در برابر coronavirus افت اتریش دولت باقی می ماند یک خط سخت موضع در مهاجرت. آن را ادامه سیاست خود را از اخراج به خوبی یکپارچه asylum-seekers برخی از آنها واجد شرایط سلامت کارگران است.

از ماه اوت سال گذشته صفر Nijati* شده است در خفا زندگی در ترس مداوم از دستگیری و تبعید به خود جنگ زده میهن. با هیچ پول و درآمد و یا امکان کار 28 ساله پزشکی کارگر از یک شهر در جنوب غرب کابل در حال حاضر متکی به نیت یک شخص پناهنده افغان خانواده به سرپناه و خوراک او.

“پلیس به دنبال آمد و من دو بار در محل بودم قبل از ثبت نام می گوید:” Nijati یک گروه قومی هزاره که وارد در اتریش در ماه نوامبر 2015 و پس از آموخته مسلط به زبان آلمانی به تصویب رسید گواهینامه رانندگی خود را تست و واجد شرایط به عنوان یک مراقبت های بهداشتی دستیار.

Nijati مشغول به کار بود در یک شفاخانه ولایتی و داروخانه زمانی که او فریب توسط طالبان به درمان زخمی mujahedeen که پس از آن درگذشت. پس از تهدید هر دو توسط طالبان و بیمارستان کارفرمایان او فرار افغانستان در سپتامبر 2015 و پرداخت قاچاقچیان به او را به اروپا است.

تا تابستان 2019 او در بر داشت پاره وقت اشتغال به عنوان داوطلب سلامت مراقب در یک خانه در وین. پس از آن بود که او خود آموخته درخواست پناهندگی رد شده بود برای بار دوم. “قاضی باور نمی کند داستان من,” او می گوید.

Österreich Krankenpfleger Safar Nijati (Privat)

سفر Nijati وارد در اتریش در ماه نوامبر 2015 و پس از آموخته مسلط به زبان آلمانی به تصویب رسید گواهینامه رانندگی خود را تست و واجد شرایط به عنوان معاون بهداشت و درمان

با سلامت کارگر گواهی صفر Nijati مهارت و تجربه در حال حاضر در فوری تقاضا در اتریش. هزاران نفر از مراقبین که به طور معمول رفت و آمد از شرق اروپا به دنبال پس از اتریش سالمندان و housebound شده اند قادر به ورود به کشور با توجه به COVID-19 بیماری همه گیر.

در حال حاضر اوضاع آنقدر وخیم است که دولت اتریش توافق روز پنج شنبه به اجازه قطار ویژه برای عبور در غیر این صورت بسته مرزها را به مراقبین از رومانی, اسلواکی و جمهوری چک. اما از آنجا که او می خواهد به کمک Safar Nijati می توانید چیزی را انجام دهید.

با همه راه های قانونی و او را به باقی می ماند در اتریش خسته Nijati در حال حاضر چهره چشم انداز حبس در تبعید centerfrom که در آن او خواهد بود برای بازگشت به افغانستان است. یکی از این مرکز توسط وزارت کشور است تبدیل پناهنده خانه در کوهستان در Bürglkopf bei Fieberbrunn در Zermatt, منطقه تیرول. به دور از هر نقطه پناهندگان “روانی ضعیف تا زمانی که آنها از دست دادن اعصاب خود را و امضای سند موافقت خود را برای بازگشت می گوید:” Doro Blancke یک فعال حقوق پناهندگان اجرا می شود که یک سازمان به نام انصاف Asyl.

آبرو و سیاسی

پس از 2015 تقریبا 47,000 افغانها باید برای درخواست پناهندگی در اتریش, از مجموع تقریبا 194,000 ادعا می کند از تمام کشورها. بین ماه های ژانویه و اکتبر سال گذشته 4,458 نفر تبعید شدند و در میان آنها 235 افغان.

Doro Blancke, a refugee rights activist in Vienna

Doro Blancke می گوید بسیاری از پناهندگان همچنان شرور و اهریمن

در حالی که 45 درصد از پناهندگان افغان در اتریش را دریافت تصمیم مثبت تقریبا نصف شده است را رد کرد. تعداد نسبتا کمی از تبعید تا کنون منعکس کننده این واقعیت است که “زمانی که افغان ها خود را دریافت کنید سوم منفی بسیاری از فرار به ایتالیا یا فرانسه یا زیرزمینی می گوید:” Blancke.

Blancke امتیاز به این واقعیت است که در سپتامبر گذشته به اتریش انتخابات پارلمانی حزب مردم (ÖVP) دریافت 250,000 آرا از حامیان سرخورده از راست حزب آزادی. او معتقد است که حزب مردم در حال حاضر “نیاز به نگه داشتن کسانی که رای دهندگان مبارک” با نشان دادن آن که بی رحمانه خط در سیاست های مهاجرتی است و نه ضعیف به خصوص در حال حاضر ÖVP پیدا کرده است خود را در یک بی دست و پا ائتلاف با سبزها. این به این معنی ادامه شرارت گروه های خاص مانند پناهندگان افغان او می گوید که به تصویر کشیده شده توسط پوپولیستی رسانه ها و سیاستمداران به عنوان جنایتکاران و تجاوزگران یا عاملان حملات چاقو و مواد مخدر-جرایم مربوط.

“وزارت کشور می گوید: بسیاری از افغان ها مرتکب جنایات می گوید:” Blancke. “اما آنچه در این جنایت ؟ آنها چیزهایی مثل سیگار مشترک. شما ببینید اتریش نوجوانان نشستن در پارک چمن سیگار و هیچ کس می گوید هر چیزی اما جوان افغان که همین کار را انجام دستگیر می شوند. وجود دارد یک تفاوت بزرگ بین استفاده از ماری جوانا و تجاوز به عنف در عین حال اگر شما مرتکب هیچ جرمی حتی اگر آن را فقط سیگار مشترک شما از دست دادن شانس خود را برای دریافت پناهندگی.”

بسیاری از افغان ها Blancke با این نسخهها کار میکند باید مثل سفر Nijati “ساخته شده تلاش زیادی برای مطالعه و یادگیری یک مهارت است.”

“این بچه ها کار می کنند پرداخت مالیات و آینده شهروندان اتریش,” او می گوید. “اما سیاستمداران فکر می کنم که اجازه می دهد آنها را به ماندن به عنوان یک کشش عامل و بیشتر خواهد شد.”

Doro Blancke at her kitchen table with four refugees

Blancke (سمت چپ) می گوید: پناهندگان “روانی ضعیف تا زمانی که آنها از دست دادن اعصاب خود را و امضای سند موافقت خود را برای بازگشت”

ترس از اخراج

هفته گذشته یک پیشنهاد توسط وزیر کشور سابق هربرت Kickl (از حزب آزادی) به اخراج پناهندگان رد شده توسط اتریش به صربستان شد ، گروه هدف برای این طرح تعریف شده به عنوان “اتباع خارجی ساکن به طور غیر قانونی در اتریش که اعطا شده است از نظر قانونی الزام آور بازگشت تصمیم گیری ارائه شده است که از تبعید به کشور مبدا ممکن نیست و خارجی کافی است روابط جمهوری صربستان.” دوم این معیار را برآورده می توان به سادگی “با داشتن فرار از طریق بالکان غربی در مسیر از طریق صربستان.”

کارل Nehammer فعلی ÖVP وزیر کشور نشان داد او در نظر دارد به ادامه این ترتیب بود که امضا شده با کشور صربستان در مارس 2019. صربی وزارت کشور است و از آنجا گفت که این توافق “غیر واقعی” به دلیل در بخشی به ازدحام موجود در اردوگاه.

Blancke بسیار مهم این طرح است و بسیار نگران چگونه پناهندگان خواهد بود درمان وجود دارد که اگر آن پیش می رود. “ما شنیده می شود گزارش های بسیاری از افراد جوان که سفر از طریق بالکان در مسیر 2015-16 بودند که مورد ضرب و شتم مورد آزار جنسی و یا تا به حال پول از آنها گرفته,” او می گوید.

در حال حاضر COVID-19 بحران ارائه اخراج پناهندگان از کشورهای اتحادیه اروپا غیر ممکن است. این است که کمی آرامش به سفر Nijati, اما, که در زیر زمین وجود تقریبا شکستن او را. او نتواند کار خود را به مردم و به شدت می خواهد به کار دوباره. و زمانی که او می شنود که اتریش به فوریت نیاز سرپرستان و کارگران پزشکی و آوردن مردم از رومانی در قطار ویژه او فقط نمی تواند آن را باور.

*تغییر نام برای محافظت از هویت خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im