صلح افغانستان معامله اما در چه هزینه ؟

غرب به نظر می رسد ساخت بسیاری از امتیازات به طالبان برای ایجاد صلح. آیا آنها نیز شامل یک توافق اساسی حقوق بشر است ، DW مذاکرات به سر Friedrich-Ebert بنیاد در افغانستان است.

DW: قرارداد صلح میان آمریکا و طالبان به نظر می رسد قریب الوقوع است. اما تأثیر آن در افغانستان است ؟

مگدلنا کیرشنر: آمریکا-طالبان توافق می تواند راه را برای معنی دار و پایدار درون افغانستان گفت و گو است. در همان زمان آن را بی معنی اگر معامله ممکن است منجر به وخامت امنیتی در کشور است.

آمریکا و طالبان و همچنین دولت افغانستان را نشانه تعهد به داخل افغانستان مذاکرات و راه حل سیاسی است اما هنوز معلوم نیست که آیا این پویایی را تغییر دهید پس از یک معامله بین آمریکا و افغانستان امضا شده است.

همچنین ممکن است که بسیاری از احزاب به جنگ به خشونت متوسل بلافاصله پس از مقابله مهر و موم شده است. در آن صورت ما یک وضعیت مشابه به 1990s افغانستان جنگ داخلی.

ادامه مطلب: کنفرانس امنیتی مونیخ: صلح افغانستان توافق نزدیک تر از همیشه’

Magdalena Kirchner is the country director of Friedrich-Ebert Stiftung (Foundation) in Afghanistan.​​​

مگدلنا رییس جمهوری این کشور مدیر Friedrich-Ebert Stiftung (بنیاد) در افغانستان

خواهد یک معامله آن را دشوار برای سازمانهای بین المللی حقوق بشر به کار در افغانستان است ؟ چه نوع از چالش های شما انتظار?

آن را قطعا تبدیل خواهد شد بیشتر به چالش کشیدن. وضعیت امنیتی در حال حاضر محدود کردن ما رسیدن به فراتر از کابل. اما آن را نیز می تواند نیروی سازمان های بین المللی برای سرمایه گذاری بیشتر در آموزش و ارتقای ظرفیت کارمندان محلی.

مردم اغلب از ما چگونه ما قصد داریم برای حفظ این دستاوردها است که ما ساخته شده در دو دهه گذشته در افغانستان ، من معتقدم که ما نیاز به قرار دادن همه این مسائل در داخل افغانستان گفت و گو است.

ما متعهد به حفظ ارزش های ما و انتظار می رود که این امر می تواند یک بخشی از بحث. آن است تا به افغانستان تصمیم گیران به اطمینان حاصل شود که تمام افغانها بهره مندی از دموکراسی و آزادی بیان و حقوق زنان.

ادامه مطلب: ما اعلام 7 روز جزئی از صلح با طالبان

چه باید ما و مقامات افغان سازش برای خاطر صلح است ؟

ما در سوریه که اصول تبدیل به بی فایده است اگر شما نمی توانید دفاع از آنها را و اگر شما در صندلی رانندگی. من نگران هستم که بسیاری از کشورها که ترجیح می دهند ثبات بیش از یک معنی صلح را دنبال پست-مقابله با سیاست مهار و نه یک تعامل فعال با افغانستان است.

من باور دارم که بسیاری از مذاکره کنندگان بین المللی در حال تلاش برای متقاعد کردن کسانی که نشسته در حصار که به یک توافق صلح نباید سازش در مورد حقوق بشر. اما چه کسی است که در یک موقعیت به وعده های که در میان خیلی قطعیت? وجود دارد هر گونه سازش است که می تواند تضمین صلح ؟ من فکر نمی کنم. شاید ما باید بحث بیشتر در مورد آنچه در افغانستان به دست آورید می توانید از قرارداد صلح به جای تمرکز بر روی چیزهایی که ما می تواند از دست دادن.

آن را نیز غیر واقعی به فکر می کنم که وجود دارد می تواند یکی از بزرگ سازش خواهد شد که قابل قبول برای همه افغانها. پس از معامله در افغانستان باقی خواهد ماند متنوع و تقسیم است, بنابراین ما باید روند صلح به عنوان یک فرصت برای افغانستان رسمی و غیر رسمی نهادهای سیاسی به بلوغ و قادر به حل اختلافات در غیر خشونت آمیز و شیوه ای.

بیشتر بخوانید: مرگ بالا تلفات در افغانستان تلاش های بازسازی

می تواند کشورهای غربی از جمله آلمان و توجیه پتانسیل خود را برای کمک به آینده دولت افغانستان با طالبان برگزاری موقعیت های کلیدی?

بسیاری از مردم دیدن مذاکرات با طالبان به عنوان یک عمل خیانت به خصوص با توجه به حقوق زنان و اقلیت ها. Thes مردم همیشه مخالف آلمان نقش نظامی در افغانستان و قطعا نه حمایت از یک بزرگتر دخالت. اما من فکر می کنم که شکست به شکست طالبان نظامی و سیاسی ساخته شده است که مردم بیشتر عمل گرا است. می توان استدلال کرد که یک معامله با طالبان تنها راه ثبات.

بیشتر بخوانید: آلمان: سکوت واسطه از تلاش های صلح در سراسر جهان

چه نقشی می تواند در آلمان در طول بازی و پس از صلح روند ؟

تمایل وجود دارد به صورت قابل توجهی آلمانی نقش در طول و پس از روند صلح است. آلمان عمده کمک کننده به افغانستان و توسعه روابط قوی با دولت و متفاوت احزاب مخالف در گذشته سال است. آلمان در نظر گرفته شده است خنثی توسط بسیاری از افغان ها است و قطعا بهتر از بسیاری از کشورهای دیگر.

در همان زمان آلمان نمی تواند خود جدا از تحولات در داخل و اطراف افغانستان است. مهاجرت همچنان یکی از مهمترین مسائل تفرقه در آلمان از سال 2015 پناهندگان بحران است. برلین می توانید آمد تا با یک استراتژی واقعی برای پست-توافق افغانستان ، همچنین کابل نیاز قوی در آلمان و اروپا تعهد در طول این فرایند است. آینده, آلمانی, ریاست اتحادیه اروپا می تواند یک فرصت عالی برای رسیدن به این اهداف است.

ادامه مطلب: طالبان و مذاکرات در پشت دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن می گوید در افغانستان

مگدلنا رییس جمهوری این کشور مدیر Friedrich-Ebert Stiftung (بنیاد) آلمان فکر می کنم تانک در افغانستان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>