بنگلادش به زندانی سابق PM خالده ضیا

سلامت زندانی 74 ساله خالده ضیاء به وخامت بود. دولت سرانجام توافق کردند که به دریافت درمان در خارج از زندان اما این دقیقا چیزی نبود که خانواده اش می خواست.

بنگلادش رهبر مخالفان خالده ضیا خواهد بود از زندان آزاد شده به مدت شش ماه در “به دلایل بشر دوستانه” اجازه می دهد او به دنبال درمان برای یک بیماری پزشکی گفت: یک وزیر دولت در روز سه شنبه.

74 ساله که دو بار به عنوان بنگلادش نخست وزیر زندانی شده از فوریه 2018 خدمت به 17 سال حبس به اتهام فساد مالی — حزب می گویند پرونده های حقوقی با انگیزه های سیاسی بود. او رنج می برد از ورم مفاصل و سلامت او به وخامت بوده است.

شرایط را برای آزادی او دولت که “او همچنان در داکا اقامت برای دریافت درمان می کند و به خارج از کشور گفت:” Anisul الحق این کشور قانون و وزیر دادگستری که به جزئیات از آزادی, به دستور نخست وزیر شیخ حسینه خواستند.

او قادر خواهد بود به “درمان های پزشکی در هر بیمارستان در کشور” اما او نمی خواهد بود قادر به سفر خارج از کشور.

خانواده او قبلا ناموفق به دادگاه تجدید نظر به دادگاه عالی به دنبال مجوز برای پرواز به لندن برای درمان های پزشکی.

ادامه مطلب: چرا بنگلادش سیاست است دامنه

‘مبارک با تصمیم’

“خالد ضیا منتشر شده بعد از یک نرم افزار از خانواده اش. BNP نشده کاربردی برای آزادی او. اما ما مصرف آن را مثبت: او باید آزاد شده اند زودتر از آنجا که او در زندان با توجه به دلایل سیاسی و نه برای ارتکاب هر جرم” اظهار نظر BNP رهبر امیر Khasru محمود Chowdhury.

خالده برادر شمیم اسکندر تشکر از دولت برای آن تصمیم و گفت: “ما بسیار خوشحال هستیم با تصمیم” گزارش رویترز،.

بازی بازی قدرت

ضیا محکوم شد در فوریه سال 2018 به اتهام سوء استفاده از قدرت خود با اختلاس برخی از 250.000 دلار در کمک های مالی به معنای یک یتیم خانه اعتماد. او بعدها در دادگاه دیگری در مورد فساد.

او متعلق به یکی از بنگلادش سیاسی سلسله های با زمان رهبر حسینه خواستند متعلق به دیگری است. خانواده های آنها را تحت سلطه بنگلادش سیاست پس از استقلال در سال 1971.

وزارت امور موضوع را اطلاع رسانی برای آزادی او. آن را بلافاصله روشن نیست دقیقا زمانی که او آزاد شود.

kmm/aw (ایسنا AFP dpa)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>