استرالیا: Bushfires تهدید پایتخت

آتش سوزی در حال سوختن نزدیک به پایتخت استرالیا کانبرا در میان و شرایط باد می وزد. ترس ساکنان یادآوری از آتش سوزی در سال 2003 که به تخریب برخی از 500 خانه در یک روز.

در معرض خطر ساکنان در پایتخت استرالیا کانبرا شد و هشدار داد برای آماده سازی به تخلیه خانه های خود را در روز شنبه به عنوان خارج از کنترل آتش می سوزد و به شهر نزدیک است.

نارنجی-قرمز آسمان ماند قلمرو پایتخت استرالیا (ACT) که در کانبرا واقع شده است به عنوان bushfires ادعا کرد بیش از 35,800 هکتار (88,500 هکتار) از جنگل و زمین های کشاورزی در جنوب شهر است.

مقامات تعطیل یک بزرگراه اصلی از کانبرا و هشدارهای صادر شده برای برخی از ساکنان آن شد و در حال حاضر خیلی دیر به تخلیه.

این منطقه اعلام وضعیت اضطراری در روز جمعه که همچنان ادامه دارد بیش از آخر هفته.

مقامات محلی گزارش داده است که خارج از کنترل “Orroral دره آتش” در Namadgi پارک ملی واقع بین کانبرا و هم مرز با ایالت نیو ساوت ولز در حال حاضر تهدید به خانه ها و زیرساخت ها در کانبرا جنوبی حومه شهر.

“آتش در حال رشد است و آن را ممکن است تبدیل به غیر قابل پیش بینی” عمل وزیر اندرو بار به خبرنگاران گفت: در روز شنبه.

ادامه مطلب: آتش سوزی: تغییر آب و هوا و جنگل زدایی افزایش خطر جهانی

‘ممکن است کشنده’

قانون خدمات اضطراری آژانس کمیسر Georgeina Whelan گفت: آتش سوزی شد و ساخت آن را الگوی آب و هوا و بسته شدن در کانبرا حومه Tharwa در جنوب. Tharwa شده است خاموش در جاده تعطیلی از صبح روز شنبه.

“آتش ممکن است تهدیدی برای زندگی به طور مستقیم در مسیر” Whelan به خبرنگاران گفت:. “رانندگی بسیار خطرناک است و ممکن است کشنده باشد.”

شدید و باد می وزد آب و هوا و شرایط را بدتر آتش سوزی در پایتخت و در نزدیکی مناطق با درجه حرارت افزایش به 42 درجه سانتیگراد (108 درجه فارنهایت).

Whelan گفت: نقطه آتش سوزی موجب شد با اون سوی خاکستر سوخته انجام شده در باد تا 10 کیلومتر (6 مایل) از آتش جلو و هشدار داد که برخی از کسانی که در آتش سوزی که در نهایت با ادغام اصلی آتش.

ادامه مطلب: استرالیا افزایش قیمت هزینه از خشم طبیعت

آتش نشانان در مسابقه در برابر زمان

شنبه دیدم شرایط در عمل شروع به سهولت در اواخر روز. آتش بود کاهش داد و از اورژانس سطح به سطح دوم در سه ردیف مقیاس معرض خطر به دلیل افت دما و وزش باد.

آتش نشانان نگهداری آتش سوزی با استفاده airdrops از آتش بازدارنده برای ایجاد 2.5 کیلومتر (1.55-مایل) خط دفاعی. سه قطره صورتی بازدارنده ایجاد خط در پایین کوه در جنوب کانبرا, مقامات گفت که بیشتر گرم شد و برنامه ریزی شده برای روز یکشنبه. تا کنون مقامات آتش تا به حال شده است قادر به صرفه جویی در همه سازه ها در عمل است.

“این بوده است که خوب آتش نشانی بعد برای ما از نظر حفاظت از دارایی های فرهنگی و زیرساخت های حیاتی,” Whelan گفت. “ما قصد امشب به انجام backburning عملیات به تحکیم آن مهار خطوط.”

اما چند شعله همچنان به سوختن در سطح اضطرار در جنوب شرقی نیو ساوت ولز. محلی روستایی آتش کمیسر شین Fitzsimmons گفت: کشاورزی خواص از جمله میریزد و اصطبل نابود شده بود توسط blazes اما که هیچ خانه گزارش شده بود که از دست داد در روز شنبه.

قانون وضعیت اضطراری اولین بار است که در این سرزمین از سال 2003 زمانی که bushfires و کشته شدن چهار نفر و تخریب حدود 500 خانه در یک روز.

mvb/tj (AP dpa رویترز)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر