بی بی Titi محمد: تانزانیا “مادر ملت”

وقتی تانزانیا کشور مستقل شد آن بود Mwalimu Julius Nyerere بود که مورد ستایش قرار داد به عنوان پدر و بنیانگذار. اما بدون بی بی Titi محمد او را فاقد مهم بسیج نیرویی است که تضمین موفقیت خود را.

وقتی بی بی Titi محمد زندگی می کنند ؟

بی بی Titi محمد متولد شد و در سال 1926 در مرکز دارالسلام به یک خانواده مسلمان. مانند بسیاری از همسالان خود که دریافت نکردند رسمی آموزش و پرورش او آموخته است که بسیاری از پدر و مادر و خانواده. در 1950s, او یکی از کسانی که فشار برای تانگانیکا استقلال از حکومت بریتانیا در کنار Julius Nyerere زیر چتر از تانگانیکا کشور آفریقایی اتحادیه TANU.

دفعات بازدید: همچنین:ویلیام Tubman: مدرنیته از لیبریا

کجا بی بی Titi محمد او را نام ببرید ؟

زمانی که بی بی Mohamed شد یک شکل عمومی او داده شد نام نیک “Titi” به عنوان یک اشاره به بزرگ آغوش.

چه شد بی بی Titi محمد مشهور ،

بی بی Titi, محمد پیشگام مشارکت زنان در مبارزه برای استقلال در تانگانیکا. در آغاز فعالیت های سیاسی او متقاعد شده تعداد زیادی از زنان برای پیوستن به مبارزه. به عنوان رهبر TANU زنان بال او مسئول جذب و متقاعد کردن آنها به حمایت از ایده ها و سیاست های TANU.

دفعات بازدید:همچنین: وانگاری Maathai: صریح حفاظت از منابع طبیعی

به ما بگویید که در مورد ظهور و سقوط بی بی Titi محمد!

پس از تانگانیکا استقلال و در اوایل سال تانزانیا اتحاد تانگانیکا و زنگبار بی بی Titi برگزار های مختلف موقعیت های وزارت تحت ریاست جمهوری Julius Nyerere. اما زندگی حرفه ای اش آمد به یک پایان ناگهانی وقتی که او در مخالفت با Nyerere سوسیالیستی و ایدئولوژی. در سال 1969 به همراه شش نفر دیگر در میان آنها کار وزیر Michael Kamaliza و چند تن از افسران ارتش بی بی Titi محمد دستگیر شد و به اتهام توطئه برای سرنگونی دولت است. او و شرکت متهم شد اولین تانزانیایی به صورت خیانت اتهامات عنوان شده علیه. پس از 127 روز از آزمایش بی بی Mohamed به حبس ابد محکوم شد. اما او منتشر شد و چند سال بعد در سال 1977 پس از دریافت عفو ریاست جمهوری. پس از آن او زندگی می کردند یک زندگی جدا از خانواده اش و حزب سابق دوستان است.

چگونه است که بی بی Titi محمد به یاد ؟

پس از او راه از هم جدا Julius Nyerere آن دشوار است برای جمع آوری اطلاعات در مورد بی بی Titi محمد. برای مدت زمان طولانی دولت سکوت کرده بود در مورد دستاوردهای او. این عدم شناخت از بی بی Titi Mohamed سهم به تانگانیکا آزادی مبارزه طنین انداز با عدم به رسمیت شناختن سهم زنان به خصوص به رویدادهای سیاسی در تاریخ نگاری به طور کلی.

دفعات بازدید:همچنین: سیاه ریشه: DW relaunches سابقه موفق فرمت

همه چیز کمی تغییر در سال 1991. در یک مهمانی انتشار تجلیل از 30 سال از استقلال بی بی Titi ذکر شد به عنوان “قهرمان آزادی مبارزه”. امروز یکی از اصلی ترین خیابان در دارالسلام نام او خرس. بسیاری از تانزانیایی به یاد داشته باشید او به عنوان “مادر ملت”.

مشاوره علمی در این مقاله ارائه شده توسط مورخان استاد Doulaye konaté را لیلی Mafela دکتری و استاد کریستوفر Ogbogbo. آفریقایی ریشه های پشتیبانی شده توسط گردا هنکل پایه و اساس است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>