آمریکایی ها در حال تشویق به کار از خانه در طول شیوع کروناویروس. برای میلیون ها نفر که غیر ممکن

Ever پس از coronavirus شروع به گسترش در خانه اش در ایالت واشنگتن Azia جنکینز است ساعت را صرف تمیز کردن خود را در محل کار: یک سال 2017 جیپ پاتریوت. جنکینز که اسکورت کودکان برای نظارت و بازديد از طرف کودک حفاظتی خدمات ترس است که وسیله نقلیه خود را در حال تبدیل شدن به یک ظرف پتری قرار دادن خودش از فرزندان او نظارت دارد و خود او دو دختر در خطر است. جدید پاک آیین که او انجام قبل و بعد از حذف کردن هر یک از فرزندان شامل پاک کردن این SUV جمع و جور به دسته صندلی و فرمان با Clorox دستمال مرطوب. او همچنین در تلاش برای تدریس به کودکان خود را چقدر مهم است برای شستن دست های خود را تا آنجا که آنها می توانند.

کارشناسان بهداشت عمومی توصیه است که شرکت ها را تشویق کارکنان به محل کار از خانه برای جلوگیری از به طور بالقوه مرگبار coronavirus از گسترش در سراسر دفاتر حمل و نقل عمومی و جاهای دیگر. بسیاری از شرکت ها مانند اپل و مایکروسافت و گوگل به دنبال آن است. اما کار از راه دور نیست و یک گزینه برای افرادی مانند جنکینز که مانند میلیون ها آمریکایی دیگر نیز در زمینه های مانند خرده فروشی ناهار خوری و سایر صنایع نمی تواند به سادگی با ورود به نرم افزار Outlook شل یا Google Hangouts به انجام کار خود را.

“در هر صورت من در خانه بمانند و من دست در پول و یا من به ادامه کار و من مریض تر و مریض تر و یا من دیگر مردم بیمار می گوید:” جنکینز 26.

برای تمام وعده از اینترنت با سرعت بالا و نوآوری های دیگر است که می تواند این امکان را برای ما به کار از هر نقطه تنها در حدود 29 درصد از آمریکایی کارکنان در واقع شغل خود را از راه دور به عنوان 2018 با توجه به اداره آمار نیروی کار. کسانی که از راه دور کار تمایل به هر دو بهتر تحصیل کرده و ثروتمند. در میان کارگران سنین 25 و 47 درصد از کارگران با مدرک لیسانس و یا بالاتر از خانه کار می کرد گاهی اوقات با توجه به BLS داده ها در مقایسه با فقط 3 درصد از کارگران تنها با یک دیپلم دبیرستان. البته برخی از کارگران دارای تحصیلات عالی مانند حرفه پزشکی نیز به طور معمول به نشان می دهد تا در فرد برای کار.

الکس باپتیست, سیاست, مشاوره برای غیر انتفاعی ملی مشارکت برای زنان و خانواده می گوید: کار از راه دور فاصله است فقط یکی از راه های شیوع کروناویروس است تأکید نابرابری ذاتی در اقتصاد آمریکا است. “از یک طرف شما می خواهید مردم به بهترین مزایای که آنها احتمالا می تواند و هنگامی که شما ببینید که نوع پیشرفت ما هیجان زده در مورد آن” باپتیست می گوید. “اما آن را قطعا نشان میدهد که چگونه گسترده ای فاصله است بین کسی که آن را داشته باشد و افرادی که نمی کنند.”

نگه دارید تا تاریخ با ما روزانه coronavirus عضویت در خبرنامه با کلیک کردن در اینجا.

مانند Jenkins, راشل Gorham, 37, همچنین نیاز به حضور فیزیکی برای کار خود را. اما Gorham یک پرستار بچه در منطقه سیاتل نیست که برخی از او خواسته خواهد شد که برای کار از طریق شیوع حالا که مشتریان خود را که در فن آوری و صنعت در حال کار از راه دور. اما او احساس می کند بیشتر از نظر مالی امن چون او قرارداد شامل یک ماده به نام “ساعت تضمین شده” به این معنی که او پرداخت می شود تا زمانی که او موجود به کار حتی اگر مشتریان خود را نیاز ندارد ، مانند بیش از نیمی از همه آمریکایی ها Gorham زندگی به چک چک. “آن را به من حدود یک هفته و نیم تا نه قادر به پرداخت هر یک از قبوض,” او می گوید.

لیدیا 22 ساله متصدی بار در شهر نیویورک — که در آن coronavirus نیز پخش — می گوید او نگران در معرض بودن در محل کار که در آن او تخمین می زند او در تعامل با 500 تا 600 نفر مشغول در شب. اما او شک و تردید است که این رستوران که در آن او کار می کند را در صورت وقوع. او می گوید: او به احتمال زیاد به نگه داشتن کار نه تنها به پایان می رسد ملاقات کند اما به او نشان می دهد مدیران که او طول می کشد در کار خود جدی است.

“زمینه ای تن با مدیران این است که” اگر شما نمی توانید این کار را انجام من می توانم پیدا کردن کسی که می تواند” می گوید: “لیدیا که خواسته ما با استفاده از تنها برای اولین بار نام برای ترس از کارفرما قصاص. “وجود ندارد مقدار زیادی از امنیت شغلی در این صنعت و بیماری فقط باعث می شود آن را 10 برابر بدتر است.”

در واقع باید نشان می دهد کارگران در زمینه های مانند رستوران ها و خرده فروشی که برنامه تمایل به تنظیم توسط خود مدیران اغلب با فشار از کارفرمایان و یا حتی همکاران به نگه داشتن کار با وجود نگرانی های سلامت می گوید: الن Kossek یک استاد در دانشگاه را کسب دانشکده مدیریت. “بخشی از مشکل برای مردم غیر قابل پیش بینی برنامه است که آنها مجبور به نیز هر چه ساعت کارفرما به آنها می دهد” او می گوید. “اگر شما به عنوان کسی که غیر قابل اعتماد نیاز به گرفتن مزمن بیماری یک بچه مبتلا به آسم و یا یک بچه که بیمار شود, سپس شما به احتمال زیاد کمتر به بیشتر ساعت ها در آینده است.”

ترکیب این مشکل این است که مردم باید نشان می دهد انواع زمینه ها اغلب فاقد دسترسی به مزایای مانند پرداخت مرخصی استعلاجی است که می تواند نگه داشتن آنها را از آمدن به محل کار و به طور بالقوه گسترش بیماری به مشتریان و همکاران می گوید: آیلین Appelbaum, co-مدیر مرکز تحقیقات اقتصادی و سیاست. “اگر شما coronavirus و قرنطینه می شوند, ما در حال صحبت کردن در مورد دو هفته ما در حال صحبت کردن در مورد پنج روز” Appelbaum می گوید. “و برای آن که ما را مجبور به پرداخت خانواده و پزشکی را ترک کنند. و ما می دانیم که چگونه نادر است که تنها در حدود 20 ٪ از تمام کارگران آن را داشته باشد.”

ویژه داستان
که تخمین زده می شود COVID-19 مرگ و میر در 3.4%. نیست که کل داستان
اینجا چرا تعداد واقعی ممکن است بسیار پایین تر است.

جنکینز سیاتل CPS کارگر استدلال می کند که انکار برخی از کارگران روز بیمار قرار می دهد هر کس در جامعه در معرض خطر — به خصوص با کسانی که نمی توانید از خانه کار می کنند. “ما همه انسان هستیم. همه ما مریض,” او می گوید. “بنابراین آنها را به ما بدهد که گزینه نوع ناعادلانه است. آن را مانند ما در حال انتظار به ابرقهرمانان که هرگز مریض یا کسانی که هرگز نیاز به زمان خاموش. آن دیوانه که چگونه برخی از کارفرمایان ارائه نمی دهد که یا شما باید برای به دست آوردن آن است. چه هستند که ما قرار است انجام دهید؟”

لطفا از ارسال هر گونه راهنمایی, آگهی و داستان به [email protected].

نوشتن به تارا قانون در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>