آفریقا: بیشتر فقر با وجود رشد اقتصادی

بسیاری از کشورهای آفریقایی شده اند ضبط بالا نرخ رشد اقتصادی برای سال. یک مطالعه اخیر نشان داد که فقر در این قاره افزایش یافته است. چگونه می تواند این باشد ؟

هنگامی که آن را در مورد فقر در آفریقا وجود دارد بسیاری از سوء تفاهم ها. با توجه به بررسی های بزرگی از مردم در اروپا و آمریکای شمالی معتقد هستند که کم و یا هیچ چیز انجام شده در دهه های اخیر برای مبارزه با فقر شدید در این قاره. این هیچ جای تعجب است: کلیشه ها را از دوران استعمار خاطرات وحشتناک قحطی از سال 1980 و در زمان گزارش گیری بر پناهندگان به راحتی مانع یک دید واضح و روشنی از شرایط زندگی مردم در کشورهای آفریقایی.

در واقع این آمار و ارقام حتی پیشنهاد مخالف: پیشرفت وجود دارد – حداقل در تعداد افرادی که به زندگی در کمتر از $1.90 (€1.76) در روز است. “به طور کلی بسیاری از مردم در آفریقا زندگی در پولی فقر به وضوح کاهش یافته است و از 54 درصد در سال 1990 به 41 درصد در سال 2015 بانک جهانی اقتصاددان لوک Christiaensen گفت: در DW مصاحبه. همکاران اصلی به این توسعه شد و گسترش زیرساخت ها در مناطق روستایی افزایش بهره وری کشاورزی و قوی رشد اقتصادی در بسیاری از کشورهای آفریقایی.

children pumping water in a village in Zimbabwe

بهتر زیربنایی روستایی کاهش فقر در کشور مربوطه

بنابراین روند مثبت است اما تمام حقیقت این است که رشد سریع جمعیت در واقع افزایش مطلق تعداد زیادی از مردم فقیر در آفریقا از 278 میلیون به 413 میلیون. مهم ترین پروژه های سازمان ملل متحد در اهداف توسعه پایدار (SDGs) – پایان از همه نوع از فقر تا سال 2030 – بنابراین به احتمال زیاد از دست رفته توسط Africa. با توجه به بانک جهانی تخمین می زند 20 درصد از مردم در کشورهای جنوب صحرای آفریقا هنوز هم در فقر زندگی می کنند در سال 2030 مگر اینکه دولت از آفریقا به طور قابل توجهی step up خود را کاهش فقر تلاش.

نظرسنجی: زندگی فقر افزایش یافته است

اما به نظر نمی مانند که در حال حاضر است. حداقل این چیزی است که اخیر نماینده مطالعه توسط پان-آفریقایی موسسه تحقیقات Afrobarometer است که به طور منظم به سوالات مردم در بیش از 30 کشور آفریقایی در مورد تامین نیازهای اساسی خود را نشان می دهد که چگونه اغلب آیا شما به اندازه کافی به غذا خوردن در سال گذشته ؟ چگونه اغلب شما آیا دسترسی به آب پاک? محققان خلاصه نتایج در اصطلاح فقر زندگی می کردند شاخص (LPI).

Infografik Karte Alltagsarmut in Afrika EN

نتایج مطالعه منتشر شده در این ماه در حال disillusioning. با توجه به مطالعه بین 2014 و 2018 زندگی فقر و افزایش کمی در آفریقا برای اولین بار در بیش از یک دهه. در برخی از کشورها از جمله آفریقای جنوبی و نیجریه و اوگاندا – و حتی آن را بطور قابل توجهی افزایش یافت. اگرچه مردم هنوز هم بهتر است به طور متوسط از آنها از ده سال پیش این آمار و ارقام نشان می دهد که وجود دارد عمیق تر-نشسته از مشکلات در مبارزه با فقر است.

برای مطالعه نویسنده رابرت Mattes یک دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه استراتکلاید اسکاتلند افزایش اخیر یکی از دلایل اصلی: “آفریقا دموکراسی که در جریان بوده است برای چند دهه به یک وقفه” Mattes گفت: DW. حتی یک عملکرد خوب چند سیستم از جمله در زامبیا و تانزانیا و یا بنین در حال حاضر تحت فشار از رهبران مستبد. “این کاهش در دموکراسی منجر به غفلت از نیازهای جمعیت روستایی به طور خاص است. وجود دارد کمتر انگیزه برای مراقبت از چیزهایی که کاهش فقر” گفت: Mattes.

اطلاعات حاصل از مطالعه نشان می دهد که زندگی در فقر پایین است که در آن برق و شبکه فاضلاب سیستم های جاده ها و گوشی های تلفن همراه نسبتا خوبی توسعه یافته است. دولت باید سرمایه گذاری در درجه اول در زیرساخت های عمومی Mattes گفت.

نابرابری به عنوان یک راننده از فقر

اگر چه نتایج این Afrobarometer مطالعه مطابقت ارزیابی سازمان های دیگر در فقر در آفریقا و آنها نیز افزایش یک تناقض آشکار. برای سال آفریقا اقتصاد شده اند ضبط برخی از بالاترین نرخ رشد در جهان با میانگین تولید ناخالص داخلی افزایش 4.7% در هر سال بین سال 2000 تا سال 2018 است. اگر چه این آمار و ارقام را اندکی کاهش یافته در سال های اخیر این سوال باقی می ماند: نباید در آفریقای رشد اقتصادی نیز منعکس شود در توسعه فقر ؟

People travel by canoe in the floating slum of Makoko, Nigeria

در نیجریه اقتصادی کلان شهر لاگوس gentrification هل فقیر به محله های فقیرنشین در آب

هنری Ushie آکسفام نیجریه یک توضیح برای گاهی بزرگ اختلاف: “اگر ما می خواهیم برای مبارزه با فقر ما باید اول مبارزه با نابرابری. نابرابری بزرگترین راننده فقر در جهان است.” رشد اقتصادی تا حد زیادی به دلیل فروش کالاها به سادگی در دسترس نیست مردم عادی است. نابرابری است به خصوص در نیجریه, آفریقا بزرگترین اقتصاد است.

آکسفام در نتیجه با استفاده از به اصطلاح تعهد به کاهش نابرابری شاخص برای ارزیابی تلاش های دولت در مبارزه با نابرابری. در میان چیزهای دیگر آن را بررسی مالیات عدالت, سرمایه گذاری در آموزش و پرورش و بهداشت و درمان و برابری جنسیتی است. نتایج یک بررسی اخیر در چندین کشور در حال جدی. “دولت در منطقه ویژه متعهد و متاسفانه نیجریه است و حتی رتبه بسیار پایین” گفت: Ushie.

کروناویروس “یکی دیگر از مانع” برای دولت های آفریقایی

در آینده نزدیک دولت های آفریقایی به احتمال زیاد به صورت دیگر مشکل: coronavirus که می تواند نه تنها چالش به سلامت سیستم از کشورهای آفریقایی است اما در حال حاضر کاهش اقتصاد جهانی است. “قیمت نفت و دیگر کالاها سقوط خواهد کرد و کشورهایی که صادرات این کالا را برای رفتن بیشتر به بدهی” گفت: Luc Christiaensen از بانک جهانی. آن باقی مانده است دیده شود که آیا کشورهایی که کمتر وابسته به صادرات را نیز تحت تاثیر قرار. “در مبارزه با فقر coronavirus انداخته است مانع دیگری در این راه از دولت های آفریقایی.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>