حداقل 30 نفر کشته شده اند در نیجریه در شمال شرقی منطقه برنو پس از مشکوک اسلامگرایان بوکوحرام به آتش کشیده شد و چندین کامیون حامل مسافران در یکشنبه شب شاهدان عینی و ساکنان و گفتگو کرد.

وجود دارد هیچ ادعای فوری مسئولیت اما بوکوحرام و گروه رقیب دولت اسلامی در غرب آفریقا (ISWA) متلاشی شدن گروه اغلب انجام حملات در این منطقه است.

مسافران گرفتار شده بودند در روز یکشنبه شب به همراه یک نظامی بررسی نقطه با توجه به مقررات منع رفت و آمد اعمال شده توسط ارتش در شهر Auno قبل از حمله اتفاق افتاده است در حدود 10 p. m. به وقت محلی ساکن Bunu علی که شاهد این حمله گفت.

Auno یک شهر 24 کیلومتری مایدوگوری مرکز ایالت. شاهد عینی گفت که طالبان با حمله بر موتورسیکلت تیراندازی پراکنده. آنها مجموعه ای حداقل 18 وسایل نقلیه به آتش کشیده و ربوده شدن چند نفر دیگر از شاهدان عینی گفت.

رئیس جمهور Muhammadu Buhari روز دوشنبه را محکوم کرد حمله و اضافه کرد که بود دریافت بیشتر سخت افزار های نظامی و اطلاعاتی برای مقابله با جریان چالش های امنیتی در بیانیه ای از دفتر ریاست جمهوری گفت.

برنو دولت است کانون بوکوحرام و ISWA شورش. این درگیری تا یک دهه به طول انجامید که در طی آن زمان شبه نظامیان کشته و هزاران و میلیون ها نفر مجبور به فرار از خانه های خود در منطقه است.

حمله هدفمند روستای Auno که در آن جهادگران با سلاح های سنگین کمین چندین وسایل نقلیه کشتن و سوزاندن و غارت قبل از ربودن چند نفر. (Audu Marte/خبرگزاری گتی ایماژ)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im