افغانستان: طالبان زندانی ارز یک گام مهم اروپا و آمریکا فرستاده

نماینده خاص که مذاکره یک معامله با طالبان می گوید یک زندانی مبادله بین شورشیان و دولت شده است یک گام به سوی صلح است. او گفت: coronavirus تهدید ساخته مبادله فوری حتی بیشتر.

این نماینده خاص امریکا برای افغانستان و زلمای خلیل زاد در روز دوشنبه با استقبال از انتشار توسط طالبان از 20 زندانیان گرفته شده از میان نیروهای امنیتی افغان خواستار آن را “یک گام مهم در روند صلح و کاهش خشونت” در افغانستان است.

او اضافه کرد که هر دو دولت افغانستان و طالبان باید اهداف گذاشته در آمریکا-طالبان موافقت او به واسطه, به عنوان به زودی به عنوان ممکن است از نظر تهدید به زندانیان مطرح شده توسط زمان شیوع کروناویروس.

ادامه مطلب: روند صلح افغانستان: واشنگتن در حال اجرا از صبر ؟

طالبان که همواره با به راه انداختن یک yearslong شورش علیه دولت پس از اینکه به خلع از قدرت در یک حمله آمریکایی در سال 2001 منتشر شد این زندانیان روز یکشنبه با توجه به کمیته بین المللی صلیب سرخ. این حرکت پس از صدها نفر از طالبان برگزار شده توسط دولت شد مجموعه رایگان تاریخ و زمان آخرین هفته است.

پیش شرط برای گفت و گو

تحت این قرارداد امضا شده توسط خلیل زاد و گروه جهادی در فوریه 29, دولت افغانستان است که برای انتشار در دسترس نباشد 5,000 زندانیان طالبان و شورشیان را به رایگان از 1000 اسیر نیروهای افغان. این زندانیان است که یک پیش شرط به طولانی و پیچیده داخل افغانستان گفت و گو است.

این توافق راه را برای نیروهای نظامی از آمریکا و کشورهای دیگر به ترک این کشور جنگ زده کشور است خواستار توسط طالبان.

زندانی ارز بود و قرار گرفته شده در مارس 10, اما به تعویق افتاد و پس از هر دو طرف هر متهم ساختن خواسته های فراتر رفتن از توافق.

کابل می گوید که در حال حاضر منتشر شد 300 کم خطر طالبان زندانی که متعهد به بازگشت به مبارزه و هستند که اجازه رفتن را بر اساس عوامل مختلف از جمله سلامت خود سن و طول باقی مانده حکم.

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر