رئیس جمهور فرانکلین دی روزولت دستور اجرایی شماره 9066 ایجاد اردوگاه های امضا شد در فوریه. 19, 1942 و 2/19 در حال حاضر مشخص شده است که توسط آمریکایی ها به عنوان یک روز یاد.

مجلس Al Muratsuchi متولد ژاپن است و یکی تقریبا 430,000 مردم از ژاپنی تبار در کالیفرنیا زندگی می کنند, بزرگترین جمعیت از هر دولت است. از حزب دموکرات که نشان دهنده منهتن ساحل و ساحل دیگر جوامع در نزدیکی لس آنجلس معرفی شده در این قطعنامه است.

"ما صحبت های زیادی در مورد چگونه ما ملت را با مثال," او گفت:. "متاسفانه در این مورد کالیفرنیا به رهبری نژادپرستانه ضد ژاپنی آمریکایی جنبش است."

کنگره کمیسیون در سال 1983 به این نتیجه رسیدند که بازداشت شد یک نتیجه از "تبعیض نژادی و جنگ هیستری و شکست سیاسی رهبری است." پنج سال بعد دولت ایالات متحده به طور رسمی عذرخواهی و پرداخت $20,000 در پرداخت غرامت به هر یک قربانی است.

پول نمی آمد به جای آنچه از دست داده بود. Ouchida می گوید پدر او صاحب یک سود آور کسب و کار تحویل با 20 کامیون. او هرگز به طور کامل بهبود از دست دادن کسب و کار خود و مرگ او زود است.

کالیفرنیا وضوح نمی آید با هر گونه جبران خسارت. این اهداف اقدامات مجلس قانونگذاری کالیفرنیا در آن زمان برای حمایت از internments. دو اردوگاه قرار داشتند در دولت Manzanar در سمت شرقی سیرا نوادا در ایالت کالیفرنیا و Tule دریاچه در نزدیکی ایالت اورگان خط بزرگترین اردوگاه.

"من می خواهم که مجلس قانونگذاری کالیفرنیا به طور رسمی اذعان و عذرخواهی می کنیم در حالی که این اردوگاه بازماندگان هنوز زنده هستند" Muratsuchi گفت.

او گفت: ضد ژاپنی تمایلات آغاز شد و در کالیفرنیا به عنوان اوایل به عنوان سال 1913 زمانی که دولت تصویب کالیفرنیا زمین بیگانه, قانون, هدف قرار دادن, ژاپنی, کشاورزان که برخی در کالیفرنیا عظیم در صنعت کشاورزی به عنوان یک تهدید. هفت سال بعد دولت منع هر کسی با اصل و نسب از خرید زمین های کشاورزی.

این توقیف از Ouchida خود را برادر بزرگتر و پدر و مادر شروع در فرزنو ، سه ماه بعد آنها فرستاده شده بودند به جروم آرکانزاس, جایی که آنها باقی می ماند برای بسیاری از جنگ است.

با توجه به جوان سنین در آن زمان بسیاری از زندگی قربانیان مانند Ouchida به یاد داشته باشید خیلی از زندگی در اردوگاه ها. اما او به یاد بیاورید کلش پر از لحاف و تشک و حفظ حریم خصوصی کمی.

جمعی از حمام و سرویس بهداشتی بود ردیف توالت با هیچ موانع بین کاربران است. "آنها یک کیسه قرار داده و بیش از سر خود را زمانی که آنها به حمام رفت" برای حفظ حریم خصوصی گفت: Ouchida که می آموزد در مورد internments در کالیفرنیا موزه در ساکرامنتو.

قبل از آخرین کمپ بسته شد در سال 1946 Ouchida خانواده روانه بازار شد به یک مرکز در آریزونا. زمانی که خانواده آزاد شد, آنها در زمان تازی اتوبوس بازگشت به کالیفرنیا. هنگامی که آن را به یک علامت توقف در نزدیکی جامعه خود خارج ساکرامنتو "من هنوز هم به یاد داشته باشید خانم ها در اتوبوس شروع به گریه" Ouchida گفت. "از آنجا که آنها به خانه بودند."

قطعنامه شرکت معرفی شده توسط کالیفرنیا مجمع رهبر جمهوریخواهان ماری Waldron از Escondido باعث عبور مرجع به "اخیر رویدادهای ملی" و می گوید آنها در خدمت به عنوان یک یادآوری "برای یادگیری از اشتباهات گذشته است."

Muratsuchi گفت: الهام برای آن تصویب شد کودکان مهاجر برگزار شد در دولت ایالات متحده بازداشت بیش از سال گذشته است.

Ouchida گفت: خانواده های ژاپنی مثل همیشه در نظر گرفته خود را وفادار شهروندان قبل و بعد از internments. او دارای هیچ دشمنی نسبت به ایالات متحده و یا کالیفرنیا دولت انتخاب به تمرکز بر روی مثبت outgrowths مانند دائمی نمایشگاه در کالیفرنیا موزه را فراهم می کند که صاف و پوست کنده نظر internments.

"حتی اگر این زمان ما باید به خوبی هنوز هم عذرخواهی می کنیم" او گفت:.

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن