در حال بنگلادش کم هزینه coronavirus کیت های آزمایش قابل اطمینان است ؟

در حالی که این کیت می تواند به بنگلادش بسیار گسترده تر تصویر از تعداد واقعی عفونت در کشور برخی از محققان بر این باورند که دقت نتایج سوال برانگیز است.

یک گروه از دانشمندان بنگلادشی می گوید آن را توسعه داده است یک سریع coronavirus تست کیت است که می تواند تشخیص COVID-19 در کمتر از 15 دقیقه.

آزمون که هزینه €3 ($3.25) برای تولید خواهد بود قادر به تشخیص هر مورد مثبت دکتر Bijon Jumar Sil یک رهبری دانشمند در Gonoshasthaya Kendra (GK) مرکز بهداشت گفت: DW. “آن را با استفاده از نقطه بلات تست روش به دنبال آنتی بادی در خون ایجاد شده است و در پاسخ به این ویروس” Sil گفت.

بنگلادش شده است و تلاش برای مهار آن شیوع کروناویروس در میان یک عدد افزایش عفونت و کمبود در آزمون. این کشور با اکثریت مسلمان است بیش از 1500 موارد گزارش شده و یک offiical مرگ و میر از 60 اما کارشناسان ترس که تعداد واقعی عفونت می تواند بسیار بالاتر با توجه به کمبود گسترده در آزمون.

ادامه مطلب: چرا جهان گرسنه است برای یک coronavirus مواد مخدر ساخته شده در هند

پزشکان همچنین هشدار داد که COVID-19 می تواند کشتن هزاران نفر در بنگلادش اگر مقامات موفق به مهار این ویروس.

مقرون به صرفه و سریع تست می تواند به مقامات یک تصویر واضح تر از تعداد واقعی عفونت و کمک به جلوگیری از گسترش این بیماری است.

اشتراک, به, تاج, جمع و جور — DW خبرنامه ردیابی coronavirus در آسیا

خوش بینی برای تست آنتی بادی

Sil توسعه مشابه آنتی بادی کیت تست در حالی که او در سنگاپور در طول شیوع سارس در سال 2003. او سپس اختراع کیت تحت نام خود و فروش آن به دولت چین.

“من متوجه شدم 80 درصد شباهت بین coronavirus که در سال 2003 و COVID-19. من تجربه قبلی به من کمک کرد تا به سرعت توسعه های جدید کیت,” او گفت:.

Sil و محققان همکار در این مرکز در حال حاضر امیدواریم که قادر به ارائه اولین دسته از آزمون ها به دولت بنگلادش هفته آینده.

“طرح اولیه ما این است که تولید 100,000 تست کیت که می تواند مورد استفاده قرار گیرد توسط بیمارستان ها و کلینیک های سراسر کشور” دکتر Zafrullah Chowdhury, بنیانگذار GK گفت: DW. “ما نمی خواهد به فروش آنها به مردم عادی.”

Chowdhury معتقد است که سازمان دارای ظرفیت تولید به اندازه کافی کیت برای تست به 50 میلیون نفر است.

ادامه مطلب: گزارش coronavirus در Rohingya اردوگاه: “صرفه جویی در زندگی در حال حاضر مهم ترین وظیفه”

بحث بر دقت

اما در حالی که Chowdhury معتقد است که این کیت کاملا دقیق برخی از کارشناسان سوال دقت آزمون. به گفته دکتر Kamrul حسن خان پیشرو در بنگلادش پزشک سازمان بهداشت بین المللی نیست و مورد تایید چنین نقطه بلات تست کیت به عنوان آنها باور نمی کنم که آنها تولید نتایج قابل اعتماد.

“ما نیاز به استفاده از کیت است که باید به رسمیت شناخته شده توسط سازمان های بین المللی گفت:” خان. “در غیر این صورت بالا وجود دارد خطر ابتلا کاذب-نتایج منفی.”

دکتر Zahidur رحمان یک virologist در مؤسسه فناوری نورنبرگ است ابراز نظر مشابه. او معتقد است که سریع تست کیت بسیار بالا نرخ خطا.

“کشورهای دیگر نیز ایجاد سریع تست کیت اما کسانی که ثابت شده است به غیر قابل اعتماد با نرخ خطا در حدود 30 درصد” رحمان گفت: DW.

ادامه مطلب: COVID-19 در پاکستان: چرا دولت و پزشکان در تضاد هستند

او اصرار دارد که دولت باید به جای گسترش امکانات مورد نیاز برای رونویسی معکوس-واکنش زنجيرهای پلیمراز (RT-PCR) تست آزمایشگاهی که تشخیص ویروس در ژنوم به جای آنتی بادی های تولید شده برای مبارزه با آن است.

“برخی از بیمارستان های خصوصی در کشور ما در حال حاضر RT-PCR امکانات تست و آنها باید مجاز به انجام بیشتر coronavirus آزمون,” او گفت:. “ما باید تکیه بر آزمون است که نرخ بسیار بالای کاذب-نتایج منفی به عنوان آن را نمی خواهد کمک به کاهش میزان عفونت است.”

با وجود کارشناسان شک و تردید بیش از دقت اما GK محققان مانند Sil خود ایستاده و توسعه است که اگر موثر می تواند کمک به بنگلادش جلوگیری از گسترش مرگبار بیماری همه گیر.

“ما کیت نمی خواهد حذف هر صورت مثبت است و بهترین بخشی از آن است” گفت: Sil. “این است که بسیار حساس و تولید خواهد شد و در نتیجه در عرض 15 دقیقه پس از نمونه خون ارائه شده است.”

ادامه مطلب: Coronavirus: بنگلادش صنعت پوشاک خطر سقوط

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>