جنگ بین ارمنستان و آذربایجان نیروهای تشدید شنبه با جمهوری آذربایجان گزارش هفت سرباز کشته از جمله یک ژنرال و ارمنستان گفت: آن را از دست داده است دو servicemen.

درگیری در فرار در مرز بین دو قفقاز جنوبی و سازمان ملل آغاز شد و یکشنبه. جدید ضرر و زیان آوردن تعدادی از آذربایجان سربازان کشته شده به 11. ارمنستان که قبلا گزارش شده پنج تن از نیروهای ارتش زخمی شدند.

یک غیر نظامی آذربایجان نیز درگذشت از ارمنستان توپخانه شنبه, آذربایجان وزارت امور خارجه گفت: آوردن مجموع تلفات از جنگ به 14.

دو جمهوری های سابق شوروی در قفقاز جنوبی و قفل شده در مناقشه بر سر قره باغ کوهستانی منطقه آذربایجان است که تحت کنترل قومی ارمنستان نیروهای حمایت ارمنستان از یک جنگ وجود دارد و در سال 1994 به پایان رسید. تلاش های بین المللی برای حل و فصل درگیری ها متوقف شده است.

ارمنستان و آذربایجان نیروهای بارها درگیر در درگیری. از زمان درگیری به نظر می رسد به علامت جدی ترین سنبله در جنگ پس از سال 2016 زمانی که نمرات کشته شدند در مدت چهار روز از جنگ.

آخرین حادثه آغاز شد یکشنبه زمانی که ارمنستان و آذربایجان نیروهای رد و بدل آتش سوزی در بخش شمالی مرز خود. مقامات دو کشور به سرزنش یکدیگر برای شروع مبارزه و گفت که پراکنده بمباران همچنان ادامه دارد.

آذربایجان وزارت دفاع گفت: دو نفر از افسران ارشد ، ژنرال Polad Hashimov و سرهنگ Ilgar Mirzayev کشته شدند در درگیری های روز سه شنبه همراه با پنج تن دیگر خدمتگزاران.

روسیه و سازمان ملل متحد ابراز نگرانی

ارمنستان وزارت دفاع گفت: دو نفر از آن خدمتگزاران اصلی و کاپیتان شده بود کشته در درگیری. سخنگوی وزارت خارجه آنا Naghdalyan گفت: این شهرستان از برد شده بود پوسته در نزدیکی مرز اما نیروهای ارمنستان به حال “نابود آذری پایگاه” است که افزون بر آن.

به جنگ ادامه داد: ارمنستان نیز متهم به جمهوری آذربایجان راه اندازی حملات سایبری در ارمنستان وب سایت های دولتی.

ارمنستان نخست وزیر Nikol Pashinyan روز دوشنبه متهم آذربایجان از تحریک درگیری و هشدار داد که این امر “خرس مسئولیت عواقب غیر قابل پیش بینی.” رئیس جمهور آذربایجان Ilhan علی اف را محکوم کرد آنچه او به عنوان “یکی دیگر از تحریک ارمنستان” و قول داد که برای محافظت از آذربایجان قلمرو ملی.

ترکیه که نزدیک قومی و فرهنگی با جمهوری آذربایجان ابراز پشتیبانی قوی به باکو در جنگ است.

ایالات متحده و روسیه که روسای گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری در اروپا که در تلاش است تا مذاکره حل و فصل مناقشه قره باغ کوهستانی باید خشونت را محکوم کرد و خواستار خویشتن داری.

وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف به حال تماسهای جداگانه با همتایان خود در ارمنستان و جمهوری آذربایجان روز دوشنبه به فراخوان فوری آتش بس.

رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین, سخنگوی دیمیتری Peskov روز سه شنبه گفت مسکو بود “عمیقا نگران” در مورد مبارزه و آمادگی خود را برای بازی میانجی.

دبیرکل سازمان ملل متحده آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ نیز ابراز نگرانی. سخنگوی استفان نواز گفت: در بیانیه ای که سازمان ملل متحد و رئیس “خواستار اقدامات فوری برای پایان دادن به جنگ و همه درگیر اقدامات فوری برای deescalate وضعیت و خودداری از شعارهای تحریک آمیز.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de