اشرف غنی اعلام برنده انتخابات افغانستان بیش از 4 ماه پس از رای گیری

اشرف غنی برنده دور دوم به عنوان رئیس جمهور افغانستان این کشور را به کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد بیش از چهار ماه پس از نظرسنجی بسته شده است.

کمیسیون مستقل انتخابات گفت: غنی به دست آورد 923,592 آرا یا 50.64 درصد در انتخابات است که در زمان گذشته محل سپتامبر. 28. چلنجر و عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه دریافت 720,841 آرا یا 39.52 درصد است.

نتایج انتخابات بودند بارها و بارها به تاخیر افتاد در میان اتهامات سوء رفتار و مشکلات فنی با شمارش آراء. رای گیری نهایی شمارش در اصل به اعلام Nov. 7.

حوا علم نورستانی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات گفته بود قبلا که 1.8 میلیون شهروندان افغان در انتخابات رای دادند از برخی از 9.6 میلیون واجد شرایط.

کمیسیون مستقل انتخابات از تلاش برای راه اندازی رای گیری شمارش آرا در نوامبر اما عبدالله متوقف تلاش و گفت او نمی خواهد اجازه دهید او ناظران شرکت کنند. هزاران نفر از هواداران خود را در برابر آنچه آنها گفته بودند جعلی اند. بحث بازشماری کرده بود به نظر می رسید مجموعه ای به نفع غنی.

عبدالله مبارزات تقبیح نتیجه

عبدالله در ماه دسامبر توافق اجازه می دهد تا یک رای گیری شمارش آرا در استان ها که در آن هواداران خود را متوقف کرده بود روند.

غنی و عبدالله عبدالله رئیس شکننده حکومت وحدت ملی که قرار بود با هم ایالات متحده تحت فشار پس از رهبران هر دو مدعی پیروزی در افغانستان در آخرین انتخابات در سال 2014.

افغانستان نامزد ریاست جمهوری عبدالله عبدالله مطرح شده اتهامات سوء رفتار در گذشته دو انتخابات است. (Rahmat Gul/آسوشیتد پرس)

“ما از روند انتخابات. نه نهادی به نام کمیسیون مستقل انتخابات مشروعیت در چشم ما و نه نتیجه آنها ممکن است اعلام” رئیس ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله, تیم, Fazal Ahmad Manawi گفت: در توییتر فقط قبل از شنبه را اعلام.

“دلیل این عدم مشروعیت به همه روشن است آنجا که خورشید است. زمان نشان خواهد داد و عدالت برای همه این بی عدالتی انجام می شود.”

نتایج انتخابات آمده روز پس از ایالات متحده آمریکا وزیر دفاع علامت Esper اعلام یک آتش بس موقت توافق میان ایالات متحده و طالبان است که می تواند منجر به خروج نیروهای آمریکایی از این کشور است.

غنی 70 برای اولین بار برای فرار رئیس جمهور در سال 2009 گرفتن به سختی یک چهارم از آرا. او دوباره در سال 2014 در آنچه در نظر گرفته شد عمیقا ناقص و فاسد ورزش.

غنی از مرکز ولایت لوگر دارای درجه دکترا در رشته مردم شناسی از دانشگاه کلمبیا و اول رفت و به ایالات متحده به عنوان یک دبیرستان ارز دانشجویی.

به جز مختصری تدریس از روی لئامت دادن در دانشگاه کابل در اوایل دهه 1970 غنی زندگی در ایالات متحده که در آن او بود دانشگاهی را تا پیوستن به بانک جهانی به عنوان یک مشاور ارشد در سال 1991.

او به افغانستان بازگشت و پس از 24 سال که طالبان سرنگون شد توسط عربستان. غنی رئیس دانشگاه کابل تا به او پیوست و رئیس جمهور حامد کرزی را دولت به عنوان وزیر دارایی.

در سال 2010 او به رهبری فرایند طولانی برای انتقال امنیت کشور از ایالات متحده به رهبری نیروهای ائتلاف به افغانستان و نیروهای امنیت ملی که در اثر در سال 2014.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>