دولت افغانستان را رایگان از 1500 زندانیان طالبان می خواهد 5,000 از

دولت افغانستان روز چهارشنبه گفت: این امر رایگان 1,500 طالبان زندانی در حالی که تاخیر در انتشار یکی دیگر از 3,5

توسط PATRIS-FUN در 23 اسفند 1398

دولت افغانستان روز چهارشنبه گفت: این امر رایگان 1,500 طالبان زندانی در حالی که تاخیر در انتشار یکی دیگر از 3,500 که شبه نظامیان می گویند باید مجموعه ای رایگان برای مذاکرات شروع به تحت قرارداد صلح رسیده با ایالات متحده است.

طالبان وعده داده شده برای باز کردن مذاکرات با دولت افغانستان به عنوان بخشی از توافقنامه با ایالات متحده در ماه گذشته برای پایان دادن به 18 سال از دخالت ایالات متحده در جنگ در افغانستان است.

شبه نظامیان می گویند که این توافق نیاز به دولت برای انتشار 5,000 زندانیان قبل از مذاکرات آغاز خواهد شد. دولت می گوید مذاکرات باید شروع و خشونت فروکش قبل از آن را به رایگان همه آنها را.

منابع به رویترز گفت اختلاف مطرح می شود, در بخشی به دلیل مختلف از جمله در مورد آزادی زندانیان در موافقت نامه های جداگانه ایالات متحده رسیده با طالبان و دولت افغانستان.

رئیس جمهور اشرف غنی با صدور حکمی دستور انتشار اولیه 1,500 با زندانیان دیگر 3,500 به مجموعه ای رایگان به عنوان شرایط ملاقات اشرف غنی احمدزی سخنگوی صدیق صدیقی گفت.

بازداشت شورشیان در حال همراهی با نیروهای امنیتی در طی یک سخنرانی به رسانه ها در افغانستان, افغانستان در مارس 10. (Parwiz/فردا نیوز)

"طالبان می خواهند همه از 5000 زندانی در یک بار است که غیر ممکن است" صدیقی گفت: روزنامه نگاران در یک کنفرانس خبری. اولین زندانی بود آزاد شده در مارس 14, او گفت:.

سهیل شاهین یک سخنگوی طالبان مستقر در دوحه به رویترز گفت این گروه هرگز به توافق رسیدند که وجود دارد خواهد بود شرایط متصل به آزادی 5000 زندانی.

"اگر کسی ادعا می کند این از آن خواهد شد در برابر صلح توافق است که ما امضا شده در فوریه. 29," شاهین گفت. "این است که به درستی توضیح داده شده در قرارداد صلح که اولین 5000 زندانی را آزاد شود و سپس افغانستان گفتگو خواهد بود آغاز شده است."

افغانستان تیم مذاکره کننده تنظیم نشده

با وجود توافق میان ایالات متحده و طالبان مبارزه ادامه داده و در نقاط مختلف کشور است.

"طالبان مسئول خواهد بود و نه دولت افغانستان اگر این روند با شکست مواجه" قطع میشود.

زلمای خلیل زاد ایالات متحده فرستاده ویژه بود که کلید مذاکره کننده در مذاکرات با طالبان خواسته است تا هر دو طرف به نشستن برای مذاکرات.

رهبران طالبان به رویترز گفت که شورای رهبری نیز رد یک دولت افغانستان خواست که آنها را نوشته شده تضمین می کند که این زندانیان را به بخشی در مبارزه با دولت افغانستان در آینده است.

در ضمن تشکیل یک تیم مذاکره کننده است که برای شرکت در مذاکرات با طالبان به عنوان بخشی از داخل افغانستان گفت و گو شده است به تعویق افتاد با توجه به ادامه سیاسی مشاوره صدیقی گفت.

ترکیب تیم بوده است استخوان مشاجره بین افغانستان و رقیب اصلی او عبدالله عبدالله که حاضر به رسمیت شناختن غنی مجدد در انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری پای صندوقهای رای است.

عبدالله دوم به بالا که مورد مناقشه نتیجه در هر یک از افغانستان گذشته سه انتخابات ریاست جمهوری به عنوان رییس اجرایی دولت وحدت ملی پس از 2014. او در یک مراسم این هفته خود را اعلام رئیس جمهور در همان روز غنی شد و سوگند یاد کرد, برای دومین دوره در جای دیگر در پایتخت.

"رئیس جمهور غنی گفته است که ما او مشاوره با دکتر عبدالله و دیگر رهبران افغان و اعلام خواهد شد فراگیر تیم در آینده چند روز" وزارت امور خارجه ایالات متحده در بیانیه ای گفت: در روز سه شنبه.

روز چهارشنبه غنی سخنگو اعلام کرد که حکم صادر شده برای حل و عبدالله عبدالله رئیس اجرایی پست. عبدالله با صدور بیانیه خود را دارد گفت: غنی بود دیگر رئیس جمهور و احکام خود را گرفتند معتبر نیست.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب