برنی ساندرز ممکن است فقط آنچه ایالات متحده سرمایه داری نیاز دارد می گوید: اقتصاددان: همین Pittis

سفر اخیر خود به کوبا به من خاطر نشان کرد که اتحاد جماهیر شوروی به سبک برنامه ریزی دولت این است که هیچ راهی برای اجرای یک اقتصاد سالم است.

بنابراین آن را بی خطر می گویند نیوهمپشایر اولیه پیروزی دموکرات نامزد ریاست جمهوری برنی ساندرز — که در زمانهای گوناگون و با اشاره به خود را به عنوان یک سوسیالیست و دموکرات سوسیالیستی است و نه یک درخواست توسط رای دهندگان برای کوبا فرو ریختن ساختمان ها و کمبود کالاهای مصرفی.

سوسیالیسم به معنی چیزهای مختلفی را برای افراد مختلف و برای بسیاری از مسن آمریکایی شمالی مشروط سال از جنگ سرد و بلاغت آن است که یک کلمه ماشه برای ترس از خزنده کمونیسم.

در حالی که وجود دارد مقدار زیادی از اقتصاددانان که تحقیر ساندرز و دیگران بر این باورند که سرمایه داری است دست پایین برنده در ساخت مردم عادی ثروتمند و سالم و شاد نیز متقاعد شده است که در حال حاضر در ایالات متحده سرمایه داری نیاز به کسی مثل او.

شاید هیچ کدام را ساخته اند که واضح تر از فرانسه پرفروشترین اقتصاددان Thomas Piketty در حال حاضر انجام می دهند رسانه ها دور پیش از نسخه انگلیسی جدیدترین کتاب سرمایه و ایدئولوژی.

نوبل برنده جایزه Piketty خودش بود دارای برچسب مارکسیستی توسط مخالفان هنگامی که او ساخته شده چلپ چلوپ با 2013 کتاب سرمایه در قرن بیست و یکم است که برخی می گویند با دقت پیش بینی پوپولیستی برنده توسط رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

Piketty در مورد این کتاب این بود که مگر سرمایه داری تنظیم شد به نفع فقیر ما باید انتظار یک ناسیونالیست واکنش کسانی که از دست دادن و سرزنش سرمایه داری جهانی برای تمام مشکلات خود را.

پس از سال ها از دولت سوسیالیسم بسیاری از ساختمان ها در کوبا در حال فرو ریختن و پر جنب و جوش ترین بخش از اقتصاد در حال مکان های که در آن بازار آزاد اجازه داده شده است به کار گیرند. (همین Pittis/CBC)

به برخی از منتقدان این جنبش به نفع ساندرز است که فقط یک نوع پوپولیسم از طرف دیگر یک نوع ضد Trumpism به آمریکا با پایین آوردن بد غنی است.

این نوع از ایدئولوژی جشن کتاب از جمله برندگان را همه سابق نیویورک تایمز مقاله نویس آناند Giridharadas تبدیل به بخش مهمی از ایالات متحده مخالفان سیاسی است که پشتیبانی از Sanders.

ساندرز ‘رادیکال نیست’

وجود دارد مقدار زیادی از معتبر ایالات متحده آمریکا اقتصاددانان که موافق با نیاز به سرمایه داری اصلاحات. اما برای خشک فکری و تحلیل چرا سرمایه داری نیاز به این نوع دگردیسی که تنها کسی بود ساندرز ارائه می کنند آن است که سخت برای پیدا کردن یک منبع بهتر از Piketty.

پیش از نسخه انگلیسی کتاب جدید خود که مورخ اقتصادی را دو تازه مصاحبه این هفته یکی در کسب و کار سرویس خبری بلومبرگ و مالی بار در توییتی لینک زیر دانلود کنید.

“من فکر می کنم که [دموکرات نامزد ریاست جمهوری الیزابت] وارن و ساندرز نیست رادیکال” گفت: Piketty در پاسخ به یک مصاحبه سوال. “آنها در حد متوسط سوسیال دموکرات با استانداردهای اروپایی است.”

نگاه از نظر تاریخی گفت: اقتصاددان فرانسوی حتی با استانداردهای آمریکا — یک کشور است که در دوره دیگری بود که رهبر جهان در مترقی مالیات — افزایش مالیات بر ثروتمندان فعلی خود را از سطوح پایین است که به سختی رادیکال. تاریخ پر است از نمونه هایی از ایدئولوژیک شیفت به دور از نابرابری کنون از انقلاب ساخته شده است که کشورهای اقتصادهای قوی تر است.

او ارائه می دهد به عنوان مثال در کشور سوئد که ما در حال حاضر فکر می کنم به عنوان یک سالم اجتماعی دموکراسی است. اما به تازگی به عنوان اوایل 1900s کشور کنترل شد توسط یک ثروتمند نخبگان که در آن تنها ثروتمندترین 20 درصد حق رای داشتم و در آن غنی تر مردم رو تعداد بیشتری از رای. و او گفت: جدید سوئد ایدئولوژی رو تغییر با حداقل اقتصادی اختلال.

Piketty می بیند موازی در ایالات متحده, که در آن فقیر و طبقه متوسط رو به پایین رای نمی دهند زیرا می دانند که دولت به ناچار تنها نشان دهنده بهتر است. شاید جدید ساندرز-led ایدئولوژی می تواند تغییر دهد.

‘مشارکت گسترده’ مورد نیاز

مانند بسیاری دیگر از اقتصاددانان Piketty اصرار دارد که به عنوان اتفاق افتاده در سوئد, های ثروت به طور گسترده تر خواهد شد اقتصاد آمریکا قوی تر و غنی تر به طور کلی. او می گوید: شواهد از 30 سال گذشته نشان می دهد که مالیات کم ایدئولوژی ساخته شده است که غنی غنی تر به عنوان یک راه برای رونق دادن به اقتصاد است “قانع کننده نیست.”

“من فکر می کنم این سطح از نابرابری امروز ما این است که نه تنها ناعادلانه اما آن را نیز کارآمد نیست برای این کار از اقتصاد,” او گفت:. “ما نیاز به مشارکت گسترده توسط یک گروه بسیار بزرگ.”

هیچ سوال وجود دارد که Piketty است که خود را یک سوسیالیست. او همچنین یک مؤمن در اقتصاد سرمایه داری و می بیند هیچ درگیری بین این دو است. اما این نوع از سوسیالیسم مهم است.

در کوبا سال برنامه ریزی اقتصادی به معنی همه است در حال حاضر با سواد. بیمه پزشکی به معنی زندگی دهانه معادل آن در ایالات متحده در یک بخش کوچکی از هزینه. اما از آن است که به طور فزاینده ای روشن است که تنها شدید قطعات در غیر این صورت پاره اقتصاد در مکان های که در آن نیروهای بازار شده اند مجاز به توسعه است.

وجود دارد و در صورت لمس احساس ایدئولوژیک تغییر در هوا. شاید همانطور که در چین و کوبا دوره طولانی از نسبی برابری را به عنوان یک پلت فرم برای یک بازار مبتنی بر تولد دوباره.

با توجه به Piketty مدل اقتصادی, تاریخ اجتماعی دموکراتیک ساندرز نیز سوار موج تغییر ایدئولوژی ملی یکی که نگه داری موتور در حال اجرا در حالی که به اشتراک گذاری ثروت به کل کشور غنی تر است.

آیا اکثریت رای دهندگان آمریکایی خواهد بود راحت با این نوع از تغییر ایدئولوژیک که ساندرز نشان دهنده این است که هنوز دیده می شود.

دنبال همین در توییتر @don_pittis

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>