حریم هوایی غول پیکر بوئینگ به شناسایی نرم افزار های جدید موضوع در حالی که آزمایش 737 MAX هواپیمای این شرکت همچنین در تلاش برای لغو ممنوعیت مبتنی جت. این هواپیما در نظر گرفته شد از خدمات بیش از تصادفات مرگبار.

مشکل 737 MAX هواپیمای مسافربری یک نرم افزار گسل است که باعث می شود یک شاخص نور به نور در زمان اشتباه بوئینگ گفت: در روز پنج شنبه. جدید, هواپیما مدل, مجموعه ای به عنوان یک محور در بوئینگ صف شده بود ریشه در مارس 2019 زیر دوقلو تصادفات که ادعا 346 زندگی می کند.

نور مرتبط است با “تثبیت کننده اصلاح سیستم” که تنظیم تثبیت کننده در دم هواپیما.

“ما در حال ترکیب یک تغییر به 737 MAX نرم افزار قبل از به ناوگان بازگشت به خدمات به اطمینان حاصل شود که این شاخص نور تنها روشن به عنوان در نظر گرفته شده” این شرکت گفت: در روز پنج شنبه.

اما آنها گفتند که آخرین شماره به احتمال زیاد تاثیر نمی گذارد جدول زمانی برای بازگشت هواپیما به خدمات. این شرکت با هدف ممنوعیت برداشته تا اواسط سال 2020 است.

بوئینگ ‘ساخته شده برخی از اشتباهات’

سقوط از اندونزی شیر هوا و اتیوپی, شرکت های هواپیمایی در سال 2018 و 2019 باعث تنظیم کننده های ترافیک هوایی در سراسر جهان به ممنوعیت باریک-بدنه جت. کارشناسان با اشاره به جت MCAS ضد غرفه سیستم که به طور خودکار هل بینی کردن.

پس از پرواز توسط اندونزی شیر هوا و اتیوپی, شرکت های هواپیمایی سقوط کرد و در سال 2018 و 2019 کارشناسان مرتبط به تصادفات با جت MCAS ضد سیستم غرفه. سیستم خواهد نادیده گرفتن خلبان کنترل به طور خودکار فشار بینی باریک-بدنه جت پایین قرار داده و آن را به فرو رفتن.

زمانی که مورد سوال توسط نمایندگان کنگره آمریکا در ماه اکتبر 2019, مدیر عامل شرکت بوئینگ در آن زمان دنیس Muilenburg اعتراف کرد که شرکت “ساخته شده برخی از اشتباهات.”

‘دلقک ها” و “میمون ها’

بوئینگ شده است hounded جنجال بر تصادفات منجر به مرگ و پس از آن خرید اینترنتی. ماه گذشته مقامات آمریکایی منتشر ارتباطات بین کارکنان بوئینگ با یکی از کارمندان گفت که جدید 737 MAX بود “طراحی شده توسط دلقک ها, که به نوبه خود تحت نظارت میمون.”

فقط روز بعد بوئینگ اعلام کرد که تا به حال شناسایی یک موضوع نرم افزار مرتبط با این هواپیما سیستم های نظارت است. آن را بلافاصله روشن نیست اگر این مشکل در ارتباط بود با چراغ نشانگر.

بوئینگ 737 شکست اتحاد فلج درآمد این شرکت با حمل و نقل هوایی غول پیکر, ارسال, از دست دادن خالص $636 میلیون (€579 میلیون دلار) در سال 2019 نسبت به برخی از $10.5 میلیارد دلار سود در سال قبل است.

dj/rc (dpa رویترز)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de