بمب اتمی آزمایش کمک به فاش کردن سن از بزرگترین ماهی

دانشمندان که چگونه برای محاسبه سن کوسه نهنگ زمین, بزرگترین ماهی — با برخی از راهنمایی از ذرات رادیواکتیو باعث

توسط PATRIS-FUN در 22 فروردین 1399

دانشمندان که چگونه برای محاسبه سن کوسه نهنگ زمین, بزرگترین ماهی — با برخی از راهنمایی از ذرات رادیواکتیو باعث سرد جنگ دوران آزمایش بمب اتمی.

با اندازه گیری سطوح کربن-14 به طور طبیعی عنصر رادیواکتیو است که همچنین یک محصول از انفجار هسته ای, محققان, مشخص است که متمایز از گروههای حاضر در داخل کوسه غضروفی مهره تشکیل شده سالانه مانند یک درخت حلقه های رشد.

آن را در حال حاضر شناخته شده است که این گروهها وجود داشته است و افزایش در تعداد به عنوان یک کوسه سالخورده. اما معلوم نیست که آیا جدید حلقه به نظر می رسد سالانه و یا هر شش ماه.

قارچ ابر آزمون برای اولین بار از یک بمب هیدروژنی, "Ivy Mike" بافندگی بیش از اقیانوس آرام در سال 1952. دانشمندان کشف کوسه نهنگ' سنین با مقایسه کربن-14 سطح خود در غضروف به اطلاعات در نوسانات در حضور جهانی خود را در طول سال مشغول جوی آزمایش های هسته ای در 1950s و 1960s. (رویترز)

محققان در مقایسه با کربن-14 سطح در حلقه ها به اطلاعات در نوسانات در حضور جهانی خود را در طول سال مشغول جوی آزمایش های هسته ای در 1950s و 1960s.

"این سطح بالا از کربن-14 اولین اشباع جو و سپس اقیانوس ها و نقل مکان از طریق مواد غذایی شبکه به حیوانات تولید سطح بالا در سازه ها مانند مهره ها از کوسه نهنگ" گفت دریایی بوم جویس Ong از دانشگاه راتگرز در نیوجرسی نویسنده سرب از مطالعه منتشر شده در این هفته در مجله Frontiers در علوم و فنون دریایی.

دانشمندان در حال حاضر قادر خواهد بود برای محاسبه یک کوسه نهنگ سن پس از مرگ — یک حلقه معادل یک سال است. اما فقط به عنوان مهم مطالعه ثابت شده است که این در معرض خطر دریایی غول دارای یک بسیار آهسته رشد نرخ است.

بحرانی برای حفاظت از محیط زیست

"برای مدیریت هر گونه های دریایی آگاهی از نرخ رشد بسیار مهم است به عنوان آن را تعیین انعطاف پذیری از جمعیت به تهدیدات مانند ماهیگیری. رشد سریع گونه های سریع نرخ جایگزینی و می تواند مقاومت در برابر نسبتا تلفات بالا در حالی که سرعت رشد گونه های کم نرخ جایگزینی و بسیار کمتر انعطاف پذیر گفت:" زیست شناس دریایی و مطالعه همکاری نویسنده علامت Meekan استرالیا موسسه علوم و فنون دریایی در پرت.

Snorkelers ها شنا با کوسه نهنگ بزرگترین ماهی در مالدیو' جنوبی Ari Atoll اوت 27, 2012. قدیمی ترین کوسه تست شده توسط محققان 50 ساله, اما آن است که بسیار کوچکتر از یکی از بزرگترین و شناخته شده نشان می دهد کوسه نهنگ ها زندگی می کنند به 100. (David Loh/فردا نیوز)

کوسه نهنگ ها در حال, فیلتر فیدر شنا فواصل بزرگ را از طریق جهان گرمسیری اقیانوس برای پیدا کردن به اندازه کافی پلانکتون برای حفظ خود. آنها قهوه ای مایل به خاکستری رنگ در پشت و دو طرف با لکه های سفید با سفید زیرین.

محققان آزمایش کربن 14 سطح در دراز مرده کوسه نهنگ که باقی مانده بودند ذخیره شده در آزمایشگاه. یکی از قدیمی ترین آزمایش های ذخیره شده در پاکستان زندگی کرده بود 50 سال است.

"ما فکر کردیم که ممکن بود که آنها می تواند رسیدن به سنین به اندازه 100 سال, اما ما واقعا نمی شد مطمئن باشید که ما تا به حال هیچ اعتبار داده ها در سن" Meekan گفت. "ما هنوز هم نمی تواند برای برخی می گویند اگر این کوسه زنده به 100 سال, اما آن را در حال حاضر به نظر می رسد خیلی بیشتر احتمال دارد با توجه به این که ما بزرگترین کوسه شد 50 سال در 10 متر (33 فوت) طول و آن را به خوبی مستند شده است که این کوسه می توانید تقریبا دو برابر این اندازه به حدود 18 متر (59 فوت) طول دارد."tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net
آخرین مطالب