آذربایجان پلیس بازداشت مخالفان دولت در

پلیس در جمهوری آذربایجان بازداشت رهبران اپوزیسیون و گرد می شود معترضان ورود در باکو سایت برای نشان دادن در برابر مناقشه نتایج انتخابات. برخی از سیاستمداران برداشت شد در جای دیگر در شهرستان.

ده ها تن از معترضان بازداشت شده آذربایجانی پلیس ضد شورش در مقابل باکو ستاد کمیسیون مرکزی انتخابات در روز یکشنبه.

منتقدان از این کشور حاکم قدرتمند الهام علی اف در نظر گرفته شده بود به نگرانی از پیروزی حزب خود در هفته گذشته انتخابات پارلمانی که ناظران بین المللی می گویند سوراخ شد با بی نظمی.

اما پلیس ره ورودی معترضان و بارگذاری آنها بر روی اتوبوس ها با توجه به رویترز شاهد در صحنه است.

برخی از شرکت کنندگان می شود برگزار می شود تا نشانه ای گفت: “لغو نتایج انتخابات!” و یا “ما خواهان انتخابات آزاد!” در میان کشته و زخمی شدند. به طور جداگانه پلیس بازداشت حداقل سه رهبران اپوزیسیون از جمله حزب واقعی سر Ilgar Mamedly, Mərkəzi, پارتی, رئیس, عارف حاجیلی و رهبر D18 مخالفت جنبش روسلان Izzetly. مخالفان دیگر نامزدها و ناظران انتخابات نیز بازداشت شده, با توجه به بیانیه ای از Mərkəzi ، برخی از سیاستمداران برداشت شد, در نزدیکی خانه های خود و یا ستاد های مربوطه خود را ،

‘رها’ در خارج از باکو

آن را بلافاصله روشن نیست که چگونه بسیاری از آنها هنوز در بازداشت پلیس. Mərkəzi رهبر حاجیلی صحبت به خبرگزاری فرانسه آژانس خبری پس از او آزاد شد و گفت که برخی از بازداشت شدگان بودند “گرفته شده در وانت های پلیس برای کنترل از راه دور مکان های خالی از سکنه 200-300 کیلومتر (120-180 مایل) از پایتخت باکو و رها شده وجود دارد” در روز یکشنبه.

آخرین سرکوب می آید تنها چند روز بعد از پلیس با خشونت حذف معترضان از همان محل. گزارشگران بدون مرز گفت: حدود هفت روزنامه نگاران شد “دستگیر و مورد ضرب و شتم” زمانی که این کشور نیروهای ویژه را شکست تحصن در کمیسیون انتخابات روز سه شنبه.

حزب حاکم برنده 72 کرسی از 125-قوی مجلس با علی اف متحدان کنترل بسیاری از کرسی های باقی مانده.

آذربایجان سابق شوروی دولت 10 میلیون نفر از مردم نقش مهمی در تامین نفت و گاز به اروپا است. ملت را از زندگی سیاسی است که تقریبا به طور کامل تحت کنترل رئیس جمهور علی اف که در زمان قدرت از پدرش در سال 2003. بسیاری بر این باورند که 58 ساله در نظر دارد به دست قدرت به فرزندان خود. در سال 2017 علی اف ساخته شده همسرش مهربان علی این کشور به معاون اول رئیس جمهور.

dj/nm (AFP ایسنا)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>