بورکینافاسو: کلیسا حمله به کشته شدن ده ها تن

تیراندازی در نزدیکی یک کلیسای پروتستان چپ ده ها تن مرده در شمال بورکینا فاسو. آفریقای غربی کشور یکی از فقیرترین در جهان است و یکی از چندین در منطقه ساحل برخورد با یک جهادی شورش.

افراد مسلح کشته و 24 نفر از جمله یک کشیش و زخمی شدن حداقل 18 در نزدیکی یک کلیسای پروتستان در روستای Pansi در بورکینافاسو شمالی Yagha استان, مقامات روز دوشنبه گفت:.

حمله رخ داده در روز یکشنبه در طی یک هفته در کلیسا گفته است. حمله تقریبا 20 از آنها جدا شده مردان از زنان در نزدیکی کلیسا. هر دو مسیحیان و مسلمانان کشته شدند قبل از کلیسا به آتش کشیده شد.

“آن صدمه دیده است من وقتی دیدم مردم” Sihanri Osangola Brigadie شهردار Boundore کمون گفت: پس از بازدید از برخی از قربانیان در یک بیمارستان در دری شهر 180 کیلومتر (110 کیلومتر) دورتر از جایی که این حمله رخ داده است.

بیش از 1300 غیرنظامیان در بورکینافاسو کشته شدند در حملات سال گذشته — بیش از هفت برابر سال گذشته با توجه به درگیری های مسلحانه مکان و رویداد اطلاعات پروژه است.

ادامه مطلب: خواهد اقدامات جدید برای مبارزه با تروریسم در منطقه ساحل بود به اندازه کافی است ؟

حملات هدف قرار دادن مسیحیان و کلیساها تبدیل شده اند بیشتر در بورکینافاسو شمالی استان. این کشور غرب آفریقا است که یکی از فقیرترین کشورهای جهان است و یکی از چندین کشور در منطقه ساحل برخورد با افراطی خشونت است.

پس از سال 2015 در حدود 750 نفر کشته شده اند در بورکینا فاسو و حدود 600,000 باید خانه های خود فرار کرد.

dv/stb (خبرگزاری AP)

DW می فرستد یک انتخاب روزانه از اخبار و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>