در برزیل, گسترده ردیف هایی از جنگل در حال نابود برای ورود و زمین های کشاورزی. در آسیا, حیوانات در حال جمع آوری و فروخته شده در بازار. در آفریقا و برخی از حیوانات در حال شکار به نزدیکی انقراض خود را به اصطلاح کیفیت دارویی.

در ضمن در کشورهایی مانند کانادا و آمریکا و برخی از زیستگاه های طبیعی در حال پیشی گیرد و توسط انبوه مقیاس شیوه های کشاورزی.

کارشناسان بر این باورند این نوع از تخریب ما زیستگاه طبیعی است که هموار راه را برای ظهور بیماری های عفونی مانند COVID-19.

“از دست دادن تنوع زیستی کاملا نقش مهمی در ظهور بیماری های جدید,” گفت: Felicia Keesing یک بوم شناس و استاد زیست شناسی در کالج بارد در اننندل-on-Hudson, n. y.

Keesing, یک پژوهشگر در بیماری های نوظهور و طبیعتتوضیح داد که کاهش تنوع زیستی — به خصوص به عنوان یک نتیجه از دست دادن زیستگاه آن انجام نمی دهد بنابراین در یک راه تصادفی; انواع خاصی از گونه ها بیشتر احتمال دارد به ناپدید می شوند بیش از دیگران است.

“آنهایی که تمایل به رشد پس از کاهش تنوع زیستی هستند که همچنین به احتمال زیاد به ما بدهد بیماری های جدید,” Keesing گفت.

‘سرريز حوادث’

هنگامی که بیماری های زئونوز — کسانی که حرکت از یک غیر انسانی حیوانات به انسان — عبور بیش از آن را به عنوان یک “سرريز رویداد است.”

در اصطلاح مرطوب بازارهای سراسر جهان مانند این گوشت بیشه بازار در غنا حیوانات زنده به فروش می رسد در کنار مرده ، (جهانی حمایت از حیوانات)

این سرريز رویدادهای چیز جدیدی نیست. نگاهی به طاعون, برای مثال, که به احتمال زیاد منشأ در موش صحرايی هر چند تحقیقات اخیر نشان می دهد که آن را گسترش کک. پس از آن وجود دارد هاری و ماربورگ.

این وقایع به طور معمول حرکت از پستانداران به انسان است. رمان کروناویروس که باعث بیماری COVID-19 شده است به ترسیم حیات وحش بازار در ووهان چین مرکز شیوع. برخی این فرضیه را مطرح کرد که منشأ آن در یک خفاش.

سازمان دیده بان | از کجا رمان coronavirus آمد از

آن آغاز شده و با حیوانات به انسان انتقال است. اما رمان coronavirus در حال حاضر پخش بین مردم است. 0:25

اما این بدان معنا نیست خفاش بود در بازار خود را. این ویروس می تواند نقل مکان کرد و از یک خفاش به حیوانات دیگر است که عمل به عنوان یک واسطه هاست. کسی که می توانست قراردادی به این ویروس در حالی که جمع آوری حیوانات برای بازار آورده و آن را به بازار که در آن به سرعت در حال گسترش است.

“احتمال زیاد وجود دارد و به طور متوسط میزبان — که [ویروس] نیست [آمده] به طور مستقیم از خفاش به انسان گفت:” ساندرا Junglen رهبر گروه کاری محیط زیست در حال ظهور Arboviruses در موسسه ویروس شناسی, Charité دانشگاه پزشکی برلین. “و شاید وجود یک گربه گربه یا … یک راکون سگ.”

بازارهای در حال یک “در معرض خطر تماس با منطقه’

این به اصطلاح مرطوب بازارهای محدود به چین است.

“مرطوب بازار در انواع اشکال مختلف و بسیار عادی در سراسر آسیا و به طور کلی … در جنوب آسیا اما قطعا در سراسر آسیای جنوب شرقی و اندونزی و مالزی و تایلند و در جای دیگر گفت:” کای چان استاد در موسسه منابع محیط زیست و توسعه پایدار در دانشگاه بریتیش کلمبیا. “این به هیچ وجه یک پدیده است.”

Keesing گفت: این بازار در یک دستور برای انتقال ویروس.

“این است که ایجاد یک واقعا در معرض خطر تماس با منطقه بین انسان و حیات وحش به دلیل … شما در واقع ایجاد یک جامعه محیط زیست است که وجود ندارد در هر نقطه در طبیعت است.”

مسئله تراکم

Keesing گفت که زمانی که ما مختل زیستگاه های طبیعی یا با برش آنها را به پایین و یا از بین بردن برخی از موجودات آن را کوچکتر hardier حیوانات که تمایل به زنده ماندن.

آنها می توانند به حرکت به مناطق با جمعیت های انسانی و انتقال بیماری هایی مانند هاری. او با اشاره به نمونه ای از موش و موش صحرایی.

اگر یک حیوان در زیستگاه تخریب شده است که این امر منجر به تماس نزدیک با انسان – مانند موش در شهرها است. (iStock)

“وجود دارد یک دلیل رشد آنها در تخریب پایین-تنوع زیستی, شهرستانها,” او گفت:. “آنها واقعا در حال تکه تکه.”

تراکم نیز نقش مهمی دارد. بسیاری از مقیاس عملیات کشاورزی کون برابر جنگل که در آن وجود دارد می تواند یک ویروس خاص یا پاتوژن.

“چگالی بالا از دام یک چالش است چرا که اگر یک پاتوژن می کند پرش از جنگل به کسانی که در دام این گسترش می تواند بسیار به آسانی” Keesing گفت. “پاتوژن گسترش بسیار بهتر زمانی که آنها میزبان هستند و در تراکم بالا. که چه COVID در حال انجام است در حال حاضر.”

ویروس یک نتیجه از آنچه که ما در حال انجام به طبیعت’

در مارس 2019 در بین دولتی علم سیاست پلت فرم بر روی تنوع زیستی و خدمات اکوسیستم (IPBES) منتشر شد گزارش که بیش از یک میلیون گونه های در معرض خطر انقراض.

ویروس ها به طور بالقوه می تواند از عبور از جنگل به مزرعه حیوانات, یک کارشناس گفت. (کریس Helgren/فردا نیوز)

چه اثرات طولانی مدت از این ممکن است به خصوص وقتی که می آید به عوامل بیماری زا و پتانسیل برای یکی دیگر از ویروس به نشت بیش از نامشخص است. اما دانشمندان در حال مطالعه رابطه بین عوامل بیماری زا و شیوع آن را می دانم, بعید است COVID-19 خواهد بود که آخرین بیماری آورده تخریب طبیعت است.

“این است که در مورد آنچه ما انجام می دهیم به طبیعت است و نه در مورد آنچه که طبیعت در حال انجام است به ما” گفت: Keesing.

“اگر این یک بیدارباش برای چه کوچک این سیاره واقعا و چقدر ما نیاز به مراقبت از یکدیگر و آن را من نمی دانم چه چیزی است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر