حداقل 43 شرکت های کالیفرنیا موفق به اضافه کردن به شرکت تخته با وجود قانون جدید

ایالت کالیفرنیا روز دوشنبه گفت که 43 شرکت گزارش آنها نمی انتصاب یک زن به شرکت هیئت مدیره در پایان سال گذشته به عنوان مورد نیاز توسط یک 2018 قانون است. بیشتر از 300 شرکت موفق به افشای وضعیت خود را.

کالیفرنیا وزیر امور خارجه نیست شناسایی 43 شرکت هایی که گزارش آنها در انطباق با قانون در میان یک لیست از 625 شرکت های دوشنبه منتشر شده در وب سایت آژانس. این هنوز روشن نیست که آیا شرکت با مدیران که ارائه اطلاعات در تخلف از قانون آژانس گفت.

اگر هر یک از شرکت ها در نهایت جریمه برای از دست رفته سهمیه یا نه گزارش آن را اولین اقدام نظارتی در آمریکا

کالیفرنیا نمایندگان مجلس با تصویب این لایحه در سال 2018 نیاز عمومی شرکت های مستقر در این دولت به حداقل یک زن مدیر در پایان سال گذشته است. اولین تخلف از قانون حمل 100.000 دلار جریمه و پس از آن هر سال است $300,000. در پایان 2021 قانون نیاز به شرکت با پنج مدیران شامل حداقل دو زنان و کسانی که با شش یا بیشتر برای حداقل سه نفر از زنان. وزیر امور خارجه نمی تواند اظهار نظر در مورد جنبه های بسیاری از قوانین و مقررات به این دلیل که دولت شکایت کرد که بیش از آن.

اکثر شرکت های فاقد بر تخته رفت و به استخدام در حالت پس از قانون تصویب رسید. از آن پس زنان در حدود 45 درصد از هیئت مدیره جدید صندلی در میان راسل 3000 شرکت های مستقر در کالیفرنیا در مقایسه با حدود 31% در سراسر کشور با توجه به داده های گردآوری شده توسط بلومبرگ.

در میان 300 شرکت است که دولت گزارش داد که کامل نیست نظارتی مدارک بودند Adobe, Inc., Ebay Inc., Facebook, Inc. و Netflix, Inc., همه از آن را در تابلوهای خود را. در مجموع 282 شرکت ها از جمله اپل وارز. شورون شرکت Intel Corp. و توییتر, Inc., به صراحت گفت: آنها در انطباق با نیاز با توجه به گزارش.

زنان اضافه شده به تخته در حال به چالش کشیدن باور عمیق برگزار داخل اتاق. تنوع سهمیه مخالف بودند 83 درصد از تمام شرکت های بزرگ, مدیران, از جمله بیش از نیمی از زنان مورد مطالعه با توجه به تحقیقات در سال گذشته از PricewaterhouseCoopers.

برخی از مخالفان این قانون در حال گرفتن استدلال خود را به دادگاه. کالیفرنیا وزیر امور خارجه شده است شکایت بیش از این دو بار برای اولین بار توسط دولت مالیات دهندگان که به نام شرط خلاف قانون اساسی و سپس توسط یک سهامدار یک شرکت مستقر در کالیفرنیا که استدلال آن را تبعیض آمیز. جلسات در ماه مارس به وزن که آیا پرونده های حقوقی می تواند به جلو حرکت می کند یک فرایند است که می توانید از آخرین سال است.

و نه همه گروه ها راضی هستند با پیشرفت قانون کالیفرنیا. در گزارش روز دوشنبه لاتینی, شرکت های بزرگ, مدیران انجمن گفت: تنها 3.3 درصد از زنانی که انتخاب شده اند به کالیفرنیا تخته از آنجا که قانون به امضا شده است دهنی کسری از درصد خود را در دولت که در آن 39 درصد از تمام ساکنان اسپانیایی.

تا کنون بسیاری از تابلوهای اضافه شده اند صندلی های جدید برای زنان گفت: Dottie Schindlinger اجرایی, مدیر سخت کوش موسسه که آهنگ های حاکمیت شرکتی روند. به جای جابجایی مردان از هیئت مدیره موجود کرسی قانون به او گفت: “به سادگی اضافه, بیشتر زنان به تصویر است که لزوما چیز بدی نیست.”

اکثر شرکت ها در حال حرکت رو به جلو به عنوان اگر قانون به شدت اجرا خواهد شد گفت: Vincent Intintoli یک محقق از دانشگاه کلمسون که مورد مطالعه اثر قانون کالیفرنیا با دیگر دانشگاهیان از مدرسه و دانشگاه آریزونا. برای رسیدن به سه-زنان نیاز تا پایان سال آینده دیگر 1000 مدیران ممکن است مورد نیاز Intintoli گفت.

کالیفرنیا اغلب مجموعه های قانونی روند اما بسیاری از کشورهای در حال انتظار برای دیدن چگونه قانون جدید نقش را در دادگاه. ایلینوی و نیویورک تصمیم گرفتند برای تنوع افشای قوانین به جای سهمیه بندی در حال حاضر. قانونگذاران در هاوایی نیوجرسی و واشنگتن معرفی شده اند صورتحساب این سال که اضافه کردن سهمیه اما تلاش ها در مراحل اولیه با توجه به کنفرانس ملی قانونگذاران ایالتی.

کیت اسقف سابق تنظیم کننده های مالی در کالیفرنیا گفت: مقامات دولتی آگاه بودند که این قانون در معرض یک چالش قانونی. “کشورهای دیگر رسمیت شناختن است که گفت:” اسقف در حال حاضر یک شرکت وکیل در آلن Matkins. “این که آیا این قانون در نهایت تایید یا نه, من فکر می کنم آن را به حال یک اثر است.”

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>