افغانستان: طالبان را رد رمضان آتش بس

دولت افغانستان پیشنهاد کرده بود آتش بس به طوری که آن می تواند تمرکز بر خود coronavirus پاسخ. طالبان حمله کرده است یک سری از اهداف دولت در هفته های اخیر.

طالبان روز جمعه اعلام کرد که آنها تا به حال رد یک پیشنهاد از دولت افغانستان برای اجرای یک آتش بس برای مدت ماه مبارک رمضان بیشتر بی باک امیدوار است که دهه جنگ بودند نزدیک شدن به پایان خود را.

کابل خواسته بود برای آتش بس به طوری که آن می تواند تمرکز بر پاسخ این کشور به این بیماری همه گیر کوروناویروس اما طالبان نشان داد هیچ نشانه ای از توقف حملات خود را در پست های بازرسی امنیتی که منجر به کشته شدن ده ها تن از سربازان افغان و غیر نظامیان در هفته های اخیر.

سخنگوی طالبان سهیل شاهین در توییتر نوشت که “موانع” شد جلوگیری از بنیادگرای داعش “به طور کامل” اجرای شرایط آتش بس توافق با ایالات متحده به رهبری نیروهای ناتو در فوریه اما مشخص نکرد که چه کسانی مانع شدند.

ادامه مطلب: Coronavirus: دوران سخت پیش رو که افغانستان در تلاش برای مدیریت همه گیر

ناتو: سطح خشونت ‘غیرقابل قبول’

بعد از آن در روز جمعه ناتو ناودان طالبان برای پیوستن به آن طرف از این معامله از جمله انتشار زندانیان به سرعت به اندازه کافی.

“سطح کنونی از خشونت ایجاد شده توسط طالبان قابل قبول نیست” اتحاد سفیران در ناتو آتلانتیک شمالی شورای اسلامی گفت: در بیانیه مشترک.

در این بیانیه اضافه شده است که آن را در حال حاضر زمان برای طالبان برای ورود به مذاکرات مستقیم با دولت افغانستان مذاکره کنندگان بود که بخشی از مارس توافق. کابل را به خروج از میز مذاکره شد یک منبع تنش بین دولت افغانستان و ایالات متحده است.

ادامه مطلب: روند صلح افغانستان: واشنگتن در حال اجرا از صبر ؟

پس از امضای قرارداد با آمریکا و طالبان تا حد زیادی متوقف حمله ناتو به اهداف — اما آن را از سر خود علیه دولت ملی و نیروهای داخلی تقریبا بلافاصله. اگر طالبان به میله های خاص مقررات به رهبری آمریکا در افغانستان برنامه ریزی شده به طور کامل ترک کشور توسط ژوئیه 2021.

رئیس جمهور اشرف غنی بود و در ابتدا خواستار آتش بس یک ماهه از روز پنج شنبه به افغانستان سراسیمه برای جلوگیری از 1,300 تایید موارد COVID-19 قبل از این ملت ضعیف سیستم بهداشت و درمان ضعف است.

es/msh (AFP ایسنا)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.
 

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>