بنگلادش روزنامه نگار ناپدید شدن کست نور ضعیف در آزادی مطبوعات

برجسته بنگلادش روزنامه نگار به تازگی از دست رفته پس از افترا اتهامات تسلیم در برابر او با نفوذ حزب حاکم داشتند ، خانواده او معتقد است که او ربوده شده است و مطالبات عادلانه شد.

Shafiqul اسلام Kajol پیشرو در بنگلادش عکاس خبری و روزنامه ویرایشگر رفت و گم شده در مارس 10, یک روز پس از افترا اتهامات عنوان شده علیه او را با نفوذ حزب حاکم داشتند ،

فیلم دوربین مدار بسته منتشر شد بعد بین المللی گروه حقوق بشر سازمان عفو بین الملل نشان داد که گروهی از مردان ناشناس با نزدیک شدن Kajol موتور و به نظر می رسد به رشوه دادن با آن در روز خبرنگار گذشته دیده می شد قبل از ناپدید شدن او.

ادامه مطلب: کار عدم قطعیت محدود روزنامه نگاران آزادی در بنگلادش

اما مقامات بنگلادش که تا کنون قادر به ردیابی این روزنامه نگار در محل.

“ما نمی فکر می کنم پدر من رفت از دست رفته خود را. ما گمان او ممکن است ربوده شده” Kajol پسر Monorom Polok گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی افزود: “ما نگران ایمنی خود را. ما جستجو در بخش اورژانس در بيمارستان وجود دارد اما هیچ اثری از او است.”

Kajol, who worked as a senior photographer for several top dailies and edited his own small newspaper, disappeared after leaving his Dhaka home for work

Kajol برجسته عکاس خبری و روزنامه ویرایشگر ناپدید شد و پس از خروج او داکا خانه برای کار

‘شدیدی قانون’

Kajol که مشغول به کار به عنوان یک عکاس ارشد برای چند روزنامه و ویرایش خود را کوچک روزنامه ناپدید شد و پس از خروج او داکا خانه برای کار می کنند.

این اتفاق یک روز پس از Bangadesh حزب حاکم عوامی لیگ مجلس Saifuzzaman Shikor سابق مشاور نخست وزیر شیخ حسینه خواستند زمینه را مورد افترا علیه Kajol و 31 نفر دیگر متهم آنها را از بدنام این نماینده مجلس با ارتباط او را به یک زن و شوهر که زد داکا خدمات اسکورت.

دیگران متهم در این پرونده شامل Matiur رحمان Chowdhury, یکی دیگر از بالای ویرایشگر در کشور است.

به پرونده این روزنامه نگاران بود در زمینه بنگلادش بحث امنیت دیجیتال عمل است که ناودان به عنوان “سخت گیرانه” توسط فعالان حقوق بشر.

“این امنیت دیجیتال عمل می کنند طراحی شده است به نحو احسن سانسور بنگلادش فضای مجازی و محدود کردن آزادی بیان و آزادی مطبوعات” تسنیم خلیل editor-in-chief of Netra اخبار عمومی بهره پلت فرم روزنامه نگاری گفت: DW.

“سازمان های حقوق بشر مطرح شده زنگ هشدار بیش از این قانون حتی قبل از آن به تصویب رسید هر چه ترس آنها بیان شده و سپس در حال حاضر اثبات درست باشد,” او اضافه شده است.

تقاضا برای قوی عمل

Kajol, اعضای خانواده باید با نزدیک شدن پلیس چندین بار از او مفقود شده است. اما آنها می گویند پلیس شده اند و تمایلی به بررسی این موضوع است.

“این غیر قابل تحمل است که پلیس داکا در حال درمان Shafiqul اسلام Kajol ناپدید شدن در چنین دقتی به شیوه ای” گفت: Daniel ارشد رئیس گزارشگران بدون مرز آسیا و اقیانوس آرام ،

“ما می خواهیم بنگلادش خانه وزیر Asaduzzaman خان به انجام همه چیز ممکن است به اطمینان حاصل شود که Kajol است که به عنوان به سرعت به عنوان امکان پذیر است و یا دیگری خان برگزار خواهد شد مسئول برای هر چیزی که اتفاق می افتد به Kajol,” او اضافه شده است.

گروه های حقوق بشر نیز خواست مقامات بنگلادش به سرعت راه اندازی یک بررسی برای تعیین سرنوشت و محل نگهداری این روزنامه نگار از دست رفته.

“شرایط اطراف ناپدید شدن Shafiqul اسلام Kajol افزایش جدی زنگ و پیام دلسردکننده است که مردم دیگر نمی تواند بیان نظرات خود را آزادانه و با خیال راحت” سعد حمادی جنوب آسیا فعال در AI گفت: DW.

“مقامات باید فورا تعیین سرنوشت خود و نگهداری و اطمینان حاصل شود که او بلافاصله منتشر شد اگر تحت بازداشت” او اضافه شده است.

اجرا ناپدید شدن

مقامات بنگلادش که سابقه درگیر بودن در بازداشت خودسرانه و ناپدید شدن. اجرا ناپدید شدن قارچ در کشور پس از حسینه خواستند در زمان قدرت در سال 2009 با توجه به گروه های حقوق.

نیروهای امنیتی از جنوب کشور آسیایی را به زور ناپدید شده بیش از 550 نفر در طول دهه گذشته با توجه به محلی حقوق بشر سازمان Odhikar. این تعداد شامل بسیاری از فعالان حقوق مشکوک ربوده شده توسط آژانس های امنیتی است.

“مورد Shafiqul اسلام Kajol عمیقا مورد به خصوص با توجه به بنگلادش مقامات رکورد از ربودن مردم و نگه داشتن آنها را در بازداشتگاه های مخفی که در آن ایمنی خود و زندگی در معرض خطر هستند گفت:” براد آدامز, آسیا, مدیر دیده بان حقوق بشر. وی افزود: “دولت بنگلادش باید اقدامات فوری برای قرار دادن Kajol و او را به ایمنی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>