عفو بین الملل: روزنامه نگاران سومالی رنج می برند کشتار حملات و تهدیدات

حمله به سومالی روزنامه نگاران در حال افزایش است به گفته سازمان عفو بین الملل. رسانه های کارگران در حال hounded احزاب در همه طرف از جنگ و آن را یکی از آفریقای خطرناک ترین مکان برای خبرنگاران.

در سال های اخیر روزنامه نگاران باید در درجه اول مواجه تهدید از جانب گروه های شبه نظامی الشباب. در حال حاضر آنها نیز در حال هدفمند توسط خود دولت است.

جدید سازمان عفو بین الملل گزارش تحت عنوان “ما در زندگی ابدی ترس” است مستند دراماتیک وخامت وضعیت رسانه های کارگران از رئیس جمهور محمد عبدالهی, محمد, همچنین شناخته شده به عنوان Farmajo زمان در مارس 2017.

در آن زمان Farmajo را افتتاح تولید خوشبینی که سومالی — که شده است را دهه جنگ بین قبیله مبتنی بر نظامی از الشباب گروه های اسلام گرا و نیروهای دولتی را حرکت به سوی صلح و بهبود وضعیت حقوق بشر از جمله آزادی رسانه ها.

به گزارش عفو بین الملل نشان داده است که سومالی را به روزنامه نگاران در صورت افزایش تهدیدات هدفمند حملات بازداشت خودسرانه و آزار و ارعاب از همه طرف — از جمله مقامات دولتی مقامات دولتی و الشباب.

A Somali soldier stands in front of a bombed out car

حمله به خبرنگاران مانند این بمب گذاری خودرو که باعث مرگ یوسف Kenynan در سال 2014 هستند ثابت در سومالی

روزنامه نگاران تحت محاصره’

“سومالی روزنامه نگاران تحت محاصره است. از سختی باقی مانده انفجاری سیمی ماشین ضربه بودن مورد ضرب و شتم و بازداشت خودسرانه روزنامه نگاران در حال کار در شرایط هولناک” گفت: Deprose Muchena سازمان عفو بین المللی برای شرق و جنوب آفریقا در آزادی مطبوعات.

پس از سال 2017 حداقل هشت روزنامه نگاران کشته شده اند در آفریقای مرکزی سومالی و Puntland در شمال شرقی سومالی. هشت نفر دیگر نیز مجبور به ترک این کشور از اکتبر سال 2018 است.

عفو گزارش بر اساس مصاحبه با بیش از 70 نفر عمدتا روزنامه نگاران و مدافعان حقوق بشر و همچنین به عنوان تجزیه و تحلیل تحقیقات دیگر در مورد وضعیت در سومالی.

آن را برجسته ارعاب روزنامه نگاران مستقل در خاص و یادداشت فقدان تحقیقات به چنین تخلفات و سوء استفاده.

“مقامات نیز باید کاملا بی طرفانه و به طور موثر بررسی اتهام نقض و سوء استفاده فیزیکی از جمله حملات و اقدام به کشتار خودسرانه بازداشت و ارعاب روزنامه نگاران و اتهامات آزار آنلاین و رسانه های اجتماعی دستکاری” در این گزارش توصیه می کند.

سومالی را در صدر کمیته حمایت از روزنامه نگاران جهانی مصونیت از مجازات شاخص که صفوف متحده با بدترین سوابق تعقیب قاتلان روزنامه نگاران پس از 2015.

دولت به شمار تهدید جدید

در ژانویه جدا تحقیقات منتشر شده توسط روزنامه نگاران سومالی سندیکای یافت می شود که دولت و نیروهای امنیتی و ضرب و شتم و بازداشت تعدادی از روزنامه نگاران در سال 2019.

A female presenter reads into a microphone at Radio Shabelle

مجری از رادیو Shabelle, یک خصوصي ایستگاه خوانده شده اخبار

دولت نیروهای امنیتی بازداشت یک “بی سابقه” 38 روزنامه نگاران در سومالی در سال گذشته Abdalle احمد مؤمن دبیر کل سومالی سندیکای روزنامه نگاران گفت: خبرگزاری رویترز. اکثر بازداشت شدند در حالی که گزارش در بمبگذاریها و حملات شورشی اما برخی از آنها گزارش گرفت.

که در مقایسه با 16 روزنامه نگاران بازداشت شده در سال 2017, 12 در سال 2016 و شش در سال 2016.

فساد و سانسور

و همچنین به عنوان تهدید مستقیم این سازمان عفو بین المللی گزارش اسناد سانسور و اتهام رشوه خواری از رسانه ها توسط دولت سومالی.

“مقامات دولتی گفته شده است رشوه دادن بسیاری از رسانه های اصلی رسانه های خود را به مدیران و سردبیران و برخی از سومالی اثرگذارندهها رسانه های اجتماعی که در کشور و خارج از کشور برای مثبت پوشش” این گزارش می گوید.

کارکنان رسانه ها مصاحبه برای عفو گزارش گفت: آنها نمی توانند به گزارش آزادانه در موضوعات حساس به دلیل رشوه دادن از کارفرمایان خود را.

ادامه مطلب: سومالی است آماده برای یک فرد یک رای در انتخابات ؟

روزنامه نگاران پیدا کردن آن را دشوار است به ویژه برای پوشش الشباب حملات امنیتی و مسائل مرتبط با فساد و حقوق بشر و همچنین به عنوان “داستان در مورد سیاست های دولت شکست, به خصوص کسانی که دست زدن به دفتر رئیس جمهور و نخست وزیر” با توجه به گزارش.

A Somali soldier patrols a street in Mogadishu

روزنامه نگاران در صورت افزایش تهدیدها از دولت و مقامات امنیتی گفت: گزارش عفو

DW تلاش برای رسیدن به رئیس جمهور سومالی را سخنگوی یک اظهار نظر در مورد این اتهامات اما سخنگوی تلفن خاموش بود.

اژدهایی رسانه های جدید بیل

سازمان عفو بین الملل گزارش می آید به عنوان سومالی روزنامه نگاران چهره یکی دیگر از تهدید جدید: رسانه ها لایحه ای که می تواند باز کردن راه را برای پیگرد قانونی از خبرنگاران و محدود کردن رسانه های استقلال.

در میان چیزهای دیگر این لایحه باعث می شود این امکان را برای دولت به محاکمه روزنامه نگاران برای “گسترش بی اساس تبلیغات” بدون تعریف این است. همچنین قادر به محافظت از محرمانه بودن منابع.

این لایحه همچنین نیاز به همه ناشران و روزنامه نگاران به مجوز توسط وزارت اطلاعات و اجازه می دهد تا دولت به معرفی اعضای یک هنوز-به-می شود-ایجاد “مستقل” سومالی مطبوعات کمیته.

به پارلمان سومالی را تایید کرده است این لایحه, اما آن را هنوز هم نیاز به امضا توسط رئیس جمهور محمد عبداللهي محمد قبل از عبور به قانون است.

“پیش نویس لایحه رسانه است سخت گیرانه و آشکارا curtails حقوق رسانه و روزنامه نگاران آن را به عنوان مجموعه حقوقی آزار و اذیت روزنامه نگاران شامل چندین مبهم بیان جملات و موسسه رسانههای دولتی قوانین و مقررات” گفت: Omar Faruk Osman دبیر کل اتحادیه ملی روزنامه نگاران سومالی خواستار آن است که یک “تهدید قریب الوقوع به سومالی انتقال دموکراسی است.”

بزرگترین دشمن آزادی مطبوعات در سومالی است “شایع فرهنگ مصونیت از مجازات” او اضافه شده است.

‘یک مسئله مرگ و زندگی’

با وجود قتل و روزانه تهدید به مرگ روزنامه نگاران سومالی همچنان به فایل گزارش مصمم به جهان نشان می دهد یک دست اول از نظر خشونت و هنوز کشور خود را.

“کار به عنوان یک روزنامه نگار در سومالی یک ماده از زندگی و مرگ” روزنامه نگار مستقل محمد Abukar احمد که مستقر در موگادیشو گفت: DW.

“اما من می خواهم برای گفتن حقیقت در مورد من مردم و آن [نیاز به] قربانی از ما روزنامه نگاران است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>