رئیس جمهور و رقیب اعلام قدرت های معامله پس از هر دو ادعای پیروزی در انتخابات

(کابل-افغانستان) — رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب سیاسی عبدالله عبدالله امضا شده قدرت های قرارداد دو ماه پس از هر دو خودشان را برنده از سپتامبر گذشته را انتخابات ریاست جمهوری, غنی و عبدالله روز یکشنبه گفت.

این معامله سیاسی را غنی رئیس جمهور باقی می ماند از جنگ زده کشور توییتی خود را سخنگوی صدیق صدیقی. این معامله همچنین خواستار عبدالله به رهبری این کشور آشتی ملی, شورای عالی, و او خواهد بود قادر به تعیین نیمی از غنی کابینه و صدور دستور اجرایی.

آشتی یافته و با توجه به اختیارات رسیدگی و تصویب کلیه امور مربوط به روند صلح در افغانستان. این شورا دارای پنج نماینده از هر دو رهبران تیم است.

Omed Maisam سخنگوی انتخاباتی تایید یک توافقنامه امضا شده بود در کاخ ریاست جمهوری. “ویژگی های یک تیم کار خواهد کرد در اجرای این توافقنامه و جزئیات به اشتراک گذاشته خواهد شد بعد,” او گفت:.

افغانستان شده است در سیاسی بی نظمی از کشور کمیسیون انتخابات در ماه دسامبر اعلام کرد غنی برنده شده بود هفت. 28 انتخابات با بیش از 50 درصد آرا. عبدالله دریافت کرده بود بیش از 39 درصد از آرا با توجه به کمیسیون انتخابات اما او و انتخابات شکایت کمیسیون متهم گسترده رای گیری بی نظمی.

غنی و عبدالله هر دو خود را اعلام کرده رئیس جمهور در موازی افتتاح مراسم در ماه مارس است. آنها قفل شده در جنگ قدرت پس از آن و این اختلاف باعث تهمت به دولت آن را اعلام خواهد کاهش 1 میلیارد دلار کمک به افغانستان اگر این دو نبودند قادر به کار کردن تفاوت های خود را.

توافق صلح میان آمریکا و طالبان امضا Feb. 29 خواستار امریکا و ناتو به افغانستان را ترک. آن دیده می شد در آن زمان به افغانستان را بهترین فرصت در صلح پس از چند دهه از جنگ.

پس از آن ایالات متحده شده است در تلاش برای به دست آوردن طالبان و دولت افغانستان شروع به داخل افغانستان مذاکرات اما آشفتگی های سیاسی و شخصی acrimony بین غنی و عبدالله مانع شد. مذاکرات که در ماه مارس اتفاق افتاده است.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo صحبت با دو تن از رهبران یکشنبه گفت که او خوشحال بود توسط تمایل خود را برای حرکت به سمت داخل افغانستان مذاکرات اما “افسوس زمان از دست رفته” گفت: وزارت امور خارجه سخنگوی مورگان Ortagus.

ایالات متحده امریکا زلمای خلیل زاد توییتی که رهبران افغان باید چوب به تعهدات آنها در حال حاضر ساخته شده است و “به طور جدی عزم مردم افغانستان و جهان تا در نهایت پایان دادن به این جنگ است.”

نکته مهم دیگر در روز یکشنبه 5 صفحه ای توافق شد اعطای رتبه مارشال به ژنرال عبدالرشید دوستم, قوی, عبدالله حامی و سابق معاون رئیس جمهور.

سابق ازبک warlord, Dostum چپ افغانستان در سال 2017 به ترکیه پس از وکیل-اداره کل راه اندازی شد رسیدگی به اتهامات است که پیروان خود را به حال شکنجه و آزار جنسی سابق متحد تبدیل رقیب سیاسی. در Dostum بازگشت به کابل در سال 2018 یک دولت اسلامی بمب گذار انتحاری انجام یک حمله در نزدیکی فرودگاه کشته شدن 14 نفر و به دقت از دست رفته Dostum.

با وجود 18 سال و میلیاردها دلار کمک های بین المللی از افغانستان باقی مانده است به شدت ضعیف است. سطح فقر افزایش یافت و از 35 درصد از جمعیت در سال 2012 به بیش از 55 درصد در سال گذشته است. فقر در افغانستان تعریف شده است به عنوان یک فرد که برای زنده ماندن در $1 یا کمتر از یک روز است. پی در پی دولت افغانستان از جمله غنی احمدزی متهم شده است توسط ناظران بین المللی از فساد گسترده.

در ضمن کابل و دیگر شهرها در lockdown برای جلوگیری از گسترش این کوروناویروس. افغانستان انجام شده است تنها محدود تست تا کنون با حدود 22,000 تست شده است. این کشور دارای بیش از 6400 تایید عفونت در یک ملت از 36.6 میلیون. به عنوان تست بیشتر در دسترس می شود, این کشور را تایید عفونت اعداد به احتمال زیاد خواهد شد به شدت افزایش می یابد به گفته مقامات بهداشت عمومی. مرگ و میر — رسما در 168 — به احتمال زیاد بسیار بالاتر است.

در این کشور سیستم مراقبت های بهداشتی ویران چهار دهه جنگ است محزون می خوانی آمادگی برای عمده شیوع.

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>