فراتر از مرد نامرئی: تاریخچه نامرئی در صفحه نمایش

Wکلاه می کنید اگر شما می تواند نامرئی ؟ آیا این قدرت نوظهور را بهترین در شما القا شما با شجاعت به احتیاط خرابکاری در تلاش های ستمگران? و یا توانایی به لغزش در داخل و خارج از اتاق خود خسته شده اید شیر را به تیره تر انگیزه?

این کشنده فانتزی شده است علوفه برای فیلمسازان بسیاری از آنها گرفته اند نشانه از eponymous شخصیت در H. G. Wells’ 1897 رمان مرد نامرئی.

اولین اقتباس به صفحه نمایش در 1933 مرد نامرئی (و خویشاوندان) به نظر می رسد در شش فیلم از سال 1933 تا سال 1951. در حال حاضر او می تواند خود را به آخرین صفحه (قطع)ظاهر در یک فیلم به کارگردانی Leigh Whannell. این تکرار طول می کشد ترسناک-فیلم خشک: شخصیت خود را با بازی الیزابت ماس است مورد آزار و اذیت توسط سابق که جعلی مرگ خود را. اما فراتر از “مرد نامرئی” حق رای دادن مفهوم نامرئی الهام گرفته شده از یک قایق از فیلم بیش از چند دهه.

به عنوان یک فیلم استاد که مطالعات سازگاری و سری من بیشتر علاقه مند به تطبیق پذیری از این شخصیت های نامرئی. آنها می توانند ستاره در قصه های احتیاطی یا تجسم underdog قهرمانان; آنها می توانند به عنوان کشتی برای نقد اجتماعی و یا وسایل نقلیه برای خودآزارانه قدرت ،

مکانیک نامرئی

تقریبا به عنوان طولانی به عنوان مردم شده اند ظاهر می شود روی صفحه آنها ناپدید شده است. فرانسه شعبده و تجربی فیلمساز Georges Méliès یکی از اولین اسباب بازی با مفهوم نامرئی. با استفاده از پنهان کاهش, او که توهم ایجاد یک شخصیت محو به هوا نازک.

جهانی را در سال 1933 مرد نامرئی شد اولین مقام اقتباس از چاه رمان. به تصویر می کشد نامرئی شخصیت در طول فیلم هیچ کار کوچک است. اما مدیر James Whale آمد تا با راه حل های هوشمندانه که دیگر فیلمسازان بعدها تقلید.

زمانی که نامرئی شخصیت نیست و با پوشیدن لباس محلی, غرفه های دستکاری شده توسط سیم یا نهان دست خواهد سیگنال حضور او: دوچرخه نورد پایین خیابان سقوط و بالشتک صندلی گهوارهای. مرد نامرئی نیز مفید, مذاکرات زیادی است.صحنه و لباس نهنگ ایجاد شده — یک پانسمان سر و عینک تیره و پالتو و دستکش — شد به طور پیش فرض راه برای نشان دادن یک شخصیت نامرئی بر روی صفحه نمایش.

شگفت آور, همه از این انجام شد و بدون صفحه نمایش سبز یا CGI. برای ایجاد اثر نامرئی بدن در صحنه که در آن بازیگر Claude Rains است با پوشیدن یک دست کت و شلوار و کلاه, نهنگ, تا به حال باران پوشیدن سیاه و سفید مخملی کت و شلوار و فیلم برداری می شود در برابر مخمل سیاه و سفید پس زمینه. فیلمسازان و سپس با استفاده از این فیلم به کامپوزیت بازیگر غرفه و لباس به بقیه از صحنه ساخت و او را ظاهر می شود نامرئی در فضا.

بسیاری از چهره های نامرئی

بیشتر و بیشتر فیلم را در رفتن به کشف قدرت نامرئی. اما هرگز از آن آمد به خدمت هر یک هدف خاص.

H. G. Wells تا به حال اسکریپت تصویب بیش از سال 1933 نسخه پس از آن باقی می ماند نسبتا وفادار به کار اصلی. مانند رمان این فیلم در مورد یک انزواطلب دانشمند که بخواهد به تست یک ناپدیدی سرم او توسعه خود را تنها متوجه او نمی تواند اثرات معکوس.

ولز مرد نامرئی یک ضد قهرمان; با وجود تدریجی اسلاید به خشونت جنون انجام کارهای بزرگ ما قرار است به دیدن یک فاجعه علمی جاه طلبی — و اثر آن بر کسی که از دست می دهد و نفس و روح و زندگی را در دستیابی به پیشرفت است.

اما با شروع در سال 1934 افزایش اجرای Motion Picture تولید کد تشویق فیلم نوشته شود با واضح تر چارچوب اخلاقی. بنابراین پس از آن استودیو-عصر نسخه های تمایل به کوچ نامرئی شخصیت به عنوان قربانیان که در اختیار داشت قدرت نامرئی به حق یک اشتباه است.

برای مثال در سال 1940 مرد نامرئی بازگشت و در سال 1951 را آبوت و Costello Meet the Invisible Man, دلسوز دانشمندان به نوبه خود به ناحق متهم مردان نامرئی به طوری که آنها می توانید فرار ضبط کشف که قاب آنها و پاک کردن نام خود را.

در نامرئی نمایندهیک نسل از اصلی مرد نامرئی موافق به توزیع نامرئی سرم به ارتش آمریکا برای کمک به مبارزه با نازی ها. مشغول به کار در خدمات هالیوودی تبلیغ اهداف این آشکارا قهرمانانه نسخه.

1940 زن نامرئی, از سوی دیگر, آدرس گسترده تر بی عدالتی های اجتماعی. آن را می گوید داستان از یک کار نا امید دختر که پاسخ kooky مخترع تبلیغ و موافقت خود را با تست-اجرای خود را نامرئی ماشین. آن را با این نسخهها کار — و او بلافاصله تصمیم می گیرد برای انتقام گرفتن از او بی رحمانه رئیس spooking او با او منتزع صدا و تهدید او را تا زمانی که او موافق به تصویب شرایط کار بهتر است.

این فیلم ارائه می دهد تنوع در یکی دیگر از تکرار سناریو در فیلم های که قابلیت نامرئی کاراکتر: منتزع صدای قهرمان نامرئی سخنرانی یک سر در گم وحشت دشمن فرض صدا از کسی وجدان شبح مانند یک قاضی و یا یک صدای خدا.

در راه او می دهد صدای خود را به همه مخاطبان ممکن است خیال پردازی در مورد گفت: به تحقیر شکل قدرت آن است که آیا یک رئیس پلیس و یا معلم.

بازگشت به بدبینی

به عنوان زمان می رود در فیلم های نامرئی شخصیت چرخش به عقب نسبت به بررسی شیب لغزنده اعطای مردم این ابرقدرت.

در مرد نامرئی انتقاماز لحاظ روانی آسیب دیده و شخصیت می خواهد برای انتقام گرفتن از دوستان سابق او فکر می کند فریب خورده او. به عنوان شانس آن را داشته باشد, او به راحتی stumbles بر یک دانشمند دیوانه حاضر به قرض دادن او دست. بله او به پایان می رسد تا قطع توسط یک قهرمانانه سگ اما این فیلم با اینحال خلاقانه تصور وحشت از قدرت در دست اشتباه است.

ویژه داستان
چگونه برای مدیریت اضطراب خود را در مورد کوروناویروس
اگر شما نگران در مورد گرفتن COVID-19 اینجا است که چگونه شما می توانید مدیریت خود را coronavirus اضطراب و آرام بماند.

اخیرا 2000 توخالی مرد دارای یک عنوان است که نشان می دهد هر دو تحت اللفظی و نمادین اثرات نامرئی. نامرئی آن سرب است متکبر تحت عنوان دانشمند که مانند ولز شخصیت — آزمایش بر روی خود است. اما به عنوان او به بررسی قدرت خود را از ناپدیدی او زیاده روی خود را در به طور فزاینده ای خشونت آمیز راه. مدیر Paul Verhoeven شناخته شده است برای lurid اغلب باطل اجتماعی انتقادات و توخالی مرد متفاوت است: کلید صحنه ها شوت از پشت چشم قدرت دیوانه نامرئی تبه کار او به عنوان آماده به حمله جنسی به یک همسایه وادار بینندگان به خونتان نظر خود را شناسایی و با درنده.

در نشانه آن است که زمان در ادامه به تغییر نامرئی subgenre را 2020 ورودی شامل یک موقع نقد اجتماعی. به جای غرقه شدن بینندگان در قدرت فانتزی, دیدگاه شیفت به قربانی است. به عنوان او تلاش برای متقاعد کردن دیگران که او را توهین آمیز سابق هنوز زنده است و اذیت و آزار او آن را دشوار است به حس فرهنگی undercurrents سمی مردانگی و جامعه را عدم تمایل به گوش دادن به قربانیان.

[بینش در صندوق پستی خود را هر روز. شما می توانید آن را با گفتگو خبرنامه ایمیلی.]

مارک Longenecker استادیار عمل در فیلم مطالعات دانشگاه Wesleyan

این مقاله چاپ از مکالمه تحت Creative Commons. خواندن این مقاله.

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>