رئیس آندره Duda اعلام پیروزی دوشنبه در یک انتخابات که در آن او به دقت برنده دومین دوره پنج ساله اذعان مبارزات انتخاباتی او بود که اغلب بیش از حد سخت به عنوان او به دادگاه تجدید نظر برای وحدت و بخشش.

این مسابقه به دنبال یک مبارزه تلخ بین Duda و ورشو شهردار Rafal Trzaskowski که تحت سلطه بود و مسائل فرهنگی. دولت, دولت, رسانه ها و نفوذ کلیسای کاتولیک روم همه بسیج در حمایت از Duda و به دنبال استوک ستیزی همجنسگرا ستیزی و بیگانه ستیزی به منظور تقویت محافظه کار پشتیبانی می کند.

Duda جشن چه بود دیده می شود به عنوان یک دستور برای او و جناح راست حزب حاکم که پشت او قانون و عدالت برای ادامه مسیر است که به کاهش فقر اما نگرانی که دموکراسی در معرض خطر است.

“این بسیار تیز کمپین احتمالا بیش از حد تیز در زمان” Duda گفت: حامیان در Odrzywol یک شهر در نزدیکی ورشو. “اگر کسی جرم کلمات من لطفا به من ببخش. و به من فرصت بهبود در پنج سال آینده.”

Duda دریافت کمی بیش از 51 درصد از روز یکشنبه با رای 99.98 درصد از رای گیری مناطق, گزارش دولت به کمیسیون انتخابات گفت. Trzaskowski کردم کمی کمتر از 49 درصد است.

Duda گفت: حامیان در Odrzywol که او سپاسگزار بود نقل مکان کرد و با برنده شدن پشتیبانی از بیش از 10 میلیون رای دهندگان. او گفت که با مسابقه در حال حاضر بیش از آن زمان به نوبه خود به کار دشوار از بازگشت این کشور به رشد اقتصادی پس از ضربه از coronavirus.

لیبرال رقیب ،

Trzaskowski اذعان شکست و تبریک Duda. او قدردانی خود را از حامیان و گفت: قوی خود را نشان خواهد بود کاتالیزور به مبارزه برای حفظ لهستان از تبدیل شدن به یک حزب و دولت است.

“این فقط آغاز از جاده” Trzaskowski گفت.

Rafal Trzaskowski مدنی پلت فرم صحبت می کرد به خبرنگاران گفت روز شنبه در ورشو که در آن او به عنوان شهردار. (Maciek Jazwiecki/Agencja گازتا از طریق بی بی سی)

اما آدم Michnik برجسته ضد کمونیست مخالف و سردبیر موسس لیبرال روزنامه لهستانی گازتا Wyborcza گفت: نتیجه این نشانه بدی برای لهستان دموکراسی جوان.

“آندره Duda پیروزی خواهد بود درک خود را از رای دهندگان و اول از همه کسانی که در قدرت به عنوان یک مجوز برای این نوع سیاست است که قانون و عدالت بوده است به دنبال برای تقریبا پنج سال است که سیاست تخریب سیستم دموکراتیک از جداسازی لهستان در اروپا از همجنسگرا ستیزی از بیگانه ستیزی و ملی گرایی با استفاده از کلیسای کاتولیک به عنوان یک ابزار” Michnik گفت.

“من نمی خواهد حتی رد کردن یک وضعیت که در آن این سیاست ادامه داشته است و ما تلاش در رسانه ها, فرهنگ و علم وجود دارد می تواند یکی دیگر از `میدان’, ” او گفت: با اشاره به خونین 2014 pro-اروپا تظاهرات در اوکراین است.

منتقدان و گروه های حقوق بشر نگرانی Duda پیروزی را افزایش illiberal گرایش در خانه و در اتحادیه اروپا نیز که در تلاش برای متوقف کردن یک فرسایش حاکمیت قانون در مجارستان تحت نخست وزیر ویکتور اوربان.

اوربان ارسال شده یک عکس از خود را در Facebook, دست دادن با Duda در مجارستان مجلس با “براوو!” گرافیک بالا و یک دست نشان دادن یک “V” برای پیروزی و یک پرچم.

چک, رئیس جمهور حسن روحانی از طریق یک سخنگو گفت: “زنده باد لهستان!”

Duda رو آشکار حمایت از رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن با آخرین دقیقه کاخ سفید دعوت در اواخر ماه ژوئن. مغلوب ساختن پیشی جستن ستایش Duda و گفت: “او را به انجام یک کار فوق العاده است. مردم لهستان فکر می کنم جهان از او است.”

روز یکشنبه رای در اصل برنامه ریزی شده برای ماه مه بود اما تاخیر coronavirus بیماری همه گیر. مشارکت مردم بسیار بالا بود و در 68.1 درصد نزدیک به یک رکورد در سال 1995 در نشانه ای از مخاطرات برای قطب.

Trzaskowski سابق پارلمان اروپا نماینده مجلس که شروع به پریدن کرد به اواخر مسابقه گفت: او می خواست برای حفاظت از کشور و ارزش های دموکراتیک و متحد کردن جامعه تقسیم در حالی که حفظ محبوب رفاه سیاست. او به نمایندگی از میانه رو اپوزیسیون مدنی پلت فرم که از قدرت برگزار شد از سال 2007 تا 2015. این نظارت قوی رشد اقتصادی است اما در حال حاضر سرزنش های بسیاری برای اجازه دادن شکاف به رشد بین غنی و فقیر.

پاداش نقدی

Duda انتخاباتی متمرکز بر دفاع از ارزشهای سنتی خانواده در عمدتا کاتولیک کشور از 38 میلیون نفر و در حفظ هزینه های اجتماعی سیاست.

این سیاست ها عبارتند از بسیار محبوب ماهانه جوایز نقدی از 500 zlotys ($172 Cdn) به ازای هر فرزند برای همه خانواده ها بدون در نظر گرفتن درآمد. آنها کمک به کاهش فقر در مناطق روستایی و با توجه به همه خانواده ها پول بیشتری برای خرج کردن.

Duda و حزب در قدرت پس از سال 2015 نیز مستحکم پشتیبانی در میان مسن لهستانی ها با کاهش سن بازنشستگی و معرفی سالانه جایزه نقدی به نام “13th بازنشستگی.”

بسیاری از اعتبار قانون و عدالت تحت رهبر حزب جرسلو Kaczynski برای ساخت خوب در وعده برای کاهش نابرابری اقتصادی که با این کشور در حال گذار از کمونیسم به یک اقتصاد بازار سه دهه پیش است. وجود دارد یک حس قوی در میان آنها که اقتصادی کمک بازگرداندن حس عزت را به زندگی خود را پس از چند دهه از مشکلات ناشی از جنگ کمونیسم و اقتصادی دررفتگی سرمایهداری است.

مردم صف قبل از ورود به یک مرکز رای دهی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در ورشو در روز یکشنبه. رواناب مشخص شده بود قابل توجه رای دهندگان. (Maciek Jazwiecki/Agencja گازتا از طریق بی بی سی)

این حزب نیز دامن زده درگیری با اتحادیه اروپا با قوانین که به آن داده اند وسیع قدرت های جدید به بالای دادگاه ها و نهادهای قضایی. مقامات در بروکسل بارها ابراز نگرانی حکومت قانون در هر دو کشور لهستان و مجارستان که برای سال های بسیاری مورد ستایش قرار داد به عنوان موفق ترین جدید دموکراسی به ظهور از پشت پرده آهنین.

لهستان سیاستمداران پوپولیست در دو سال گذشته اغلب استفاده می شود شعارهای تبعیض علیه همجنسگرایان و دیگر اقلیت و حزب تبدیل شده و تلویزیون را به یک ابزار تبلیغاتی استفاده می شود در طول مبارزات انتخاباتی به ستایش Duda و بازیگران Trzaskowski در نور منفی.

به عنوان مسابقه سخت تر در هفته های اخیر Duda تبدیل شده و بیشتر به سمت راست در جستجوی رای. او را محکوم کرد جنبش حقوق همجنسگرایان به عنوان یک “ایدئولوژی” بدتر از کمونیسم.

در همین حال رهبر حزب Kaczynski محکوم کرد و دفاع از حقوق همجنسگرایان به عنوان یک خارجی و واردات است که تهدید لهستانی هویت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de