حمله هنگ کنگ کتاب باز می شود فروشگاه جدید در تایوان

لام بال-kee صاحب کازوی خلیج کتاب قبلا بازداشت شده توسط مقامات چینی برای فروش کتاب انتقادی از رهبران چینی. افتتاح فروشگاه جدید آمد روز پس از مورد حمله قرار گرفت و در تایپه.

یک طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ کتاب فروش که قبلا بازداشت شده توسط مقامات چینی افتتاح یک فروشگاه جدید در تایوان روز شنبه در سرپیچی از آنچه که او به نام رسمی چینی ارعاب.

لام بال-kee سابق صاحب هنگ کنگ خلیج کازوی کتاب که انجام متون که انتقاد چین بازداشت شد در سال 2015 و مغازه خود را پس از آن نابود شده است. لام از بین رفته و مطرح در بازداشت در سرزمین اصلی چین است که در سال.

او مجاز به بازگشت به هنگ کنگ در سال 2016 تحت شرایط است که او انتخاب کنید تا یک دیسک سخت کامپیوتر است که ذکر شده کتابفروشی مشتریان و بازگشت به سرزمین اصلی است. اما او نمی گرداند.

باز از او کتابفروشی تحت همان نام آمد و تنها چند روز پس از مورد حمله قرار گرفت و در تایپه, و یک سال او پس از فرار به تایوان زمانی که دلار هنگ کنگ اعلام کرد که در حال حاضر خارج پیشنهاد اجازه می دهد تا به فرهنگ جامعه تبدیل چین است.

“بازگشایی بسیار معنی دار” لام به خبرنگاران گفت:. “Causeway Bay کتاب نابود شد چین از طریق خشونت به معنی. بازگشایی ثابت می کند تایوان یک محل با آزادی و دموکراسی و ما هنوز هم حق را به خواندن کتاب” او گفت:.

لام قادر به بازگشایی این فروشگاه با کمک یک آنلاین کمپین crowdfunding, جایی که او مطرح شده تقریبا $200,000 (€185,000).

ادامه مطلب: Daniel Lee مستقل کتاب فروش در هنگ کنگ: ‘ما در آینده به نظر می رسد بسیار ترسناک’

لام خواستار مقاومت در خارج از هنگ کنگ

پلیس حاضر در مراسم افتتاحیه که در آن آگهی که گفت: “رایگان, هنگ کنگ, انقلاب در حال حاضر” و “استقلال تایوان” نمایش داده شد.

لام همچنین خواست مردم جوان به ترک هنگ کنگ و ادامه مقاومت خود را از تلاش های خارج از شهر.

“برای مثال من باز کردن یک کتابفروشی در تایوان نیز یک راه برای نشان دادن مقاومت در برابر چین” لام گفت.

روز سه شنبه یک مرد آغشته لام با رنگ قرمز در حالی که او در یک کافه. پلیس سه مرد در روز چهارشنبه به اتهام دخالت در این حمله که فقط یک روز پس از دریافت یک نامه تهدید به اقدام قانونی از کسی که ادعا کرد که در حال حاضر مارک کتابفروشی نام.

ادامه مطلب: نظر: آزادی مطبوعات در هنگ کنگ در معرض خطر

پلیس نیز در حال بررسی یک تهدید به مرگ فرستاده شده به یک سازمان دولتی Facebook صفحه در برابر او.

تایوانی جمهور Tsai و نشستند ون ارسال گل به باز کردن در حالی که تعداد انگشت شماری از مشخصات بالا تایوانی سیاستمداران با حضور در شخص است. چین هنوز هم می بیند خود حاکم دموکراتیک تایوان به عنوان بخشی از خاک خود و عهد کرده است به یک روز توقیف کشور جزیره.

Tsai و ترویج تایوان به عنوان یک محل که ارزش های دموکراسی و تشویق سازمان ها که ممنوع از چین به حرکت به تایوان است.

“من احساس می کنم بسیار افتخار از تایوان سیستم دموکراتیک و تایوان ارزش نهادن به حاکمیت قانون و حقوق بشر” مجلس یو Shyi-kun که بازدید لام فروشگاه در روز شنبه به خبرنگاران گفت:. “من اینجا هستم تا به او تبریک می گویم برای بازگشایی خود را کتابفروشی و به تشویق او,” او اضافه شده است.

lc/اس ام اس (dpa AFP)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>