روند صلح افغانستان: واشنگتن در حال اجرا از صبر ؟

دولت افغانستان نتوانسته است برای نشان دادن پیشرفت در برجسته طالبان که در ماه فوریه امضا شد. می توانید وضعیت نیروی رئيس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به برداشت یک جانبه نیروهای نظامی از این کشور جنگ زده?

آمریکا و طالبان امضا تاریخی توافق برای پایان دادن به 19 سال افغانستان درگیری در فوریه 29, اما, وجود نداشته است پیشرفت های زیادی در اجرای آن پس از آن.

این قرارداد تصریح می کند که مقامات افغانستان آزاد تا 5000 اسلامی با زندانیان در ازای 1000 طرفدار دولت اسیران. این زندانیان است که یک پیش شرط به طولانی و پیچیده داخل افغانستان گفت و گو که در اصل برنامه ریزی شده برای شروع در مارس 10.

اشتراک, به, تاج, جمع و جور — DW خبرنامه ردیابی coronavirus در آسیا

اما دولت افغانستان بوده است و تمایلی به آزادی طالبان زندانی خواستار آن است که گروه های شبه نظامی توقف حملات به عنوان یک پیش شرط. طالبان مرتبط است به کاهش خشونت به زندانیان.

ادامه مطلب: افغانستان: انفجار خودرو مریخ طالبان زندانی مبادله مذاکرات

“دولت افغانستان این است که بهانه ای برای به تاخیر انداختن آزادی ما زندانیان” سهیل شاهین سخنگوی طالبان دفتر سیاسی در قطر گفت: DW.

“اما اجازه دهید من روشن شود: داخل افغانستان گفتگو نمی شود و تا زمانی که کابل آزاد همه ما زندانیان” شاهین اضافه شده است.

روز چهارشنبه رئیس جمهور دولت منتشر شد 100 زندانیان طالبان اما این حرکت راضی نکرد شورشیان ، گزارش های رسانه ای می گویند که طالبان امیدوار بود که کابل را رایگان 15 از آن زندانی فرماندهان در دسته اول.

“ما نمی توانیم آزادی کسانی که به کشته شدن مردم ما” Matin Bek, یک دولت افغانستان مذاکره به خبرنگاران گفت: در روز دوشنبه. “ما نمی خواهیم آنها را برای رفتن به میدان جنگ و تسخیر سرزمین,” او اضافه شده است.

ادامه مطلب: افغانستان: طالبان قطع ‘بی ثمر’ تبادل زندانیان ایران

عوارض و تفاوت

مایکل زندگی زیبا, یک جنوب آسیا متخصص در واشنگتن مستقر در مرکز بین المللی وودرو ویلسون برای پژوهشگران معتقد است که مشکل نهفته است با طالبان معامله است.

“مشکل این است که طالبان و توافق شد درخواست برای ماه – در اثر آن انتظار بیش از حد اتفاق می افتد بیش از حد به زودی” زندگی زیبا گفت: DW اضافه کرد که این زندانیان موضوع “بحرانی مانع است.”

“و مشکل این است که هیچ یک از طرفین حاضر به سازش است.”

طالبان را متهم میکنند که ما از نقض دوحه مقابله با هدف قرار دادن مبارزان آن.

“این [دوحه] توافق به وضوح می گوید که ما تنها می تواند به دفاع از [خود] در موارد خاص… نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا نمی خواهد ما حمله مجاهدین [رزمندگان اسلام] و یا انجام حملات شبانه,” شاهین گفت.

“این اقدامات می تواند آسیب های مقابله,” او اضافه شده است.

رهبران طالبان نیز ناراضی واشنگتن faliure به زور دولت افغانستان برای اجرای این قرارداد. این گروه می خواهد آینده فاز مقابله به پایان خواهد رسید به زودی.

“آمریکا-طالبان مذاکره متفاوت بود چرا که در آن صورت هر طرف تا به حال یک هدف مشخص: مذاکره یک توافق منجر به آمریکا خروج نیروهای نظامی طرح” زندگی زیبا گفت.

“با داخل افغانستان گفت و گو همه چیز پیچیده تر است و بیشتر وجود دارد تفاوت.”

بیشتر بخوانید: آمریکا انجام اولین حمله هوایی بر طالبان پس از قرارداد صلح

موازی دولت

اجرای دوحه معامله است نه یک کار آسان برای واشنگتن است. افغانستان بحران سیاسی است بدتر هم اشرف غنی و رقیب خود عبدالله عبدالله اعلام خود را رئیس جمهور پس از انتخابات سال گذشته.

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo هشدار داد رهبران افغان که واشنگتن می تواند به کاهش آن کمک های مالی برای این کشور جنگ زده اگر غنی و عبدالله آیا رسیدن به توافق به زودی.

کارشناسان می گویند که حکومت ترس است که او نمی خواهد بود قادر به نگه داشتن به قدرت پس از آغاز رسمی پروسه صلح. این روند می تواند نیاز به یک دولت موقت برای نظارت بر روند صلح و یا حتی سیاسی جدید راه اندازی است که مانع غنی.”به این دلایل غنی خواهد همه چیز را او می تواند به حفاظت از خود در انتخابات ریاست جمهوری در این دوره نامشخص – که مستلزم دادن یک اینچ به عبدالله” زندگی زیبا گفت.جزئیات mo
ادامه مطلب: افغانستان بی پایان سیاسی بی نظمی imperils طالبان معامله

می توانید از ما در عمل طور یک جانبه ؟

این وضعیت می تواند نیروی رئيس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به امور را در دست خود را. ایران می خواهد به نیروهای نظامی قبل از انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر. کارشناسان می گویند وجود دارد محدود به صبر خود را.

“من فکر می کنم آن را کاملا ساده است: اگر روند صلح نمی کند و حرکت رو به جلو و داخل افغانستان مذاکرات را شروع نمی, پس از آن من تصور دولت خواهد داد تا آن تلاشهای میانجیگرانه در مقیاس پایین و تعامل آن و به طور بالقوه حتی تسریع خروج خود از افغانستان گفت:” زندگی زیبا.

Naseer Weyar, یک کابل-بر اساس تحلیلگر است که موفقیت روند صلح افغانستان در حال حاضر بستگی به رئیس جمهور غنی و تیم او.

“اگر غنی موفق به صلح با عبدالله عبدالله و نگه داشتن ما در کنار او در همان زمان روند صلح می تواند حرکت رو به جلو” Weyar گفت. “در غیر این صورت واشنگتن می تواند به دنبال یک شریک دیگر در افغانستان است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>