Harley Quinn است بعید است شخصیت سعی کنید برای تبدیل به یک آیکون فمینیستی. تبه کار–و دیرین دختر از نظر جسمی و عاطفی سوء استفاده Joker–شده است یک مشکل رقم در بتمن سری انیمیشن های کمیک و بازی های ویدئویی از او معرفی شد و در سال 1992. او درد و رنج بود و اغلب استفاده می شود به عنوان یک خط پانچ: در محبوب 2009 تصویری بازی Arkham Asylumپس از the Dark Knight به یک درگیری با او مزاح انگلیسی دوبله, “آن زمان که قطراتش در اطراف هارلی سرگرمی من است.” کارگردان David Ayer را کمی تجدید نظر که خصوصیات او به شدت مذموم است اما از لحاظ تجاری موفق 2016 ابرقهرمان فیلم Suicide Squadهارلی را اولین صفحه نمایش بزرگ. فیلم fetishized درد او: هارلی, بازی های برگزار شده توسط مارگوت رابی sported یک ژاکت مطلب “اموال بذله گو.”

جدید پیراهن خودکشی spin-off پرندگان شکاریبه کارگردانی کتی یان تلاش می کند به آچار هارلی دور از آن سمی گذشته و ایجاد چیزی توانمند سازی. گاهی اوقات آن را موفق و زمانی که آن را نشانی از آن را بسیار سرگرم کننده است. در حالی که Ayer دوربین ogled رابی پشت یان را متمرکز بر روی صورت خود, که به نوبه خود می تواند از شیرین به شور در یک لحظه. هارلی معاملات دشنه او در تیم ملی خودکشی برای کفش (و بعد از آن اسکیت). و در طی یک مبارزه با یک باند Gotham شنیدها هارلی sidles تا به یک متحد Jurnee Smollett-Bell سیاه, قناری و ارائه می دهد یک کراوات مو. آن را عملی انسان لحظه ای است که سیمان یک رابطه بین دو زن و یک است که ممکن است هرگز رخ داده است به نر فیلمسازان که تحت سلطه اند ابرقهرمان نوع تا به حال. (همچنین پاسخ به یک سؤال است که احسان زن علاقمندان به سینما برای دهه: چگونه شما قرار است برای مبارزه با موهای خود را در پرواز صورت؟)

اما یان با وجود بهترین نیات در حال مبارزه با مشکل میراث پرفروش شخصیت. دلقک شاهزاده جرم و جنایت شده است عمده moneymaker برای برادران وارنر استودیو پشت پرندگان شکاری: در سال گذشته ریگ Joker فروش بیش از 1 میلیارد دلار و ستاره آن Joaquin Phoenix در خط است برای تبدیل شدن به دومین بازیگر برنده جایزه اسکار برای بازی در این نقش. (هیث لجر برای اولین بار بود.) بذله گو گنجاندن در پرندگان شکاری بود اجتناب ناپذیر بازاریابی تصمیم گیری است. حتی اگر او هرگز در واقع نشان می دهد که چهره اش فیلم است که هنوز خالی از سکنه شده توسط شبح هارلی را بدرفتار.

پرندگان شکاری قاب به عنوان یک فروپاشی فیلم; این زیرنویس و Fantabulous به رهایی از یک Harley Quinn (“… از بذله گو” به طور ضمنی). هارلی انجام هر فروپاشی کلیشه در کتاب: برش مو; خوردن بستنی مستقیم از کارتن; و اتخاذ یک حیوان خانگی به حفظ شرکت خود البته یک کفتار به جای یک سگ یا گربه. حتی به عنوان هارلی شروع به ایجاد شهرت خود به عنوان یک شرور بزرگ در حق خود او بذله گو را منتزع طعنه صدای او. رابی در تولید فیلم; او تولید شرکت هدف ارزشمند را پیچیده به صفحه نمایش بزرگ را با, فیلم, مثل , من, Tonya. اما مانند تونیا هاردینگ, Harley Quinn بسیاری از بار.

چندین زن دیگر مدیران به زودی به صورت یک شبیه معضل است. در این سال به تنهایی بی سابقه ای پنج از 10 پیش بینی highest-grossing فیلم گروگان توسط زنان: Yan پرندگان شکارینیکی کارو را مولان, Cate Shortland را بیوه سیاهپتی جنکینز’ Wonder Woman 1984 و Chloé ژائو را به Eternals. اما ساخت یک زن-led فیلم اکشن است که پیچیده تر از توزیع زنان سلاح و آبپاش دختر-قدرت عبارات به اسکریپت. عظیم فرانچایز است که در حال حاضر در انحصار فیلمهای تابستان فصل–Marvel, DC Comics, جنگ ستارگان, ارباب حلقه ها, Mission: Impossible, جیمز باند ساخته شد در درجه اول با راست, سفید مردان است. آنها را در انتخاب لباس. آنها ابداع عشق منافع. آنها بازیگران شخصیت زن به عنوان Madonnas یا روسپیان. هنگامی که زنان به دست یک قطعه کوچک از این فرانچایز آنها با یک نبرد دشوار به پاشنه کش فمینیستی روایات به فضا است که هرگز برای آنها طراحی شده.

این منجر به ضعیف کار افزودنیها مانند پیچیده و دشوار زمان پریدن توطئه برای توضیح دهد که چرا فوق العاده قدرتمند ابرقهرمانان مانند کاپیتان مارول یا زن تعجب گم شد از مربوطه سینمایی جهان برای نزدیک به یک دهه. در واقعیت خود را با تاخیر ظاهر می توان به هالیوود اضطراب است که مخاطبان نمی پرداخت برای تماشای زن ابرقهرمانان.

ویژه داستان
Coronavirus آزمون های چین
ویروس بافندگی بیش از رئيس جمهور ملی جوان سازی پروژه و خود را سفت و محکم از بالا به پایین حکومت در حال آزمایش است

در مورد بیوه سیاه, تعجب, منتظر تا زمانی به اسکارلت جوهانسون خود اسپین آف فیلم که شخصیت او کشته شد در حق رای دادن در اجرا تا به این سال فیلم. او فیلم های انفرادی–در گذشته–باید به رقابت نه تنها با مرگ احتمالی بلکه با سابقه طولانی در آزار و اذیت شخصیت را تحمل کرده است. جاسوسی معرفی شد به حق رای دادن در سال 2010 را Iron Man 2 و بلافاصله لقب “بسیار گران جنسی-آزار و اذیت طرح دعوی در دادگاه” توسط یکی دیگر شخصیت زن در این فیلم است. Offscreen, جوهانسون را شرکت ستاره جرمی رنر به شوخی در مورد شخصیت trysts با دیگر Avengers تماس او را “فاحشه” در یک ویروسی مصاحبه.

حق رای دادن شیدایی ممکن است اساسا در تقابل با این فیلم ها’ بسیار مورد نیاز تلاش برای برجسته قدرتمند چهره زن. قرار می دهد که استودیو در یک اتصال: مخاطبان ثابت کرده اند که آنها می خواهند برای دیدن قهرمانان زن با جعبه دفتر شکسته مانند بازی های گرسنگی, منجمد, جنگ ستارگان, Wonder Woman و کاپیتان مارول. آنها دیگر راضی به وضع موجود. و در عین حال IP نیز ثابت شده است بیشتر از سود اصلی داستان سرایی. فیلمسازان گیر پیوند توانمندسازی بر روی روایت است که ذاتا جنسیتی.

منتقدان و حتی مردم مشغول به کار در هالیوود اغلب تمسخر طنز-کتاب فیلم به عنوان unserious–و یا به عنوان مارتین اسکورسیزی به تازگی قرار داده و آن را “نه سینما”–و اخراج خود سیاست است. اما آنها باقی می ماند پربیننده ترین فیلم در جهان و در نتیجه می تواند تاثیر عمیقی بر چگونگی مخاطبان درک قدرت. مطالعات زنان مرکز رسانه ای پیدا کرده اند که از دیدن زنان قوی روی افزایش دختران اعتماد به نفس: کمی از دختران که تماشای ری تبدیل شدن به یک جدی در تازه ترین جنگ ستارگان سینما ممکن است آرزوی چیزی فراتر از یک عشق, علاقه و یا شخص وابسته را در زندگی خود. و پسر بچه تماشای آن ممکن است یادگیری برای دیدن زن توانمندسازی در یک نور متفاوت تر از نسل های قبلی از مردان است.

در تلاش برای تغییر سینمایی چشم انداز برخی از تولید کنندگان باید پرش-آغاز یک حرکت برای به دست آوردن IP unburdened توسط مرد چشم انداز. ریس ویترسپون تولید شرکت scooped تا کتابهای نوشته شده توسط زنان مانند رفته دختر, پستان کوچک نهفته است و کمی آتش در همه جابرای زن-fronted سازگاری و زن فیلمسازان بارها و بارها بازگشت به کار می کند مانند زنان کمی و اما به دلیل درخواست تجدید نظر بی انتها. در عین حال ترغیب مردان به سازمان دیده بان می تواند یک چالش–نر اعضای آکادمی گزارش نشده حضور در نمایش فیلم از Greta Gerwig را زنان کمی قبل از اسکار رای گیری بسته شده است. و این داستان در حال پخش در تلویزیون و یا کوچکتر شدن توزیع در تئاتر, که بدان معنی است که آنها ممکن است هرگز برای رسیدن به مارول در سطح اعداد.

تعداد بسیار کمی از داستان های نوشته شده توسط زنان استودیو فشار: J. K. رولینگ هری پاتر سری و سوزان کالینز’ بازی گرسنگی کتاب استثنا هستند هر چند قابل توجه رولینگ دو فیلم franchises باید محور نر قهرمانان و هر دو رولینگ و کالینز’ فیلم تمام شده است کارگردان مردان است. اما وجود دارد مقدار زیادی از تحسین زن نوع نویسندگان که کار هرگز اقتباس شده است و بسیاری از داستان های خود را از ویژگی های زنان از رنگ که هنوز هم به ندرت به قهرمان بازی روی صفحه. هالیوود ممکن است در نظر بکر معدن طلا از زن-نویسنده محبوب مالکیت معنوی ایجاد شده توسط Octavia ساقی, Ursula K. Le Guin یا N. K. Jemisin برای خود پهن سینمایی جهان. که احتمالا راحت تر از تلاش برای “emancipate” Harley Quinn.

این به نظر می رسد در 17 فوریه سال 2020 موضوع از زمان.

نوشتن به Eliana Dockterman در eliana.dockterman@time.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر