حمله در جمهوری دموکراتیک کنگو را در پارک ملی ویرونگا کشته شدن حداقل 17

رهبران محلی بر این باورند که هوتو در رواندا ارتش FDLR بود که در پشت حمله به میراث جهانی یونسکو. یک دوجین پارک رنجرز کشته شدند.

حداقل 17 نفر کشته شدند در حمله به غیرنظامیان در پارک ملی ویرونگا در جمهوری دموکراتیک کنگو روز جمعه. قربانیان شامل 12 پارک رنجرز چهار غیرنظامی و یک راننده با موسسه کنگو برای حفاظت از طبیعت (ICCN). چهار نفر دیگر مجروح شدند.

ویرونگا, میراث جهانی یونسکو یکی از آفریقای قدیمی ترین و بیولوژیکی متنوع مناطق حفاظت شده. همچنین یکی از آخرین مکان های که در آن کوه گوریل را می توان در طبیعت یافت می شود.

ادامه مطلب: نبرد برای نجات آفریقا در معرض خطر کوه گوریل

با توجه به بیانیه ای توسط مدیریت پارک پاسداران کشته شدند “در حالی که از آمدن به کمک یک خودروی شخصی که آمده بود زیر آتش توسط مهاجمان.”

در حالی که هیچ گروهی تاکنون مسئولیت رهبران محلی بر این باورند که هوتو در رواندا ارتش FDLR مسئول است. این پارک واقع در امتداد مرزهای این کشور با اوگاندا و رواندا.

ویرونگا اغلب تحت حمله توسط شبه نظامیان محلی و شکارچیان منجر به مرگ بیش از 170 پارک رنجرز در 20 سال گذشته. یک نگرانی عمده این است که کشتی کنترل بر منابع معدنی در این منطقه است.

ببینید/aw (dpa, AP, AFP)

هر شب DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>