عفو بین الملل: آمریکا در انکار بیش از کشتار غیر نظامیان در سومالی

گروه حقوق بشر سازمان عفو متهم کرده است ارتش ایالات متحده زندگی در انکار در مورد تلفات ملکی ناشی از حملات هوایی

توسط PATRIS-FUN در 13 فروردین 1399

گروه حقوق بشر سازمان عفو متهم کرده است ارتش ایالات متحده زندگی در انکار در مورد تلفات ملکی ناشی از حملات هوایی در سومالی. تعداد عملیات علیه القاعده وابسته به الشباب به شدت افزایش یافته است از سال 2016.

حملات هوائی آمریکا در سومالی کشته شدن دو غیرنظامی در ماه فوریه به تنهایی حقوق بشر سازمان عفو بین الملل روز چهارشنبه گفت: متهم از مقامات ارشد نظامی آمریکا از عدم شفافیت در مورد عملیات خود را.

یک حمله در فوریه 2 آمار یک خانواده با داشتن یک وعده غذایی عفو بین الملل گفت: قتل یک نوجوان 18 ساله و مجروح شدن دو نفر از خواهران او. در یکی دیگر از شبکه های مجازی در فوریه 24, 53 ساله و پدر هشت کشته شد.

پس از هر دو حملات هوایی ارتش ایالات متحده گفت: آن را تا به حال کشته مبارزان از گروه جهادی الشباب است که مبارزه برای سرنگونی دولت سومالی و ایجاد یک جامعه مبتنی بر سفت و سخت تفسیر از قانون شریعت اسلامی.

با این حال عفو بین الملل گفت: ما نظامی آفریقایی فرمان (AFRICOM) به جرم به تصویر می کشد آن قربانیان غیر نظامی به تروریست ها.

عبداللهي حسن, سازمان عفو بین الملل سومالی پژوهشگر در بیانیه ای گفت که AFRICOM باید شفاف تر در مورد چگونگی آن را بررسی اتهامات از فرد ملکی کشته.

"آنها به نظر می رسد در انکار زندگی است که حملات هوایی در واقع کشتن غیر نظامیان گفت:" حسن. "ارتش ایالات متحده نباید اجازه داد به ادامه رنگ آن غیر نظامی قربانیان به عنوان 'تروریست' در حالی که ترک خانواده های عزادار در تلو تلو خوردن."

این حملات هوایی مورد بررسی قرار گرفت در آخرین گزارش عفو آمد و در هفته های پس ویرانگر الشباب در حمله به یک فرودگاه در کشور همسایه کنیا مورد استفاده توسط نیروهای ایالات متحده.

ادامه مطلب: می کنیا ضمیمه تکه های سومالی ؟

'شواهد محکم'

در یک گزارش از یک سال پیش سازمان عفو توضیح داد که چگونه 14 غیر نظامی کشته شده اند فقط در پنج حملات هوایی در دو سال گذشته. اما ما تنها اعتراف به کشتار غیر نظامیان در یک اعتصاب دو سال پیش این سازمان گفت.

"شواهد انباشته و بسیار محکم. نه تنها AFRICOM کاملا شکست در ماموریت خود را به گزارش تلفات غیرنظامیان در سومالی اما به نظر نمی رسد به مراقبت در مورد سرنوشت خانواده های متعدد آن را به طور کامل از هم پاشیده" گفت: Deprose Muchena سازمان عفو بین المللی برای شرق و جنوب آفریقا.

فقط جلوتر از عفو انتشار گزارش در ماه فوریه AFRICOM اعلام کرد که این امر افزایش شفافیت شروع ماه است که با صدور یک گزارش سه ماهه خود به ارزیابی ادعاهای غیر نظامی کشته و زخمی.

هنوز هم یک تهدید نما

تقریبا یک دهه پس از آفریقایی نیروهای حافظ صلح تحت فشار قرار دادند و این گروه از موگادیشو الشباب هنوز هم تهدید تبدیل شده است و همه کاره در چریکی تاکتیک و ساخت بمب.

حمایت اتحادیه آفریقا و نیروهای ترکیه به سومالی ارتش آزاد کلید شهرها از داعش. این گروه گاهی اوقات اوکراین شهرهای آن بلافاصله پس از آن به دلیل ناتوانی دولت در ایمن حاکم بر آنها.

حملات هوایی آمریکا در سومالی افزایش یافته است در سال 2019 با هواپیماهای آمریکایی انجام 64 چنین حملات شبه نظامیان در این کشور جنگ زده.

افزایش حملات هوایی تحت مغلوب ساختن پیشی جستن دولت فلج فعالیت های این گروه بوده اند اما قادر به زور آن را به تسلیم.

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب