افغانستان جنایات جنگی مورد باید اقدام ICC می گوید: از جمله اتهامات آمریکا چهره

تجدید نظر قضات در دادگاه جنایی بین المللی به چراغ سبز پنج شنبه برای دادستان برای باز کردن یک تحقیق با هدف قرار دادن طالبان, نیروهای امنیتی و نظامی آمریکا و سازمان سیا پرسنل برای جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت است.

این تصمیم نخستین بار است که دادستان بوده و مجاز به بررسی نیروهای ایالات متحده. واشنگتن به مدت طولانی را رد کرد و دادگاه قضایی و حاضر به همکاری با آن است.

در سال 2018 و سپس آمریکا و مشاور امنیت ملی, جان بولتون گفت: دادگاه در سال 2002 تاسیس به تعقیب جنایات در سراسر جهان ” غیر قابل قبولی را تهدید می کند آمریکا و حاکمیت آمریکا با منافع امنیت ملی.”

جهانی دادگاه خود را در مسیر برخورد با واشنگتن با پنج شنبه تصمیم که فلسطين درخواست تجدید نظر دادستان علیه pretrial مجلسی را رد آوریل گذشته از بالا دادستان فاتو آغاز درخواست برای باز کردن یک کاوشگر در افغانستان است.

پیش از محاکمه قضات در سال گذشته اذعان کرد که گسترده جنایات مرتکب شده اند در افغانستان اما رد این تحقیقات گفت: آن را نمی خواهد در منافع عدالت به این دلیل که انتظار عدم همکاری به معنای محکومیت خواهد بود در نهایت بعید است.

که تصمیم به خود جلب کرد انتقاد شدید از سازمان های حقوق بشر که گفت: از آن غفلت تمایل قربانیان برای دیدن اجرای عدالت در افغانستان و به طور موثر پاداش متحده که حاضر به همکاری با دادگاه لاهه مستقر در دادگاه.

حتی اگر یک بررسی در حال حاضر مجاز آن باقی مانده است دیده می شود اگر هر یک مظنون در نهایت تحت تعقیب توسط دادستان را در دادگاه لاهه. افغانستان و ایالات متحده به شدت مخالف تحقیق و دولت ایالات متحده حاضر به همکاری با دادگاه جهانی.

گروه های حقوق این تحسین این تصمیم است.

“ICC مجلسی تجدید نظر تصمیم به نور سبز یک تحقیق از جنایات وحشیانه در افغانستان با وجود فشار شدید در دادگاه استقلال مجددا دادگاه نقش اساسی برای قربانیان زمانی که همه درهای دیگر به عدالت بسته هستند” گفت Param-Preet Singh, دانشیار عدالت بین المللی مدیر دیده بان حقوق بشر.

او اضافه کرد که این تصمیم “نیز می فرستد بسیار مورد نیاز سیگنال به زمان می شود و عاملان جنایات که عدالت ممکن است یک روز گرفتن به آنها است.”

در یک جلسه در ماه دسامبر دادستان استدلال کرد که پیش از محاکمه قضات در دادگاه جهانی تجاوز قدرت خود را در مارس سال گذشته زمانی که آنها حاضر به اجازه تحقیق و تفحص است. تجدید نظر قضات به توافق رسیدند.

“تجدید مجلسی آن را مناسب برای اصلاح به دادگاه تجدید نظر تصمیم به اثر است که دادستان مجاز به شروع رسیدگی به اتهام ارتکاب جرم در خاک افغانستان از تاریخ 1 مه 2003 و همچنین سایر جرائم است که باید یک رابطه به درگیری های مسلحانه در افغانستان” قاضی Piotr Hofmanski گفت.

طالبان کشتار غیرنظامیان بخشی از پرس و جو

پس از مقدماتی کاوشگر در افغانستان است که به طول انجامید بیش از یک دهه آغاز پرسید قضات در نوامبر سال 2017 به اجازه گسترده بررسی است.

او گفت: اطلاعات وجود دارد که اعضای ارتش آمریکا و سازمان های اطلاعاتی “مرتکب اعمال شکنجه, سکس بی رحمانه, درمان خشونت بر منزلت شخصی و تجاوز به عنف و خشونت جنسی در برابر درگیری های مربوط به بازداشت شدگان در افغانستان و نقاط دیگر اصولا در 2003-2004 دوره است.”

کاترین گالاگر ارشد کارکنان وکیل در مرکز حقوق قانون اساسی که نشان دهنده یک گروه از قربانیان در ایالات متحده بازداشت برنامه گفت: این تصمیم “نفس زندگی جدید را به این شعار که” هیچ کس بالاتر از قانون و ترمیم برخی از امید است که عدالت را می توان در دسترس — و — کاربردی برای همه است.”

گالاگر نمایندگی دو مرد هنوز هم برگزار می شود در ایالات متحده بازداشت در گوانتانامو Sharqawi Al-حج و Guled Duran و همسر سوم مردی که مرده است.

آغاز نیز گفت: در درخواست خود را برای باز کردن یک تحقیق که طالبان و دیگر گروه های شورشی را کشته اند و بیش از 17,000 افغانستان از سال 2009 از جمله برخی از 7000 قتل های هدفمند که نیروهای امنیتی افغان مظنون به شکنجه زندانیان در دولت بازداشتگاه.

دوشنبه حاکم می آید روز پس از بلند پروازانه پیمان صلح امضا شده توسط ایالات متحده و طالبان.

در دسامبر شنوا و دولت افغانستان گفت: این اعتراض به بررسی و راه اندازی یک واحد ویژه برای بررسی جنایات جنگی است. ICC به دادگاه رفت و آمد مکرر گذشته است که طول می کشد تنها در موارد اگر داخلی حوزه های قضایی قادر و یا تمایلی به تعقیب.

وجود دارد هیچ مقام رسمی هیئت نمایندگی ایالات متحده در ماه دسامبر درخواست تجدید نظر شنوایی اما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن وکیل شخصی جی Sekulow, به نظر می رسد از طرف اروپایی شعبه مرکز آمریکایی قانون و عدالت و دادگاه گفت که موضع ایالات متحده را تغییر نمی دهد.

او گفت: تجدید نظر قضات است که “آن را در منافع عدالت به هدر دادگاه منابع در حالی که نادیده گرفتن واقعیت غیر اصولی-همکاری است.”

در یک سخنرانی در سال 2018 در آستانه سالگرد 9/11 حملات بولتون گفت: ایران می خواهد با استفاده از “هر وسیله لازم” برای حفاظت از آمریکایی ها و شهروندان کشورهای متحد مانند اسرائیل “از ناعادلانه محاکمه توسط این نامشروع دادگاه.” کاخ سفید گفت که به حد مجاز توسط قانون آمریکا مغلوب ساختن پیشی جستن دولت خواهد ممنوعیت ICC قضات و دادستان ها از ورود به ایالات متحده, تحریم وجوه خود را در نظام مالی ایالات متحده و تحت تعقیب قرار دادن آنها در ایالات متحده جنایی سیستم.

“ما نمی خواهد همکاری با ICC” بولتون گفت:, و اضافه کرد که “برای تمام مفاهیم و اهداف ICC است که در حال حاضر مرده به ما.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>