آمنه: ملکه جنگجو از Zazzau

در زمانی که تحت سلطه مردان بیشتر جنبه های زندگی آمنه ملکه Zazzau پدید آمده است. ماهرانه Hausa جنگجو او فرمان ارتش که فتح بسیاری از مناطق و تا حد زیادی گسترش پادشاهی خود را.

چگونه می تواند به شما در مجموع آنچه آمنه از Zazzau می ایستد ؟

‘آمنه یک زن مثل یک مرد!’ این شعار مورد استفاده برای توصیف آمنه. همه چیز او به عنوان یک ملکه بیش از آنچه که او مرد پیشینیان انجام داده بود. او در حال حاضر نماد روح و قدرت زنانگی.

هنگامی که و که در آن آمنه زندگی می کنند ؟

آمنه اعتقاد بر این است که متولد شده اند در the16th قرن اما دانشمندان متفاوت در تاریخ دقیق تولد او. او زندگی می کردند در آنچه در حال حاضر شهرستان زاریا در کدونا دولت نیجریه است.

آنچه که آمنه خاطر دارید ؟

 • او بیشتر به خاطر به احترام ملکه جنگجو.
 • او حاکم بود برای 34 سال و تا حد زیادی گسترش پادشاهی خود را از طریق فتوحات. او همچنین باز کردن مسیرهای تجاری و اعتقاد بر این است که آغاز کشت کلا آجیل در قلمرو او حکومت می کرد.
 • دوم سلطان از سکوت محمد بللو که او نیز یک پسر به عثمان دن Fodio معروف اسلامی صلیبی اول در مورد نوشت: او در کتاب خود “Infaku المللی Maisuri’ (مزد خوش شانس). به گفته آمنه برای اولین بار به معرفی دولت به عنوان ما آن را می دانم به Hausa جوامع و او نیز تا به حال یک هدیه منحصر به فرد از رهبری است.

چه جنجال هنوز احاطه آمنه وجود دارد ؟

 • برخی استدلال کرده اند که آمنه داستان یک اسطوره است و او هرگز وجود نداشته است. اما شواهدی وجود دارد که اشاره به وجود او. یک مثال دیوار او ساخته شده در اطراف شهرهای بزرگ او را فتح. وجود دارد هنوز هم ساختار و خرابه از چه استفاده می شود برای او قصر و نظامی زمینه آموزش در زاریا.
 • اگر چه او نمی باید فرزندان خود را وجود دارد ادعا می کند که مستقیم به فرزندان خود خواهر و برادر دیگر هنوز زنده هستند و در میان نخبگان حاکم خانه ها از امارات.
 • او علت و محل مرگ باقی می ماند یک موضوع مشاجره اما از آن است که به طور گسترده ای پذیرفته شده است که او در جنگ کشته شده در Atagara یک محل در حال حاضر روز Kogi دولت شمالی و مرکزی نیجریه.
  DW African Roots | Queen Amina of Zazzau

  در زمانی که تحت سلطه مردان, آمنه ملکه Zazzau, فرمان گسترده ارتش که فتح بسیاری از سرزمین های

چگونه حاضر است که آمنه در مدرن نیجریه و فراتر از آن?

 • مکان های مختلف و موسسات در شمال نیجریه خرس آمنه نام. یکی از این دولت متوسطه به نام بعد از او در کدونا دولت ملکه آمنه ، نیز وجود دارد که زن خوابگاهها به نام ملکه آمنه سالن در igor hist ii Bello دانشگاه زاریا و دانشگاه لاگوس.
 • شخصیت در ما-سریال تلویزیونی آمریکایی ‘Xena: Warrior Princess’ گفته است الهام گرفته شده اند Amina, شاهزاده خانم, و بعد از آن ملکه Zazzau.

مشاوره علمی در این مقاله ارائه شده توسط مورخان استاد Doulaye konaté را لیلی Mafela دکتری و استاد کریستوفر Ogbogbo. آفریقایی ریشه های پشتیبانی شده توسط گردا هنکل پایه و اساس است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>